وبلاگ

سابلیمینال چیست و چگونه کار می‌کند؟

سابلیمینال چیست و چگونه کار می‌کند؟

تعداد زیادی از افراد بر این باورند که می‌توان ذهن افراد را تحت کنترل درآورد و این کار به نحوی انجام شود که فرد متوجه نشود. از این رو در بسیاری از مواقع، از این تکنیک در راستای روشی درمانی و یا توسعه‌ی باورهای مثبت در ذهن انسان‌ها استفاده می‌گردد. اکنون قصد داریم تا در این خصوص صحبت کرده و تکنیک و عنوان سابلیمینال را در اینجا شرح دهیم.

پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

سابلیمینال چیست؟

سابلیمینال، مجموعه‌ای از فایل‌های صوتی نام دارد که بوسیله‌ی علم صدابرداری و تلفیق برخی از تکنیک‌های هیپنوتیزم تولید می‌شوند. چیزی که در این مجموعه فایل‌های صوتی وجود دارد، پیام‌هایی مخفی هستند که توانایی اثرگذاری بر ذهن و ضمیر ناخودآگاه ما را دارند و برای برنامه‌ریزی به منظور تغییرات برخی الگوهای ذهنی و جسمی، مفید هستند. چیزی که در این بین بسیار جذاب است، وجود پیام‌هایی در این فایل‌ها بوده، که تنها برای ضمیر ناخودآگاه ما قابل درک هستند. در واقع تهیه‌ی این فایل‌های صوتی به شکلی است که بتوانند به ذهن ما جهت دهند. اگر بخواهیم دقیقتر اشاره کنیم، در واقع این عناصر سبب می‌گردند تا از ذهن و درون ما، فرکانس‌هایی در جهت جذب و دریافت نعمت‌ها و خواسته‌ها در زندگی فردی و اجتماعی ما ارسال گردد.

البته علاوه بر تعریف فوق، تعاریف متفاوتی برای مفهوم سابلیمینال وجود دارد. چیزی که سبب می‌شود نتوانیم پیام‌های مخفی سابلیمینال را درک کنیم، این موضوع است که پیام‌های سابلیمینال، محرک‌هایی هستند که زیر آستانه آگاهی ما قرار دارند و می‌توانند ناخودآگاه ما انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار دهند. بد نیست بدانیم که ضمیر ناخودآگاه ما، بیش از 90% کنش‌ها و واکنش‌های موجود در بدن ما را کنترل می‌کند، خواه از لحاظ جسمی و خواه از لحاظ روانی. چیزی که واضح و روشن است این است که مدیریت جسم و روان ما انسان‌ها بر عهده این ضمیر گذاشته شده است.

 

ضمیر ناخودآگاه -

برای روشن شدن موضوع، بد نیست به مثال و نمونه‌ای بارز از یک موسیقی توجه نماییم:

براساس یک تحقیق که در یک فروشگاه بزرگ صورت پذیرفته است، در روزهایی که در این فروشگاه، موسیقی آلمانی پخش می‌شود، فروش محصولات آلمانی از محصولات فرانسوی بیشتر شده و درست در نقطه مقابل، با پخش موسیقی فرانسوی، دقیقا عکس این موضوع رخ می‌دهد. واضح است که مردم نمی‌دانستند موسیقی بر رفتار آن‌ها اثرگذار بوده، بلکه ناخودآگاه این افراد، تحت تاثیر قرار گرفته است.

صوت سابلیمینال به شکلی کاملا هوشمندانه طراحی شده است و ضمیر خودآگاه ما قادر به درک آن نبوده، بلکه این صوت به طور کامل توسط ضمیر ناخودآگاه ما درک و دریافت می‌شود. اگر از دید حالت خودآگاه خود به قضیه بنگریم، ممکن است تصور کنیم که این صوت و موسیقی مانند سایر موسیقی‌ها می‌باشد، اما واقعیت چیز دیگری است چرا که در درون صوت سابلیمینال، عبارات تاکیدی نهفته شده که پس از عبور از ضمیر خودآگاه، به ضمیر ناخودآگاه ما می‌رسند.
حتی در برخی از موارد، عده‌ای معتقدند که با استفاده از سابلیمینال، رنگ چشم، اندازه و رنگ مو، اندازه قد و یا دیگر اجزای مختلف بدن را می‌توان تغییر داد.

