تنها گناهی که قفلیست بر همه کارها

 شرک در هر جا باشد مسلما نتیجش شکست و قفل در کارهاست

امروز می‌خواهیم مبحث شرک را در این فایل صوتی باز کنیم. در این فایل مثال جالب و واقعی را در مورد این موضوع آورده‌ایم.

خداوند در آیه ۴۸ سوره نسا می‌فرماید:

۞إِنَّ اللَّهَ لَا يَغْفِرُ أَنْ يُشْرَكَ بِهِ وَيَغْفِرُ مَا دُونَ ذَٰلِكَ لِمَنْ يَشَاءُ ۚ وَمَنْ يُشْرِكْ بِاللَّهِ فَقَدِ افْتَرَىٰ إِثْمًا عَظِيمًا۞

خداوند (هرگز) شرک را نمی‌بخشد! و پایین‌تر از آن را برای هر کس (بخواهد و شایسته بداند) می‌بخشد. و آن کسی که برای خدا، شریکی قرار دهد، گناه بزرگی مرتکب شده است.

پس شرک تنها گناهی است که از دیدگاه پروردگار هستی نابخشودنی است، این بدان معناست که انسان در هر مورد که برای خداوند شریکی قرار دهد به طور حتم نتیجه آن را دیر یا زود دریافت خواهد کرد و این از لطف خداست که با ناامید کردن انسان از تمام مسیرهای اشتباه غیر خودش او را به سمت خود باز می‌گرداند.

حال می‌خواهد این شرک به طور نمود واضح بیرون بیرونی مثل بت‌های زمان پیامبر باشد و یا شرک خفی باشد مانند مثال توضیح داده شده در فایل صوتی که فرد در ابتدا ممکن است اصلاً متوجهش نباشد.

پیامبر صلی الله در این باب می‌فرمایند راهیابی شرک به دل انسان از راه رفتن مورچه‌ای سیاه در شب تاریک بر تخته سنگی سیاه پنهان‌تر است.

با توجه به این حدیث شریف و احتمال گرفتاری نامحسوس به شرک در زندگی و با عنایت به آیه مبارکه بیان شده در بالا بسیار ضروری به نظر می‌رسد که انسان در هر مرحله از زندگی و به خصوص در جاهایی که در کارش به طریقی گرهی افتاده است، اول به افکار، گفتار و رفتارش با جزئی‌نگری دقت نماید و اگر منشایی از شرک خفی را یافت به سرعت سعی در توبه و اصلاح آن کند و نتیجه را تنها به خداوند بسپارد و ایمان داشته باشد که بر طبق گفته پروردگار عالم هر کس بر خدا توکل کند خداوند امورش را کفایت خواهد نمود و عالم تحت سیطره قدرت الهی است و می‌تواند اگر بخواهد با هر دستی به ما خیر برساند. تنها کافی است که ما ایمان داشته باشیم که اگر او را بخوانیم بی‌شک پاسخمان را خواهد داد.

خداوند در آیه ۱۸۶ سوره بقره وعده داده است که هر کدام از بندگانم مرا بخواند، من نزدیکم و اجابتش می‌کنم.

۞وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ ۖ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَلْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ۞

و هنگامی که بندگان من، از تو در باره من سؤال کنند، (بگو:) من نزدیکم! دعای دعا کننده را، به هنگامی که مرا می‌خواند، پاسخ می‌گویم! پس باید دعوت مرا بپذیرند، و به من ایمان بیاورند، تا راه یابند (و به مقصد برسند)!

این آیه یکی از زیباترین آیات قرآن است که در مقاله آیات زیبای قرآن نیز به آن اشاره شده و توضیح داده شده است. 

پس فقط برای هر امری در زندگی لازم است که بگوییم ایاک نعبد و ایاک نستعین و بعد با آرامش به او توکل کنیم

یادمان باشد تنها کسی که قدرت بی‌‌نهایت جهانه فقط خداست و اگر او بخواهد کاری انجام شود، هیچکسی، دقت کنید چی گفته میشه، هیچکسی نمی‌تواند جلوی اراده و نقشه او کاری انجام دهد. پس باید فقط به او توکل کنیم و فقط از او بخواهیم.
 
بارش نور بر دلهاتان
دانلود فایل‌ صوتی تنها گناهی که قفلیست بر همه کارها

فایل صوتی تنها گناهی که قفلیست بر همه کارها فایل صوتی

مدت زمان: 07:20 دقیقه | حجم: 10.6 مگابایت

یکی از دوره‌های مفید برای افزایش عزت نفس الهی، دوره دکترای عزت نفس بگیرید، می‌‌باشد که شما می‌توانید از آن برای افزایش عزت نفس خودتان کمک بگیرید. دسترسی به این دوره طلایی از طریق لینک زیر امکانپذیر است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×