درس‌های بسیار مهمی می‌توانیم از انیمیشن فردیناند بگیریم و در زندگی خودمان به کار ببریم. سوالاتی که باعث شد فردیناند تصمیم به تغییر بگیرد:

  1. آیا من باید مانند اکثریت جامعه خودم باشم؟
  2. رسالت من در این جهان چیست؟
  3. آیا می‌توانم سرنوشت خودم و اطرافیانم را تغییر دهم؟
  4. آیا باورهای چندین ساله انسان‌‌ها قابل تغییر است؟

پیدا کردن رسالت شخصی و هدفی که برای آن به این دنیا آمدیم، مهمترین مساله در زندگی همه ماست. ما اگر بتوانیم به یک فرد موثر در زندگی خودمان و جهان تبدیل بشویم مسلما حس بسیار بهتری را تجربه خواهیم کرد.
باوری که باید برای خودمان ایجاد کنیم این است که همه‌ی انسان‌‌ها دارای استعداد خاص خودشان هستند و همه برای انجام یک رسالت به این دنیا آمده‌اند. پس بسیار مهم است که بتوانیم در مسیر استعداد و رسالتمان گام برداریم تا از لحظه لحظه زندگیمان لذت ببریم.

فایل های تصویری و صوتی چرا به این دنیا آمدم؟

فایل تصویری چرا به این دنیا آمدم؟ ویدئو

مدت زمان: 7:31 دقیقه | حجم 125 مگابایت

فایل صوتی چرا به این دنیا آمدم؟ فایل صوتی

مدت زمان: 7:16 دقیقه | حجم: 7 مگابایت

البته خدا و سیستم جهان هستی طوری تنظیم شده‌اند که بسیار به ما برای تشخیص رسالت شخصیمان کمک می‌‌کنند. گرچه ما هم باید در این مسیر تلاش کنیم و ارتباط خودمان را با خدای درونمان بیشتر کنیم و به نشانه‌های زندگیمان توجه کنیم تا طبق قوانین جهان هستی در مسیر به ما گفته شود که برای چه هدفی به این دنیا آمدیم و رسالت ما چیست. 

بنابراین همه ما برای یک هدف خاص به این دنیا قدم گذاشته‌ایم تا قدمی برداریم و اثری خلق کنیم و جهان را تبدیل به جهانی زیباتر برای خودمان و دیگران کنیم.

بیان این نکته بسیار مهم هست که باید بدانیم زندگی یک مسیره و نه یک مقصد و ما در جریان زندگی با تجربه‌‌هایی که کسب می‌کنیم، کم کم به مسیر علایقمون هدایت می‌شویم. 

پس ما برای پیدا کردن رسالت شخصیمان، نیاز به ساعت‌ها فکر و تدبر در خودمان و در جهان اطرافمان داریم تا بتوانیم مثل فردیناند در جامعه‌ تاثیرگذار باشیم و سرنوشت یک نفر تا هزاران نفر را به بهترین شکل ممکن تغییر دهیم و به گسترش جهان کمک کنیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×