تکنیک‌ها و باورهای مهم جذب ثروت

تکنیک‌ها و باورهای مهم جذب ثروت

 فهم درست و دقیق موضوع “باورهای ثروت” کمکی شایان در ساخت یک زندگی عالی می‌کند. این موضوع آنقدر مهم و لازم است که در طی این مقاله در خصوص آن صحبت می کنیم.

پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

این موضوع را به خوبی می‌دانیم که هر اتفاقی که برای ما و در این جهان رخ می‌دهد به باورهای ما بستگی دارد. جهان درست شبیه به یک آینه است که تصاویری از باورهای ما را به ما نشان می‌دهد.
در واقع این مکانیزم جهان است که هر باوری که داشته باشیم را به ما اثبات می‌کند. مثلا اگر ما بر این باور باشیم که انسان خلاقی هستیم، جهان اتفاقی را در زندگی ما به وجود می‌آورد که در آن خلاقیت به خرج دهیم تا به ما ثابت شود که ما خلاق هستیم.
ثروتمند شدن و واژه ثروت نیز از همین جنس است. از همین جنس که نیازمند باورهای قوی و درست است تا رسیدن به آن را برای ما فراهم سازد. پس اگر دوست داریم به ثروت برسیم و این واژه را در زندگی خود تحقق بخشیم، اما در وجود خود باورهای مخربی نسبت به واژه ثروت داریم، ابتدا باید این باورها را با باورهای قدرتمند و توحیدی اصلاح کنیم.

باورها دقیقا رفتاری شبیه به ویروس و آنتی‌ویروس دارند. این باورها ممکن است رفتارهای ما را خراب کنند و یا رفتارهای مورد پسند برای ما بسازند. باورهای ما همه‌ی موارد را در زندگی رقم می‌زند.

 

تمرین‌های ثروت‌ساز

در این بخش سعی داریم تا درخصوص بعضی کارها و تکنیک‌هایی صحبت کنیم که با انجام آن‌ها فراوانی و ثروت را به زندگی خود دعوت کنیم و باورهای بهتری در حوزه ثروت بسازیم:

1 – شکرگزاری

اگر بخواهیم نعمت بیشتری به ما داده شود، باید قدر تمام نعمت‌هایی را که داریم بدانیم و بابت داشتن این نعمات، دائماََ خداوند را شاکر باشیم و عمل شکرگزاری را به خوبی به‌جای آوریم. هیچگاه از نداشتن پول و ثروت نباید شکایت کرد. بلکه از هر چیزی که داریم به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنیم و هر روز این حس را در خودمان بوجود آوریم که نسبت به روز گذشته، از ثروت بیشتری برخورداریم.

بندگان شکر خداوند بگویند ولیک
چه توان گفت کرم‌های خداوندی را

همچنین شما می‌توانید برای افزایش شکرگزاری در زندگی خود از “مقاله دستورالعمل گام به گام برای استفاده از جادوی شکرگزاری” استفاده کنید.

دستورالعمل گام به گام برای استفاده از جادوی شکرگزاری

2 – بیشتر ببخشیم

باید خودمان را ثروتمند بدانیم تا ثروت را نیز جذب کنیم. یکی از نشانه‌های دارایی، همین بخشش است و باید یاد بگیریم از هرچیزی، هرچقدر کم باشد، ببخشیم. گفته می‌شود که بسیار خوب است اگر 10 درصد از درآمد خودمان را به دیگران ببخشیم.

ممکن است بارها بخششی را در حق شخصی انجام دهیم و از او خیری به ما نرسد، اما باید به این نکته به خوبی آگاه باشیم که ما تنها برای رضای خداوند و قلب خودمان می‌بخشیم، البته که جهان براساس قوانین زیبای الهیش صددرصد جواب نیکی و بخشش را به ما می‌دهد.

اکنون ما این قانون را به خوبی درک کرده‌ایم و می‌دانیم که هر چه بیشتر ببخشیم، بیشتر نیز دریافت خواهیم کرد.

