وبلاگ

زندگینامه آرنولد شوارتزنگر بدنساز و ستاره سینمای هالیوود

بسیاری از ما آرنولد را می‌شناسیم. اما جالب است در خصوص پشت پرده موفقیت‌های او و موارد شگفت‌انگیز زندگی او نیز بیشتر بدانیم و دریابیم آرنولد ، از دل تضادها و مشکلات به این نقطه از شهرت رسیده است.

 

دوستان عزیز،
ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده زندگینامه فوق العاده جالب آرنولد شوارتزنگر را به صورت کاملا ابتکاری و برای درک بهتر شما خواننده عزیز به شکل پرسش و پاسخ درآورده ایم. با ما همراه باشید.

 

 آرنولد شوارتزنگر لطفا خود را برای ما معرفی کنید؟

آرنولد شوارتزنگر هستم و در 30 جولای 1947، در روستای تال اتریش متولد شدم. بنده به عنوان یک بدنساز مشهور و یک بازیگر سینمای هالیوود شناخته می‌شوم.

تحصیلات شما چقدر هست و در کجا درس خواندید؟

من در کالج سانتامونیکا که در کالیفرنیاست درس خواندم. همچنین فارغ التحصیل کارشناسی تناسب اندام و کسب و کار از دانشگاه ویسکاتسین آمریکا هستم.

لطفا توضیحی در مورد خانوادتون بدهید؟

پدر و مادرم از هم جدا شده بودند. من با پدر و برادرم زندگی سختی داشتم. پدرم رئیس پلیس و عضو سابق نازی بود، اما اعتیاد زیادی به الکل داشت و اکثر اوقات مست بود. پدرم همیشه توجه خاصی به برادرم داشت. مرا کتک می­‌زد و حتی سعی می­‌کرد من و برادرم را در مقابل هم قرار دهد. واقعا زندگی مشقت باری داشتم و همیشه در خانه ما دعوا بود. پدرم هرکاری کرد تا من او و برادرم را دوست نداشته باشم. به آرزویش هم رسید.

 در مقابل این رفتارهای پدرتان چه می کردید؟

برای فرار از این مشکلات خودم را با دیدن فیلم مشغول می‌کردم. فیلم رگ پارکر را چندین بار دیدم. این فیلم رویای من را نشان می‌داد. یک بدن‌ساز و ستاره فیلم‌های هرکول!

چه اتفاقی برای آن‌ها (پدر و برادر) افتاد؟

پدرم در سال ۱۹۷۲ از دنیا رفت و برادرم هم در یک تصادف کشته شد، من حتی رغبتی برای رفتن به مراسم خاکسپاری آن‌ها نداشتم.

رویای شما در زمان جوانی چه بود؟ برخورد والدین با این رویا به چه شکل بود؟

رویای من این بود که روزی به یک بدنساز بزرگ و مشهور تبدیل شوم، اما پدرم همیشه رویای بدنساز شدن مرا مسخره می­‌کرد.

خانواده کنونی شما چطور؟ ازدواج کردید؟

من در سال ۱۹۸۶ با ماریا شرایور که خواهرزاده جان اف کندی بود، ازدواج کردم. ما چهار فرزند به نام‌های  کریستوفر، پاتریک، کریستینا و کاتری داریم. فرزندم پاتریک راه مرا ادامه داد و در کودکی در چند فیلم ظاهر شد، تا اینکه در سال ۲۰۱۸ و در فیلم خورشید نیمه‌شب نقش اصلی را به دست آورد.

در آن زندگی سخت و بدون حامی، کسی بود از شما حمایت کند؟

بله، جو وایدر. من در سال 1968 وقتی 21 ساله بودم به آمریکا رفتم. سعی کردم شجاعت و با ارداه بودنم را به جو نشان بدهم. او که عضو فدراسیون بین‌المللی بدنسازی بود و سازمانی که مسابقاتی مانند قوی‌ترین مرد جهان یا مستر المپیا را برگزار می‌کردند، حمایت می‌کرد و تصمیم گرفت روی من سرمایه‌گذاری کند و خب نتیجه هم گرفت.

چه زمانی بدنسازی را آغاز کردید؟

بدنسازی را از ۱۴ سالگی شروع کردم.

