وبلاگ

زندگینامه آنتونی رابینز نویسنده و سخنران انگیزشی

آنتونی رابینز ، شخص موفقی که در زندگی خود، مشکلاتی بزرگ و عجیب داشته است. مشکلاتی که او را متوقف نساخته، بلکه اورا قوی‌تر کرده است. نکات جذاب زندگی آنتونی رابینز ، در این مقاله بیان شده و زندگینامه او نیز به شکل کامل درج گردیده است.

 

دوستان عزیز:

ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با آنتونی رابینز آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

آنتونی رابینز  لطفا خودتان را معرفی نمایید؟

آنتونی رابینز هستم، متولد ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در هالیوود در کالیفرنیا که به عنوان سخنران، نویسنده، مربی و بازیگر شناخته می‌شوم.

تحصیلات شما چیست؟

من تنها دیپلم دوران متوسطه را کسب کرده‌ام.

لطفا توضیحی در مورد خانوادتون بدهید؟

من در خانواده ای بسیار فقیر بدنیا امدم. ناچار بودم با ناپدری‌ام که یکی از بازیکنان سابق بیسبال بود کنار بیایم. مادرم هم که معتاد بود! خانواده ام به دلیل فقر شدید حتی نمی‌توانستند روز شکرگزاری و کریسمس را جشن بگیرند. در شب کریسمس، مادرم مرا با چاقو (!) از خانه بیرون کرد.

آنتونی رابینز پس از اخراج از خانه چه کردید؟

با خودم عهد بستم که هرگز به خانه بازنگردم و به‌تنهایی ادامه دهم، همین موضوع سبب شد تا سرایدار شدم.

پس قطعا زندگی بسیار برای شما در آن زمان سخت و طاقت فرسا بوده است؟

بله، تا سن ۲۲ سالگی بسیار فقیر زندگی می‌کردم خانه‌ام 40 متر بود حتی آشپزخانه نداشت و من ظرف‌ها را در حمام میشستم. در یکی از بدترین محله های آمریکا زندگی می‌کردم. به علت فشارهای مالی پرخوری میکردم به طوری که وزنم به ۱۲۰ کیلو رسیده بود و دچار اضافه وزن شده بودم.

در آن دوران، به شهرت فکر می‌کردید؟

بله، در عین فقر و فلاکت، رؤیاها و آرزوهای جاه‌طلبانه‌ای داشتم و در عالم خیال، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگل سرسبزی مجسم می‌ساختم و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران‌قیمت و امکاناتی رؤیایی در نظر می‌گرفتم.

آقای آنتونی رابینز استارت روی آوردن به زندگی صحیح چگونه رقم خورد؟

در یک روز بالاخره تصمیم گرفتم تا وزن خودم را کم کنم و توانستم در 2 ماه با ذهن خودم، روش‌های روانشناسی و ورزش  ۱۵ کیلوگرم کم کنم و به اندام مناسب برسم.

در مسیر حرفه‌ای خود، الگویی داشتید؟

من حرفه‌ام را با ارتقا دادن سمینارهای انگیزشی جیم ران آغاز کردم. او که یک سخنران انگیزشی، نویسنده و کارآفرین بود، به من آموخت که خوشبختی و موفقیت به این ربطی ندارد که شخص چه چیزهایی در زندگی دارد، بلکه بر اساس کارهایی تعیین می‌گردد که فرد با منابع موجود در زندگی‌اش انجام می‌دهد. از او الهام گرفتم و مربی‌گری زندگی را آغاز نمودم.

حرفه آموزش را از کجا آغاز کردید؟

من آموزش و تدریس را در برنامه زبان‌شناسی عصبی (NPL) و هیپنوتیزم اریکسونی آغاز کردم. من به عنوان «مربی بهترین عملکرد» شهرت یافتم و توجه زیادی را به خودم معطوف نمودم و سال 1987 شروع انتشار کتاب‌های من بود.