3 – تعیین خواسته

فکر دقیق در خصوص مقدار پولی که می‌خواهیم ماهیانه به دست آوریم. این را نیز باید به خاطر داشته باشیم که ما فکرمان را به هر چیزی که متمرکز کنیم، همان را به دست می‌آوریم.
اگر همیشه صرفاََ بر مواردی همچون پرداخت اجاره منزل و صاف کردن بدهی‌ها متمرکز شویم، تنها همین مبلغ را نیز بدست می‌آوریم. اما اگر همین ذهن و فکر را معطوف به فراوانی ثروت کنیم، ثروت فراوان نیز نصیبمان خواهد شد.
پس باید نسبت به این نکته آگاه باشیم که منظور ما از داشتن پول، صرفاََ رفع نیازهای ضروری نبوده، بلکه ثروتی بیش از نیاز معمول ما است.

4 – هر روز به جذب ثروت فکر کنیم

باید تلاشمان را بکنیم تا هر روز افکارمان را برای جذب ثروت شرطی کنیم تا ذهنمان همیشه به دنبال فرصت‌های طلایی برای کسب ثروت باشد.
نکته بسیار جالب: دقت کرده‌اید، زمانی که تصمیم به خرید یک اتومبیل خاص می‌گیریم، پس از آن هر کجا که می‌رویم مشابه آن را می‌بینیم؟ آیا خبر داریم که اصلا این اتفاق چرا رخ می‌دهد؟ چون که ما با تعیین یک هدف برای خودمان، مثل همان خرید اتومبیل، آن قسمت از ذهن که بر تمرکز و توجه اختصاص دارد را فعال می‌کنیم (RAS مغز).
ذهن ما انسان‌ها دارای صافی است. این صافی تنها به اطلاعاتی اجازه‌ی ورود می‌دهند، که ما با تعیین هدف به آن توجه می‌کنیم.
پس ما باید با تعیین هدفی خاص، شکل این صافی موجود را تغییر دهیم، به گونه‌ای که تنها اطلاعاتی وارد ذهنمان شود که ما برای رسیدن به هدف، به آن نیاز داریم. اگر هر روز هدفمان را مشخص کنیم، ذهنمان شرطی می‌شود.

بدین منظور می‌توانیم از جملات تاکیدی ثروت‌ساز نیز استفاده کنیم؛ جملاتی از قبیل:

 • من معتقدم که همه می‌توانند پول بیشتری داشته باشند زیرا جهان هستی نامحدود است و لطف خداوند در زندگی ما جاری است.
 • خداوند نیازهای مرا می داند و برای هریک از آنها پاسخی دارد.
 • همیشه در زمان درست در مکان درست قرار دارم.
 • تمام سلول های بدن من خواهان جذب ثروت هستند و هر موقعیتی که برای رسیدن به ثروت نیاز است را جذب می کنم.

پس آنچه را باور داریم و می‌خواهیم بدان دست یابیم را بارها و بارها بر زبان بیاوریم. فلورانس اسکاول شین نیز عنوان می‌کند:

وفور نعمت از طریق آرزو و کلام به زبان آمده، می‌تواند نمایان شود.

باید این احساس نیاز به ثروت، در تمام جسممان به وجود آید. به گونه‌ای که این حس، بخشی از هر سلول ما شود.

5 – یافتن الگو

گاهی اوقات ممکن است راه و روش ساخت باورهای ثروت‌ساز و رسیدن به ثروت و یا هر هدف دیگری را به خوبی درک نکنیم. در این زمان لازم است به سراغ الگوها و افرادی برویم، که این راه را به خوبی شناخته و به ثروت و موفقیت در هر هدفی رسیده‌اند. پس از شناخت این الگوها، باید مثل آن‌ها باور کنیم و مثل آن‌ها رفتار کنیم.
* برای مطالعه بیشتر و شناخت این الگوها می‌توانید به بخش زندگینامه افراد موفق مراجعه نمایید.

زندگینامه افراد موفق

6 – به خودمان بفهمانیم که ما لایق هستیم

باید به این باور برسیم که ما لیاقت دریافت بهترین‌ها را داریم. همانطور که گفته شد، جهان هستی باورهای ما را به ما اثبات می‌کند. به همان میزان که خودمان برای خودمان ارزش قائل باشیم، جهان نیز به همان اندازه برای ما ارزش قائل می‌شود. پس بهتر است در خصوص موضوع “قدم به قدم تا رسیدن به اعتماد به نفس” نیز مطالعه داشته باشیم.