قبل از آشنایی با جو وایدر، در این رشته پیشرفتی کرده بودید؟

بله، در سال ۱۹۶۷ لقب قوی‌ترین مرد جهان را از آن خود کردم و با ۲۰ سال سن جوان‌ترین فردی بودم که به این عنوان دست یافته.

پس از آشنایی با ایشان چه شد؟

در ۲۳ سالگی اولین قهرمانی خودم را در مستر المپیا بدست آوردم. البته در ۲۲ سالگی در مستر المپیا مقام دوم را بدست آوردم.

آیا این استعداد شما، شما را نسبت به چیزی که هستید و چند مدالی که داشتید مغرور کرد تا با همان تعداد موفقیت، کنار بایستید؟

قطعا خیر، وقتی استعداد خودم را در بدنسازی دیدم، تصمیم گرفتم بیش از پیش تلاش کنم. توانستم 7 سال مدال طلای بهترین بدنساز دنیا را بدست بیاورم. رکورد افتخاری که تا به امروز هیچکس توانایی شکستن آن را نداشته است!

چه موفقیت‌هایی در بدنسازی داشتید؟

من در دوران حرفه ای بدن‌سازی پنج بار جایزه قوی‌ترین مرد جهان و شش بار جایزه مستر المپیا را کسب کردم.

من توانایی بلند کردن وزنی معادل 309 کیلوگرم را داشتم. در آن زمان من قوی هیکل‌ترین مرد در دنیای بدن‌سازی به حساب می‌آمدم.

کتاب رکورد جهانی گینس، از من به عنوان «کامل‌ترین و عالی‌ترین بدن تاریخ جهان» نام برده‌است.

مشخصات فیزیکی من در زمان اوج شهرت و قهرمانی به این صورت بود:

بازوها ۵۷ سانتی‌متر، سینه ۱۴۶ سانتی‌متر، کمر: ۸۵ سانتی‌متر، ران‌ها ۷۴ سانتی‌متر، ساق پا ۵۰ سانتی‌متر، وزن بدن ۱۰۸ کیلوگرم و قد ۱۸۸ سانتی‌متر.

از مقام‌هایی که در این رشته کسب کردید بگویید.

سایر مقام‌های من شامل موارد زیر هستند:

 • سال ۱۹۶۳ مسابقه استرهاف اتریش نفر دوم
 • سال ۱۹۶۵ مسابقه جونیور (المان) نفر اول و مستر اروپا
 • سال ۱۹۶۶ عنوان بهترین بدنساز اروپا (المان)
 • سال ۱۹۶۶ قهرمان مستر آماتور اروپا
 • سال ۱۹۶۸ مسابقه NABBA (مستر یونیورس حرفه ای) نفر اول
 • سال ۱۹۶۹ مسابقه NABBA (مستر یونیورس حرفه ای) نفر اول
 • سال ۱۹۷۰ مسابقه NABBA (مستر یونیورس حرفه ای) نفر اول
 • سال ۱۹۶۷ مسابقه NABBA (مستر یونیورس آماتور) نفر اول
 • سال ۱۹۶۶ مسابقه NABBA (مستر یونیورس آماتور) نفر دوم
 • سال ۱۹۶۶ نفر اول مسابقات پاورلیفتینگ جهان دروزن۸۰+
 • سال ۱۹۶۷ نفر دوم مسابقات پاورلیفتینگ آلمان دروزن۸۰+
 • سال ۱۹۶۸ نفر اول مسابقه IFBB(فدراسیون بین‌المللی بدنسازی و تناسب اندام) مستر اینترنشنال (مکزیک)
 • سال ۱۹۶۷ نفر دوم مسابقات المپیک وزنه برداری دروزن۸۰+
 • سال ۱۹۷۰ نفر اول مسابقات Mr.Wolrd (مدافع عنوان قهرمانی)
 • سال ۱۹۷۰ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
 • سال ۱۹۷۱ نفر اول مستر المپیا در فرانسه
 • سال ۱۹۷۲ نفر اول مستر المپیا در آلمان
 • سال ۱۹۷۳ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
 • سال ۱۹۷۴ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
 • سال ۱۹۷۵ نفر اول مستر المپیا در آفریقای جنوبی
 • سال ۱۹۸۰ نفر اول مستر المپیا در استرالیا

رکوردهای شخصی من: اسکات:(۲۴۷ kg) پرس سینه :(۲۴۰ kg) لیفت :(۳۲۰ kg)

چه شد که قهرمان بدنسازی، سر از هالیوود درآورد؟

وقتی در دنیای ورزش موفقیت‌هایی که می‌خواستم را به دست آوردم، تصمیم گرفتم استعدادی دیگر را در خودم کشف کنم، برای همین به سمت بازیگری رفتم.