آنتونی رابینز  تحول شما کی اتفاق افتاد؟

نقطه عطف اول زندگی من جیم ران بود. با یک ماشین باجاباگ 1968 خودم را به هتل پلازای کالیفرنیا برای سخنرانی جیم ران رساندم. به سمینار گوش دادم؛ چشمانم درشت شده بود؛ حسابی داغ‌کرده بودم. این‌قدر هیجان‌زده بودم که با این هدف بزرگ بیرون آمدم و گفتم: می‌خواهم دنیا را تغییر دهم. او آنقدر روی من اثرگذار بود که تصمیم گرفتم هرجور شده برای او کار کنم؛ بنابراین دوباره او را پیدا کردم، برایش کار کردم و به زودی بهترین نیروی مجموعه او شدم.

نقطه عطف دوم من قدرت نامحدود بود. من وقتی جوان بودم،  تصمیم گرفتم که وقتی بزرگ شدم ثروتمند شوم تا بتوانم به مردم نیازمند کمک کنم. در 26 سالگی با کتابی به اسم «قدرت نامحدود» ناگهان به شهرت رسیدم. انتشار این کتاب مهم‌ترین نقطه عطف زندگی من است. همه باید بدانند که اگر نحوه کار کردن درست مغز را یاد بگیرند و تمرین کنند می‌توانند شادی و موفقیت را در زندگی به‌دست بیاورند.

نقطه عطف سوم آموزش به ارتشی‌ها بود. یکی از کلیدی‌ترین نقاط زندگیم زمانی بود که توانستم با آموزش‌های خودم به تعدادی از تیراندازان ارتش، بازدهی ارتش آمریکا را تا حد زیادی بالا ببرم.

از فعالیت‌های بشردوستانه خودتان بگویید.

در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیر انتفاعی با هدف کمک به کودکان عقب مانده، افراد بی خانمان، سالمندان و زندانیان تاسیس کردم. من با کمک خیریه‌های آمریکایی در چند سال گذشته توانسته ام بیش از ۷۰ میلیون وعده غذا برای نیازمندان تأمین کنم و قصد دارم این عدد را به یک میلیارد برسانم.

مدرسه‌ها و  دانشگاه‌ها و همچنین بناهای بسیار زیادی را برای فقرا ساخته ام. برنامه‌هایی را در بیش از ۱۵۰۰مدرسه، ۷۰۰ زندان و ۵۰۰۰۰ سازمان خدماتی و پناه‌گاه‌ها آغاز کرده‌ ام.

پشت این اعمال خیرخواهانه، باور خاصی دارید؟

من معتقدم بخشش باعث بیشتر شدن پول و ثروت می‌شود و همیشه تاکید می‌کنم با بخشیدن می‌توانید درآمد بیشتری داشته باشید.

آنتونی رابینز  کتاب‌های خودتان را برای ما معرفی کنید.

 • رها سازی قدرت درون
 • ۳۶۵ گام تا موفقیت
 • مهارت در بازی زندگی
 • افکار بزرگ
 • گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ
 • مهارت در بازی زندگی
 • قدرت نامحدود
 • تکنیک های ساده برای زندگی

  دلالیل موفقیت شما چیست؟

شاید بتوانم اینگونه بیان کنم که اولین دلیل موفقیت من از کتاب خواندن است، من به هیچ آدم معتبری دسترسی نداشتم. تنها راهی که با افکار و ایده‌های افراد بزرگ می‌توانستم آشنا شوم این بود که کتاب‌هایشان را بخوانم. من خواندن را با مقالات امرسون، کتاب «وقتی یک مرد می‌اندیشد» جیمز آلن و کتاب «جست‌وجوی انسان برای معنا» از ویکتور فرانکل آغاز کردم.

