قانون بخشش

قانون بخشش این‌گونه عمل می‌کند که اگر کسی چیزی را به دیگران ببخشد، حداقل 10 برابر یا حتی بیشتر از اندازه همان چیزی که بخشیده را دریافت خواهد کرد.

باید با عشق و با باور اینکه ۱۰ برابر آن را بدست می آورید ببخشید و نباید فکر کنید آنچه که می‌بخشید از طریق همان آدمی که به او بخشیده‌اید به شما باز می‌گردد. اما به شما اطمینان می‌دهم که بیشتر از آنچه بخشیده‌اید را دریافت خواهید کرد.

بخشیدن، زمانی واقعا بخشیدن به حساب می‌آید که با انجام آن، احساس خیلی خوبی را به دست آوریم. به عبارت دیگر بخشیدن در زمان درست، یک فرمول ساده دارد: « زمانی ببخشید که احساس خوبی دارید». اگر روز بدی داشتید یا در شرایط بد روحی قرار گرفتید، تنها به این خاطر که فکر می‌کنید باید چیزی را ببخشید، این کار را انجام ندهید. این گونه بخشیدن و در این زمان بخشیدن، نه برای شما و نه برای فرد گیرنده، فایده‌ای ندارد. یادتان باشد که در این جهان، فرمانروایی احساس، حرف اول را می‌زند.

بخشیدن در زمان عصبانیت، از سر اجبار، زمانی که احساس کمبود پول می‌کنید یا حتی در رودربایستی قرار گرفته‌اید، بخششی واقعی به شمار نمی‌رود و قانون جهانی بخشش را فعال نمی‌کند.

هر کاری که ما در زندگی خودمون انجام می‌دهیم اثری در جهان هستی دارد. جهان هستی هم پاسخی متناسب با اثری که کار ما داشته به ما بر می‌گرداند. درست مثل کوهی که صدای ما را به خودمان بر می‌گرداند.

ما می بخشیم که جریان ثروت رو در جهان به گردش دربیاریم و گردش ثروت رو وارد زندگی خودمون کنیم، جهان اینکار را برای ما میکند همینطور که برای بقیه انجام داده است.

خیلی از بزرگان و ثروتمندان جهان از قانون بخشش استفاده می‌کنند مانند بیل گیتس، جف بزوس، رونالدو، آنتونی رابینز، وارن بافت، رابرت کیوساکی و غیره.

فایل صوتی قانون بخشش

فایل صوتی قانون بخشش فایل صوتی

مدت زمان: 22:34 دقیقه | حجم: مگابایت

 قانون بخشش در قرآن

«مَثَلُ الَّذينَ يُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ کَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنابِلَ في‏ کُلِّ سُنْبُلَةٍ مِائَةُ حَبَّةٍ وَ اللَّهُ يُضاعِفُ لِمَنْ يَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ» آیه ۲۶۱ سوره بقره

ترجمه: «کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می کنند همانند بذری هستند که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه، یکصد دانه باشد و خداوند آن را برای هرکس بخواهد (و شایستگی داشته باشد) دو یا چند برابر می کند و خدا (از نظر قدرت و رحمت) وسیع و (به همه چیز) داناست.»

اولویت‌های بخشش در قرآن بیان شده است: والدین، خویشاوندان، یتیمان، مسکینان، همسایه نزدیک، همسایه دور، همراه و همنشین، در راه مانده، سائلان، بردگان.

 

نیمه شعبان و کمک به کسب و کارهای کم درآمد

با تبریک این روز زیبای عید نیمه شعبان برای همه جهان آرزوی سلامتی داریم.

در این بیماری خاص، باید حواسمون به خانواده‌هایی که کسب و کاری داشتند و در این مدت در آمد کمی داشتند یا اصلا نداشتند و حتی با توجه به عید پیش بینی درآمد بسیار بالایی برای خودشان متصور داشتند باشد و هرچقدر که می‌توانیم به این افراد کمک کنیم.

این افراد در خانواده، فامیل و دوستان ما حتما پیدا می‌شوند که حتی خجالت می‌کشند که به کسی رو بندازند و ما آن‌ها را می‌شناسیم و می‌دانیم که وضعیت مالی خوبی ندارند و در تامین مایحتاج اولیه زندگیشان هم مشکل دارند. باید هرچقدر در توانمان هست به آن‌ها کمک کنیم حتی بصورت ناشناس. این کار را برای احساس خوب خودمان انجام دهیم.

 

کمک‌های خیلی از افراد در این بیماری خاص

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس و مدیربرنامه‌هایش ژرژ مندز نیز خرید تجهیزات بخش مراقبت‌های ویژه‌ بیمارستان‌های شهر‌های لیسبون و پورتو به ارزش یک میلیون یورو را تقبل کرده‌اند. مندز هفته پیش هم یک هزار ماسک و 200 هزار کاور مخصوص محافظت‌کننده به بیمارستان سائوژائوی شهر پورتو اهدا کرده بود. علاوه بر این او سفارش هشت دستگاه تنفس مصنوعی برای توزیع در بیمارستان‌های سراسر پرتغال را داده است.

لیونل مسی 1 میلیون یورو به بیمارستانی که افراد مبتلا به بیماری را درمان میکرده‌اند کمک کرده است.

پپ گواردیولا نیز یک میلیون یورو صرف خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی یکی دیگر از بیمارستان‌های شهر بارسلونا کرده است.

خیلی از مردم ایران کرایه خونه‌ها و مغازه‌هایشان را بخشیدند.

خیلی از بانک ها اجازه تعویق پرداخت قسط ها را دادند.

خیلی از افراد بسته های غذایی آماده کردند و به افراد نیازمند دادند.

 

اهدای نذورات برای افراد بی‌بضاعت در صورت اجازه مرجع

در این شرایط بیماری، کسانی که نذوراتی برای نیمه شعبان و یا هر مناسبت دیگر داشته‌اند در صورت اجازه مرجعشان، پول آن را به افراد نیازمند و کم درآمد اهدا کنند.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×