آیا از همان ابتدا، با نقش‌های بزرگ و جذاب رو به رو شدید؟

خیر، ابتدا نقش‌های کوچکی داشتم و خیلی‌ها مسخره‌ام می‌کردند و دست رد به سینه‌ام زدند. حتی یکی از کارگردان‌ها با تمسخر به من گفت: اگر نقش یک هیولای غول پیکر را نیاز داشتیم، حتما به تو زنگ میزنیم.

امروزه در سینما، جایگاه آرنولد شوارتزنگر کجاست؟

امروز من کسی هستم که دوبار به عنوان پردستمزدترین بازیگر هالیوود شناخته شده‌است.

واکنش شما به تمسخرها چه بود؟

من تسلیم نشدم. فیلم گرسنه بمان، فیلمی بود که موفقیت مرا به همه نشان داد. من جایزه بهترین بازیگر تازه وارد گلدن گلوب را دریافت نمودم.

قدرت بدنی و هیکل درشت، در این زمینه کمک کرد؟

بله، قدرت بدنی و هیکل مناسبی که داشتم باعث شد برای فیلم‌های اکشن بهترین انتخاب باشم. در سال 1980 به عنوان نقش اصلی در فیلم کونان بربر بازی کردم.

در سینما چطور؟ یک نقطه سکون داشتید یا به پیشرفت ادامه دادید؟

با قدرت ادامه دادم، چرا که بازی‌های من توجه کارگردان معروف یعنی جیمز کامرون، را به من جلب کرد. او به من پیشنهاد بازی در فیلم نابودگر یا همان ترمیناتور را داد. فیلمی که من در آن به خوبی درخشیدم و باعث شد موفقیت‌هایم در دنیای سینما روز به روز بیشتر شود. طوری که من در همه‌ی مجموعه فیلم‌های نابودگر بازی کردم.

بازهم در فیلم مشهوری حضور داشتید؟

فیلم بی‌مصرف‌ها مجموعه فیلم دیگری بود که با آن دوباره اسمم در صدر اخبار هالیوود قرار گرفت. این فیلم تنها یک هفته پس از اولین اکران ۲۸,۶ میلیون دلار فروش داشت و در صدر تمام فیلم‌ها قرار گرفت.

آیا وارد سیاست نیز شدید؟

در سال 2003 تصمیم گرفتم شانس خودم را بسنجم. برای همین در انتخابات فرمانداری کالیفرنیا کاندید شدم و رای آوردم. متاسفانه این ایالت آن زمان مشکلات مالی زیادی داشت و من که به خودم ایمان داشتم تصمیم گرفتم ثبات مالی در کالیفرنیا ایجاد کنم.

سران دولت را مجبور کردم تا بودجه‌بندی را مدیریت کنند و کارآفرینی کنند تا جوانان بیشتری بتوانند کار کنند. تقریبا اوضاع مالی بهبود یافت.

آیا آرنولد بزرگ، روزی الگویی داشته است؟

الگوی من رونالد ریگان، رئیس‌جمهور سابق ایالات‌متحده، بود. آن زمان که من تازه شهروند آمریکا شده بودم، در انتخابات به او رای دادم. او الهام‌بخش من بود و باعث شد به‌عنوان یک آمریکایی جدید به خودم ببالم.

 آرنولد شوارتزنگر بین شما و دونالد ترامپ نبرد رسانه‌ای است؟

داستان از این قرار بود که مارک برنت یک برنامه تلویزیونی به نام The New Celebrity Apprentice داشت. من در ژانویه 2017 در این برنامه، جای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را گرفتم و میزبان این برنامه شدم. اما امتیاز پایینی دریافت کردم.

دونالد ترامپ در مراسم صبحانه دعای ملی با من شوخی کرد و گفت: می‌خواهم به خاطر امتیازات پایین برای آرنولد دعا کنم.

من هم در شبکه اجتماعی خودم به ترامپ گفتم: هی ترامپ، من یک فکر خوب دارم. نظرت درباره اینکه شغل‌هایمان را عوض کنیم چیست؟ تو به تلویزیون بیا زیرا در امتیاز گرفتن خبره‌ای و من هم شغل تو را به عهده می‌گیرم، تا مردم دوباره با خیال راحت بخوابند.