ذهن را بهتر بشناسیم

همانطور که می‌دانید، ذهن ما دارای دو بخش بوده که همیشه با یکدیگر در تعامل هستند، بخش خودآگاه و ناخودآگاه. ناخودآگاه ما بسیار قوی‌تر از خودآگاه ما بوده  و قادر به پردازش 20000 بیت اطلاعات به شکلی همزمان است، در حالی که ذهن خودآگاه تنها 5 الی 9 بیت را در لحظه پردازش می‌کند. در واقع می‌توانیم به بخش ناخودآگاه، به عنوان مخفیگاهی برای خواسته‌ها، انگیزه‌ها و تجربیات خود بنگریم و بدانیم که این بخش خارج از سطح هوشیاری ما است.
چیزی که درباره ی این بخش ناخودآگاه بسیار جذاب و دوست داشتنی است، پیام‌های ناخودآگاه است. برای مثال، هرگز به این موضوع فکر کرده‌اید که در طول روز، هر زمانی که عملیات دم و بازدم را انجام می‌دهیم آگاه هستیم و یا خیر؟ این ذهن ناخودآگاه است که به این موضوع فکر می‌کند.

انواع پیام سابلیمینال

در یک دسته بندی کلی، می‌توان پیام‌های سابلیمینال را در سه دسته قرار داد:

  1. پیام‌های فرعی: نشانه‌های بصری با سرعت بسیار زیاد(میلی ثانیه) به شکلی که ما آن را درک نمی‌کنیم.
  2. پیام‌های غیرقابل شنیدن: نشانه‌های صوتی کم حجم که در یک منبع صوتی بلندتر مانند موسیقی قرار گرفته‌اند.
  3. پیام معکوس: در این دسته از پیام‌ها، پیام صوتی به شکلی معکوس ضبط شده و هدفش پنهان کردن پیام معکوس شده است.

این پیام‌های مخفی، به شکل‌های متفاوتی در بخش‌های مختلفی همچون تبلیغات، فیلم و موسیقی القا می‌شوند.

از لحاظ تولید فایل‌های صوتی سابلیمینال، گاهی اوقات دو دسته دیگر نیز ممکن است درنظر گرفته شود. درواقع پیام‌های صوتی در دوحالت کلی ایجاد می‌شوند، یا به شکل نجواها و یا به نحوی کاملا ساکت.
پرواضح است که در حالت اول و استفاده از نجواها، ما به عنوان شخصی که از این فایل‌ها استفاده می‌کنیم، زمزمه‌هایی را می‌شنویم که برایمان نامفهوم بوده و از درک آن ناتوانیم.
اما در روش سایلنت و ساکت، این سطح فرکانسی صداها بوده که دچار تغییر می‌شوند و عملاً خودآگاه ما از شنیدن هرگونه پیامی، حتی به شکل نامفهوم ناتوان می‌شود.

سابلیمینال چیست

زمان مناسب برای گوش سپردن به فایل‌های سابلیمینال

قبل از بیان چند نکته در خصوص این فایل‌ها، لازم است این را بگوییم که مطمئن باشید این فایل‌های صوتی در زمینه‌ها مختلفی همچون روابط، سلامتی و غیره، باورهای موجود در ناخودآگاه را تغییر داده و ما را به مسیرها و کارهایی هدایت می‌کند که با عمل به آن‌ها، اتفاقاتی به مراتب عالی‌تر را تجربه خواهیم کرد.

در ادامه برخی نکات درخصوص بهترین زمان و نحوه گوش سپردن به این فایل‌ها را بیان می‌کنیم:

  1. بهتر است سعی کنیم تا با هندزفری به این فایل‌ها گوش دهیم( استفاده از هندزفری برای هر دو گوش و یا گوش چپ مناسب است و حتی درصورت عدم همراه داشتن هندزفری، در هر حالتی و در حال انجام هر کاری می‌توانید به این فایل‌ها گوش بسپارید.)
  2. سعی کنیم میزان صدای هندزفری خود را در کمتر از 50 درصد قرار دهیم.
  3. هر زمان از شبانه روز که بخواهیم می‌توانیم به این فایل‌های صوتی گوش فرا دهیم، اما بهتر است در زمان بیداری و شب پیش از به خواب رفتن و صبح پس از بیدار شدن به آن گوش دهیم.

 

آیا در وبسایت بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده نیز فایل سابلیمینال قرار دارد؟

بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده با تلاش فراوان موفق به دستیابی به تکنولوژی ساخت این فایل‌ها شده و در زمینه‌های مختلفی به تولید فایل‌های صوتی سابلیمینال پرداخته است؛ زمینه‌هایی همچون باور سلامتی و روابط و ثروت. شما می‌توانید با مراجعه به فایل‌های سابلیمینال دکتر محمدزاده که در ادامه درج شده است، نسبت به دریافت به صورت رایگان و بهره بردن از این فایل‌ها در جهت دستیابی به زندگی بهتر و موفقیت‌های بیشتر اقدام نمایید:

به علاوه در صورتی که متقاضی ساخت فایل سابلیمینال شخصی با توجه به باورهای خاص مرتبط با خودتان هستید، از طریق لینک زیر می توانید این محصول ارزشمند را با آهنگ پس زمینه منتخب خودتان سفارش دهید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما