چکار کنم همسرم به من خیانت نکنه؟!

خیانت در روابط یکی از مسائلی هست که افراد بسیاری در جامعه درگیر آن هستند و نمی‌دانند چه واکنشی باید داشته باشند.

تجربه مورد خیانت قرار گرفتن تجربه بسیار تلخی است که می‌تواند احساسات و باورهایی مانند طرد شدن و عدم شایستگی و کمبود انسان های خوب (مخالف باور فراوانی) را در فردی که به او خیانت شده است ایجاد نماید. به ویژه افرادی که پس از یک حادثه بد در زندگی شان، خودشان را در همان فضای ذهنی نگه می‌دارند و نمی‌خواهند این حس قربانی بودن را رها کنند. آنقدر با تکرار ذهنی این حادثه تلخ این باورهای گفته شده را در خودشان نهادینه می کنند که ممکن است پس از اولین تجربه بارها و بارها همان اتفاق را در زندگیشان خلق نمایند.
در واقع روند جهان به گونه‌ای است که می‌خواهد به شما بیاموزد که چه نقص‌هایی در درونتان وجود دارد و برای رشد و پیشروی به سمت مرحله بعدی و تکاملی‌تان چه درس هایی لازم دارید. 
در نتیجه آن قدر این اتفاق در زندگی چنین فرد مفروضی تکرار می گردد تا بالاخره آن شخص درس هایش را بگیرد و باورهای درست و به دنبال آن عملکرد مناسب را در خودش ایجاد نماید تا نهایتاً پس از شکل‌گیری این تغییر درونی جهان بیرونی نیز تغییر کند چون جهان تنها یک تصویر و نمود بیرونی از هر آن چیزی است که در درون ما جریان دارد. 
در واقع اگر شخصی که تحت خیانت قرار گرفته است و خواهان ایجاد تغییر واقعی و بهبود در زندگی‌اش است؛ یک راه بیشتر ندارد و آن ایجاد یک تحول درونی عمیق است که اولین قدم ایجاد این تحول خودشناسی می‌‌باشد یعنی فرد باید ابتدا خودش و آنچه در درونش می گذرد را به درستی بشناسد مثلا احساس قربانی بودن، عدم فراوانی، عدم لیاقت و یا هر باور بد درونی دیگری که نسبت به یک رابطه زیبا دارد را در خود شناسایی نماید و سپس با قدرت شروع به تغییر این باورها کند. 
دانلود فایل‌های تصویری و صوتی چکار کنم که همسرم به من خیانت نکنه؟!

فایل تصویری چکار کنم که همسرم به من خیانت نکنه؟! ویدئو

مدت زمان: 7:05 دقیقه | حجم 112 مگابایت

فایل صوتی چکار کنم که همسرم به من خیانت نکنه؟! فایل صوتی

مدت زمان: 07:05 دقیقه | حجم: 9 مگابایت

در دوره “باورهای مهم در حوزه روابط” موثرترین و مخرب‌ترین باورهای مربوط به حوزه روابط با ذکر مثال‌‌ها و توضیحات ضروری مطرح شده است. این دوره می‌تواند برای آشنایی شما با این باورها و شناسایی آن‌ها و تغییرشان بسیار مفید باشد.
 به علاوه کار دیگری که فرد می‌تواند در جهت تغییر باورهایش انجام دهد، تغییر مسیر توجهاتش از سمت منفی به سمت مثبت است یعنی در واقع فرد با کنترل ذهن باید تلاش نماید که دیگر به هر نکته منفی در روابط خودش و دیگران آگاهانه توجه ننماید و بالعکس روی نکات مثبت تمرکز کند و مراقب باشد که چه فیلم‌‌‌هایی تماشا می‌‌کند و یا در مورد چه موضوعاتی با دیگران صحبت می‌کند. 
کار مهم دیگر این است که فرد زمانی را در سکوت بنشیند و تمام خصوصیات خوب مدنظرش که از یک رابطه انتظار دارد را روی کاغذ بنویسد این کار باعث می‌شود که تصویر واضح‌تری از خواسته فرد برای ضمیر ناخودآگاهش در جهت ایجاد روابط زیبا شکل بگیرد و روند خلق کردن خواسته روی غلتک بیفتد. 
مهم ترین نکته این است که ما همیشه به یاد داشته باشیم که نمی توانیم هیچ کس را در بیرون تغییر دهیم و اگر واقعا خواهان تغییر شرایط در بیرون هستیم باید روی خود و عزت نفس مان کار کنیم و به مرحله صلح با خود برسیم تا جهان هم به آسانی تصویر بیرون را برای ما تغییر دهند.
برای مشاهده سایر فایل‌های آموزشی رایگان ما در حوزه روابط می‌توانید به فایل‌های دسته‌ی “خودت را در آینه دیگران ببین” مراجعه کنید:

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×