کتاب نوشته‌اید؟ 

بله، من کتابی نوشتم که در آن خاطرات دوران زندگی خودم را نوشتم. اسم این کتاب یادآوری تام : داستان واقعی باورنکردنی زندگی من است. همچنین ده‌ها کتاب در زمینه بدنسازی نوشتم.

چند فیلم دیگری که در آن بازی کردید را برای ما بگویید.

بعضی از فیلم‌های من عبارتند از: دروغ‌های حقیقی، روز ششم، کشتار ۲ و 3 ، جونیور، بتمن و رابین، پایان دوران، بی‌مصرف‌ها 1 و 2 و 3.

دلایل موفقیت شما چیست؟

 • تلاش فراوان
 • نا امید نشدن
 • جنگیدن برای هدف
 • توجه نکردن به تمسخرهای دیگران و ادامه دادن مسیر هدف

شغل کنونی شما چیست؟

من مدل، تهیه‌کننده، کارگردان، تاجر، سرمایه‌گذار، نویسنده، سیاستمدار، بازیگر، فعال محیط زیست، ورزشکار و بدن‌ساز  هستم.

 ثروت کنونی شما چقدر است؟

ثروت من تا سال 2020 حدود 300 میلیون دلار است.

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:

 1. در زندگی آرنولد می‌توان مشاهده کرد که تضادهای بزرگی از جمله جدایی والدین دیده می‌شود. این تضادها می‌توانست دلیل و بهانه‌ای برای آرنولد باشد تا خود را با این بهانه‌ها، از کار و تلاش منع کرده و هیچگاه به موفقیت فکر نکند. اما ایشان همواره رویای بزرگ بدنساز شدن را در ذهن پروراند و با تلاش ستودنی، به آنچه که لایقش بود دست یافت.
 2. زمانی که آرنولد با پدر و برادر خویش زندگی می‌کرد، همواره با مشکلاتی که از جانب پدر برای او ایجاد می‌شد، دست و پنجه نرم می‌کرد. او نه تنها حمایت والدین را همراه خود نداشت، بلکه همواره پدرش سعی در ایجاد مشکلات و موانعی، از جمله رو به رو شدن با برادرش را داشت. آرنولد همواره از جانب پدر خویش، مورد تمسخر واقع شده و همواره آرزوی دیرینه او در زمینه بدنسازی در راس تمسخرها بوده. اما همین رویا و بدنسازی، نقطه‌ای شد که بتواند به بهترین شکل ممکن در آن پرورش یابد و شخصیت بزرگ آرنولد را بسازد و او را به شهرت برساند.
 3. در بخشی از زندگینامه آرنولد، دریافتیم که او برای حضور در سینما مورد تمسخر واقع شده است. اما هرگز این تمسخرها او را متوقف نکرده و او با عزت نفس و اعتمادی که به خود داشته، مسیر را به بهترین شکل ممکن دنبال می‌کند تا امروز یکی از بزرگترین ستارگان دنیای هالیوود لقب بگیرد. پس اگر در یک مسیر قرار گرفتیم، بهتر است بدون هیچ توجهی به حرف و گفته دیگران، مسیر و هدف خودمان را دنبال نماییم.
 4. در زندگی افراد مشهور و موفق، چیزی به نام نقطه سکون دیده نمی‌شود. درست مانند آرنولد که خیلی زود و با یک موفقیت، می‌توانست خود را در اوج ببیند و در همان مرحله باقی بماند. اما به یک موفقیت کوچک قانع نشد و مسیر را ادامه داد و موفقیت‌های متعددی را کسب نمود.
 5. آرنولد عنوان می‌کند که یک فیلم مورد علاقه در زمینه بدنسازی و اکشن را به شکل مرتب در دوران کودکی دنبال می‌کرده و با این فیلم، یک تصویرسازی ذهنی برای خود ایجاد نموده و با تماشای فیلم، توجه و خواسته خود را طی یک ارتعاش به جهان هستی فرستاده است. این نشان می‌دهد که چقدر تصویرسازی و تجسم خلاق بر آینده ما مفید و موثر واقع می‌گردد.
 6. آرنولد در سن بسیار کمی به موفقیت رسیده است و 22 سالگی تبدیل به یک شخصیت موفق و شناخته‌شده گردیده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×