آنتونی رابینز در خواندن این کتاب‌ها، چه درسی برای شما وجود داشت؟

من از این کتاب‌ها دو درس مهم گرفته :

اول اینکه، هر چیزی می‌تواند تغییر کند و بهتر شود. اگر نتوانستید شرایط فیزیکی را تغییر دهید، می‌توانید تجربه خودتان را از آن تغییر دهید.
و دوم این که خواندن می‌تواند شما را به جهان دیگری منتقل کند. در کتاب‌ها به پاسخ تمام سوالاتتان خواهید رسید.

در زمینه موفقیت و زندگی موفق خود، چه نکات و یا مباحث خاصی را همواره در ذهن دارید؟

 • یک تصمیم واقعی از این طریق مشخص می‌شود که اقدام جدیدی کرده باشی، اگر عملی وجود نداشته باشد در واقع تصمیمی هم نگرفته ای.
 • هرگز به رویاهای کسی نخندید، کسی که رؤیا ندارد، هیچ چیز ندارد.
 • «هدف گذاری»، اولین مرحله برای دیدنی کردن نادیدنی‌هاست!
 • وقتی چیزی را از دست می‌دهید، «درسی که از آن می‌گیرید» را از دست ندهید.
 • کنترل زندگی‌تان را در دست دارید؟ اگر نه، زندگی شما را کنترل می‌کند.
 • رهبران بزرگ ۵ درصد از زمانشان را روی مشکل و ۹۵ درصد باقیمانده را روی راه حل صرف میکنند
 • یک دلیل که تعداد کمی از ما به چیزی که واقعاً می‌خواهیم می‌رسیم این دلیل است که روی چیزی که می‌خواهیم تمرکز نمی‌کنیم؛ هرگز روی قدرتمان تمرکز نمی‌کنیم. بیشتر مردم مسیر زندگی‌شان را سرسری طی می‌کنند و هرگز تصمیمی برای رسیدن به چیزی به طور خاص نمی‌گیرند.
 •  تنها مشکلی که واقعاً داریم این است که فکر می‌کنیم نباید هیچ مسئله و مشکلی داشته باشیم! ولی مشکلات ما را به مراحل بالاتر می‌رسانند. همین حالا با آنها روبرو شوید و حلشان کنید.
 •  زندگی شما از لحظه‌ای که یک تصمیم جدید، موافق و متعهدانه می‌گیرید تغییر می‌کند.
 • گذشته شما برابر با آینده نیست.
 • جاده موفقیت با عمل گسترده و عزم راسخ طی می­شود .
 •  از زندگی خود به طور کامل در حال حاضر لذت ببرید همه چیز را تجربه کنید مراقبت خود و دوستانتان باشید به دنبال خلق لحظات خوش باشید کارهای هیجان انگیز و عجیب غریب کنید، در حال رفتن به هر جا که هستید از مسیر راه لذت ببرید
 •  مهم نیست که می­دانید  چه کاری انجام می‌دهید؛ مهم این است که کاری را که می­دانید درست است انجام دهید.
 • اکثر مردم در زندگی شکست می­خورند چرا که خود را مشغول چیزهای جزئی می­کنند.
 • من شما را به این چالش دعوت می­کنم که زندگی خود را تبدیل به یک شاهکار کنید  من شما را به چالش پیوستن به صفوف از آن دسته از افرادی دعوت می­کنم  که بر اساس آن چه  یاد می‌دهد  زندگی می­کنند و طبق گفته­ هایشان عمل می­کنند.
 • اگر می‌خواهید موفق شوید، کسی که نتایج  مشابه خواسته شما را به دست آورده پیدا کنید  و از روش او استفاده کنید تا همان نتیجه را به دست آورید.
 • هر مشکل یک هدیه است، بدون وجود مشکلات ما رشد نخواهیم  کرد

آنتونی رابینز شغل کنونی شما چیست؟

من نویسنده، سخنران انگیزشی، مربی و بازیگر هستم.

درآمد شما چه مقدار است؟

درآمد سالیانه من در حدود ۶ میلیارد دلار است.

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:

 1. نخستین درسی که می‌توانیم از زندگینامه این فرد مشهور دریافت کنیم، موضوعی است تحت عنوان باور خانواده. آنتونی رابینز ، نزد ناپدری و مادری معتاد پرورش یافته و در عین ناباوری، توسط مادرش از خانه بیرون رانده می‌شود. اما این موضوع سبب شکست او نشده و ایشان با قدرت و باوری عمیق نسبت به آینده، به اوج موفقیت و ثروت می‌رسد.
 2. تجسم خلاق، یکی از اعمال مهمی است که ایشان از آن به بهترین شکل ممکن بهره برده است. تجسمی که کمکی شایان برای رسیدن به موفقیت و اهداف می‌باشد.
 3. انتخاب الگو، در زندگی کمک زیادی به ما می‌کند. درک و دنبال کردن نکات نهفته در زندگی افراد موفق، همواره بهترین راهنما برای مسیری است که در آن پای می‌نهیم. درست به مانند آنتونی رابینز که الگویی برای خود انتخاب کرده و او جیم ران است. حال اکنون آنتونی رابینز نیز شخصی است که زندگی او را به عنوان الگو در سطح جهان می‌بینیم.
 4. نکته بعد که در زندگی آنتونی رابینز قابل مشاهده است، موضوع باور ثروت و معنویت است. باوری که به خوبی می‌توان دید و درک کرد که ایشان با وجود ثروت بسیار زیاد، همواره از آن در جهت مثبت و امور خیرخواهانه بهره می‌برد و ثروت می‌تواند وسیله‌ای باشد برای بهتر و بهتر بودن.
 5. باور تحصیلات، دیگر باوری است که در زندگی این شخص موفق می‌توان دید. همواره برای رسیدن به موفقت، سطح بالایی از تحصیلات آکادمیک نیاز نبوده و کافیست با شناسایی علایق و نقاط قوت خود و گام برداشتن در مسیر موفقیت و اهداف خود، آن هم به شکلی پیوسته و مداوم، به این اهداف دست یابیم و مدرک تحصیلی پایین، خدشه‌ای در دستیابی به موفقیت ایجاد نمی‌کند.
 6. زمانی که آنتونی رابینز تصمیم گرفت از خانه خارج شود، تصمیم گرفت هرگز به آن خانه باز نگردد و همین دلیل بود که سبب شد تا به عنوان سرایدار فعالیت نماید. این نشان از یک قاطعیت محکم در تصمیمات شخصی ایشان دارد و بسیار هم عملگرایی ایشان را می‌رساند.
 7. همچنین جهان هستی نیز به او کمک کرده و مسیرهایی را پیش روی او قرار می‌دهد. مثلا کتابی را که نوشته است، بسیار مشهور شده و نقطه عطف دوم زندگی ایشان نام می‌گیرد. البته مهمتر از نوشتن این کتاب، موضوع دیگری نیز مشهود است و آن تلاش خود شخص آنتونی رابینز پیش از نوشتن این کتاب است که در سمینارهای مختلفی شرکت کرده و حتی شخص جیم ران را پیدا می‌کند.
 8. باور انفاق نیز در زندگی شخصی آنتونی رابینز به خوبی دیده می‌شود. این باور بر این مبناس که هرچه بیشتر ببخشیم، بیشتر بدست می‌‌آوریم.
 9. بسیاری از افراد ممکن است در دوره‌های مختلفی شرکت کنند و هیچ تغییری را مشاهده نکنند. اما آنتونی رابینز به سبب عملگرایی خود، با مطالعه چند کتاب، تغییراتی را در زندگی خود بوجود آورده و این تنها می‌تواند بیانگر عملگرایی ایشان باشد.

 

منابع

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%88%D9%86%DB%8C_%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%B2

زندگی نامه آنتونی رابینز

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×