قدم به قدم تا رسیدن به اعتماد به نفس

7 – به پول احترام بگذاریم

زمانی که به کاسب‌های قدیمی نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که گاهی اوقات پولی که به آن‌ها داده می‌شود را می‌بوسند و پس از آن، پول را در دخل خود قرار می‌دهند. ما نیز باید به پول خودمان احترام بگذاریم. باید به این درک برسیم که این پول، رزق و روزی خداوند است. این اشتباه است که بگوییم پول چرک کف دست است. پول می‌تواند باعث شادی انسان شود.
این را به خوبی به خاطر بسپاریم، هر مقدار که درآمد داریم، باید به پول احترام بگذاریم. این سبب می‌شود که پول بیشتری نیز وارد زندگی‌ما شود.

 

این باور و فکر انسان است که عامل برتری او می‌شود. اگر باور داشته باشیم که لایق رسیدن به هدفمان هستیم و بدانیم “چگونه باورهای منحصر به فرد بسازیم“، به آن خواهیم رسید.

چگونه باورهای منحصر به فرد بسازیم

باورهای ثروت ساز - بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده

اصلاح باورهای نادرست

همانطور که بیان شد، باورها یا منفی و یا مثبت هستند. اگر باورهای منفی را در وجودمان می‌بینیم، لازم است این باورها را با باورهایی مثبت اصلاح و جایگزین کنیم. تعدادی از این باورها عبارتند از:

باور منفی: پول همه چیز نیست.
باور مثبت و اصلاح‌کننده: با افزودن پول به زندگی می‌توانم کارهای خوب زیادی برای خودم و کسانی که برایم اهمیت دارند انجام دهم.

باور منفی: نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.
باور مثبت و اصلاح‌کننده: من می‌توانم از ایده‌های خلاقانه خود استفاده کنم تا با زحمت کمتری به پول و ثروت دست یابم. باید هوشمندانه کار کنم.

باور منفی: قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
باور مثبت و اصلاح‌کننده: من هم پس انداز می‌کنم، اما همواره به دنبال فرصت‌های طلایی برای به‌دست آوردن ثروت هستم.

باور منفی: احساس می‌کنم تخصص خاصی ندارم تا بتوانم با آن پولی کسب کنم.
باور مثبت و اصلاح‌کننده: من می‌توانم در شغل و مهارت مورد علاقه خود متخصص شده و به ثروت فراوانی دست یابم.

باور منفی: هر زمان که ثروتمند باشم و پول زیادی داشته باشم، آن‌گاه می‌توانم ببخشم.
باور مثبت و اصلاح‌کننده: این قانون را به خوبی آموخته‌ام که با بخشش ثروت، ثروت بیشتری وارد زندگی‌ام می‌شود.

 

ترمزها را کنار بزنیم

در ذهن و وجود ما همیشه ترمزهایی وجود دارد که از حرکت ما به سمت حال و احساس خوب جلوگیری می‌کنند، لازم است این ترمز‌ها را کنار بزنیم و حرکت به سمت احساس خوب را راحتتر کنیم.
در همین زمینه‌ی باورهای ثروت، یکی از ترمزهای اساسی، دیدگاه ما نسبت به افراد ثروتمند می‌باشد. این که گاهی اوقات ما حس خوبی نسبت به افراد پولدار نداریم. یا زمانی که افراد مرفه و ثروتمند را می‌بینیم، احساس خوبی نداریم، چرا که از جامعه و اطرافمان در این مورد ورودی‌های ناجوری دریافت کرده‌ایم.
پس لازم است دیدگاهمان نسبت به افراد پولدار تغییر کند. مثلا بگوییم: “خدایا شکرت که این افراد ثروت زیادی دارند، پس من هم می‌توانم داشته باشم” و یا اینکه “خدایا شکرت که این افراد پولدار، روز به روز ثروتمندتر می‌شوند، پس ثروت در حال افزایش است و من سریعتر و راحتتر می‌توانم ثروتمند شوم”.

