وبینار موفقیت در شغل مورد علاقه

یکی از مهمترین مسیرهایی که هر فرد در زندگی خود انتخاب می‌کند رشته تحصیلی و یا شغل او است. چون یکی از مکان‌‌هایی که بیشترین زمان‌ زندگی خودمان را در آن می‌گذرانیم، محل کار ما است.

همه ما ابتدا مسیری را برای تحصیل و یا کسب و کار خود انتخاب می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا شغلی برای خود پیدا کنیم. بعضی افراد راه درس را انتخاب می‌کنند تا روزی بتوانند استخدام دولت و یا یک شرکت شوند. بعضی هم تلاش می‌کنند برای خود کسب و کاری بزنند. 

شغل مورد علاقه

یکی از بهترین مسیرهایی که  می‌توانیم برای زندگی انتخاب کنیم، قدم برداشتن در مسیر علایق است. 

چون وقتی ما در شغل مورد علاقه خودمان باشیم علاوه بر اینکه می‌توانیم پول و ثروت کافی بدست بیاوریم، در مسیر هم لذت می‌بریم. یعنی دیگر مثل اکثریت جامعه نیستیم که منتظر پایان یافتن ساعت اداری باشیم و یا از تعطیلی خوشحال شویم بلکه چون در مسیر علایق هستیم از لحظه لحظه کارمان لذت می‌بریم و برای بهبود آن تلاش می‌کنیم.

 

دانلود فایل‌های تصویری و صوتی وبینار موفقیت در شغل مورد علاقه

فایل تصویری وبینار موفقیت در شغل مورد علاقه ویدئو

مدت زمان: 41:56 دقیقه | حجم 730 مگابایت

فایل صوتی وبینار موفقیت در شغل مورد علاقه فایل صوتی

مدت زمان: 41:56 دقیقه | حجم: 60 مگابایت

چطور شغل مورد علاقم رو پیدا کنم؟

روش‌های بسیار زیادی برای پیدا کردن شغل مورد علاقه وجود دارد که یکی از روش‌ها استفاده از تست‌های خودشناسی زیر است:

  1. تست هالند بلند
  2. تست علاقه شغلی استرانگ
  3. تست mbti

علاوه بر تست‌ها می‌توانیم با تفکر و تمرکز به زندگی چند ساله خودمان و اینکه از چه کاری لذت بیشتری می‌بریم و گذر زمان را در آن کار حس نمی‌کنیم و می‌توانیم لحظه لحظه از آن لذت ببریم و کیف کنیم.

بهترین شغل برای هر فرد متناسب با روحیات، استعدادها و توانایی‌های آن فرد مشخص می‌شود. مثلا یک فرد روابط عمومی بالایی دارد، می‌تواند با افتتاح یک مغازه فروش لباس و برخورد خوب با مشتری کم کم در آن کار پیشرفت کند. یا مثلا یک نفر با استعداد هنری بالا وارد حوزه نقاشی می‌شود و کم کم مهارت کسب می‌کند و بعد از چند سال تبدیل به یک فرد متخصص در یکی از حوزه‌های نقاشی می‌شود و کم کم شاگرد می‌گیرد و آموزش می‌دهد و درآمد کسب می‌کند. 

مهمتر از همه افرادی که به سراغ علایق خود می‌روند، در مسیر لذت می‌برند. 

قانون تکامل

نکته بسیار مهم که باید یادمان باشد این است که همه چیز در این جهان از قانون تکامل پیروی می‌کند یعنی باید بدانیم که در هر کسب و کاری که وارد شدیم به موارد زیر دقت کنیم:

  1. ابتدا باید باورهای خودمان را نسبت به ثروت اصلاح کنیم
  2. به هدایت‌های الهی که هر لحظه به ما می‌رسد توجه کنیم
  3. براساس الهامات قدم‌های آگاهانه برداریم
  4. سریع به تصمیماتی که گرفتیم، عمل کنیم

بنابراین مسیر موفقیت و ثروت مسیری تکاملی و آرام آرام است. دقت کنید که واژه “آرام آرام” یعنی اینکه باید تکامل خودمان را در مسیر علایق طی کنیم و هیچ عجله‌ای برای موفقیت نکنیم و ناامید نشویم چون ناامیدی یکی از بزرگترین دلایل عدم موفقیت افراد در کسب و کارهای جدید است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×