برای مثال؛ شخصی عنوان کرده بود که:

ذهنیت خوبی نسبت به افراد پولدار نداشتم. اما با تمرین و تکرار، این حساسیت و ذهنیت منفی را کنار گذاشتم. از آنجایی که من در زمینه تزئینات داخلی فعالیت دارم و ساخت و سازهای زیادی را مشاهده می‌کنم، با خودم می‌گویم اگر مردم ثروتمندتر و پولدارتر شوند، ساخت و ساز نیز بیشتر می‌شود. یا اگر افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت دارند، پولدارتر شوند، ساختمان‌هایی بزرگتر و مجلل‌تر ساخته و در نتیجه بازار کار من بسیار پربارتر می‌شود.
آنقدر این‌کار را تکرار کردم که در حال حاضر حس بسیار خوبی نسبت به افراد ثروتمند دارم و از صمیم قلب آن‌ها را دوست داشته و آرزو می‌کنم خدا به این عزیزان بیشتر ثروت بدهد.
زمان زیادی از این تمرین و حس خوب آن نگذشته بود که درآمدم دوبرابر شد و قصد دارم  بیشتر و بیشتر روی این باورها کار کنم.

پس چه خوب است اگر ترمزها را پیدا کنیم، آن‌ها را خنثی کرده و سپس باورهایی را با تمرین و تکرار به وجود آوریم تا بهترین احساس را تجربه کنیم.

 

باورهای ثروت‌ساز

در ادامه تعدادی از باورهایی را که در ساخت ثروت بسیار مناسب است را به صورت یک لیست تهیه کرده‌ایم:

 • پول درآوردن آسانترین کار دنیاست.
 • ثروتمند شدن معنوی‌ترین و خدایی‌ترین کار دنیاست.
 • خدای من هدایتگر بوده و با نشانه‌ها با من سخن می‌گوید. او ثروت را به سمت من هدایت می‌کند.
 • در دنیا بی‌نهایت ثروت وجود دارد و قطعا به سمت من در حرکت است.
 • من لایق ثروتمند شدن هستم.
 • من آهنربای جذب پول هستم.
 • خدای من بی نهایت وهاب و بخشنده است و به من ثروت زیادی عطا می‌کند.
 • ثروتمند شدن امری کاملا طبیعی بوده و به من عطا می‌شود و حق طبیعی من است.
 •  پیشنهادهای ثروت‌ساز دائما به من پیشنهاد می‌شود.
 • من قادرم بی‌نهایت ثروت بسازم.
 • برای رسیدن به خداوند باید ثروتمند شوم.
 • من عاشق پولم و پول نیز عاشق من است.
 • خداوند ثروتمندان را دوست دارد و از ثروتمند بودن ما خوشحال می‌شود.
 • من با هر جنسیتی می‌توانم ثروتمند شوم.
 • من با هر تحصیلاتی می‌توانم ثروتمند شوم.
 • انسان‌های ثروتمند بی‌اندازه انسان‌های خوبی هستند.
 • من در هر شغلی که هستم می‌‌توانم بسیار ثروت بسازم.
 • من در همین کشور و در همین شهر و در همین وضعیت می‌توانم بسیار ثروتمند شوم.
 • من در هر وضعیت اقتصادی می‌توانم ثروتمند شوم.
 • هیچ شخصی در ثروتمند شدن من کوچک‌ترین تاثیری ندارد. (رییس جمهور، پدر، مادر و …)
 • خدای من مسیر ثروت را به من نشان می‌دهد.
 • من برای کمک به خودم و دیگران باید ثروتمند شوم.
 • یکی از دروازه‌های خوشبختی ثروت است که بر من گشوده می‌شود.

 

تست باورهای ثروت

در انتها پیشنهاد می‌شود به “تست باورهای ثروت” مراجعه کرده و به شناسایی حیطه‌ها و باورهای مشکل‌دار خود در به دست آوردن ثروت بپردازید.

تست باورهای ثروت

تست باورهای ثروت

پس از شرکت در “تست باورهای ثروت” و شناسایی باورهای نادرست خود، شما می‌توانید از “دوره جریان ثروت در کسب و کار” نیز بهره برده و با استفاده از تکنیک‌های موثر در این دوره، به رفع موانع و اصلاح باورهای خود بپردازید و پس از عمل به تمرینات مورد نظر، دوباره از “تست باورهای ثروت” استفاده نمایید تا از روند پیشرفت خود آگاه شوید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×