وبلاگ

راز دستیابی به سلامتی کامل با قدرت ذهن

راز دستیابی به سلامتی کامل با قدرت ذهن

این مقاله درخصوص استفاده از قدرت ذهن و تلقین برای رسیدن به سلامتی کامل است. همچنین برخی از تکنیک‌های کاربردی برای جذب سلامتی و درمان بیماری با استفاده از ذهن و تلقین بیان شده تا با استفاده از آن، حال خوب و سلامتی را به خود هدیه دهیم.

پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

سلامتی چیست؟

ممکن است هر یک از ما، تعریفی متفاوت از سلامتی را در ذهن خود داشته باشیم، تعاریفی مثل ” همین که من مریض نیستم، سلامتم و …”. 
اما از نظر علم اگر ما احساس خوبی نداشته باشیم، مریض هستیم. سوالی که پاسخش می‌تواند به ما کمک کند تا دریابیم که آیا بیمار هستیم و یا سالم؛ این است که :“چه چیزی را باور داریم؟ بیماری یا سلامتی؟”

هر چیزی در جهان هستی دارای جنبش (قانون ارتعاش) است. شاید زمانی که به یک سطح می‌نگریم، ثابت به نظر برسد، اما واقعیت این است که مولکول‌ها و اتم‌های این سطح و یا جسم ثابت، در حرکت هستند. ما در مقاله‌ای تحت عنوان “چگونه با آرزوهایمان هم‌فرکانس شویم؟“، به خوبی با این موضوع آشنا شدیم و به همین سبب می‌دانیم که بیماری، توانایی اقامت در جسم و بدنی که ارتعاشات و فرکانس‌های سالم در آن است را ندارد.

چگونه با آرزوهایمان هم‌فرکانس شویم؟

ما نمی‌توانیم تا آخر عمر محکوم به فردی بیمار باشیم. باید بیماری را رها کنیم و سلامتی خود را دوباره خلق نماییم. در بدن ما انسان‌ها با سرعتی باور نکردنی میلیون‌ها سلول در حال تغییر بوده و الگوهای ذهنی ما ارتعاشات بدن را کنترل می‌کند. برای درمان یک بیماری و یا اصطلاحاََ تبدیل شدن بیماری به سلامتی، باید افکارمان را از نو برنامه‌ریزی کنیم و تغییری در آن ایجاد نماییم. با تغییر افکار درخصوص وضعیت کنونی بدنمان، همه چیز تغییر می‌کند. هیچ بیماری لاعلاج نبوده مگر در مواردی که ذهن ما، لاعلاج بودن بیماری را بپذیرد. این واقیعت بشر است که همان چیزی می‌شود که به آن می‌اندیشد. جسم کنونی ما حاصل افکار ما بوده و این ذهن ماست که ما را بیمار و یا سالم می‌سازد.

برای درک بهتر این موضوع به تحقیقی که در سال 2010 توسط محققین بزرگ جهان انجام شد توجه کنید:

سال‌های قبل، تحقیقی جالب در این رابطه صورت گرفت و آن تحقیق این بود که چرا تعداد اندکی از افراد، موفق می‌شوند تا از بیماری سرطان، نجات پیدا کنند، در حالی که اکثر افراد نمی‌توانند. در این مطالعه با 100 نفر از افرادی که این بیماری در آن‌ها تشخیص داده شده بود و حتی 12 سال پس از تشخیص، در قید حیات بودند، مصاحبه‌ای صورت گرفت. هدف از این تحقیق نیز این بود که الگوی فکری و یا رفتاری مشترک میان افراد نجات یافته شناسایی شود. نتیجه‌ی این مطالعات و تحقیقات سبب تعجب محققین گردید. با این وجود که این افراد تحت روش‌های گوناگون از جمله عمل جراحی، شیمی درمانی، طب سوزنی و رژیم‌های غذایی طبیعی و یا تکنیک‌های روانشناسی قرار گرفته بودند. همه‌ی آن‌ها در یک ویژگی مشترک بودند:

“آن‌ها ایمان داشتند که کاری را که انجام می‌دهند، مفید و موثر واقع خواهد شد.”

در علم پزشکی نیز از قدرت ایمان تحت عنوان “شبه دارو” یاد می‌شود. شبه‌دارو، دارویی است که هیچگونه ویژگی درمانی ندارد. در ایالات متحده، تمام داروهای جدید را در برابر این شبه دارو‌ها تست می‌کنند، از همین رو، تحقیقات زیادی در این خصوص انجام شده است.

در تحقیقاتی مشابه، دو پزشک از دانشگاه یوکوهامای ژاپن، به این نتیجه رسیدند که 84 درصد از بیماران توانسته‌اند تاثیر استاندارد هیستامین نسبت به پیچک سمی را از بین ببرند. در این آزمایش و تحقیق، زمانی که بیماران تحت مراقبه آرامش قرار گرفتند، به راحتی تصور کردند که پیچک سمی یک گیاه بی‌خطر است. همین موضوع سبب شد تا خارش، تورم و تاول‌های ناشی از این گیاه از بین برود. بخش زیادی از این بیماران نیز تحت آزمایش معکوس قرار گرفتند و زمانی که تصور کردند که این گیاه سمی است، بدن آن‌ها دچار تاول و خارش گردید پس ذهن ما در سلامتی ما تاثیر مستقیمی دارد.

“یکی از عوامل اصلی موفقیت درمان و بهبود، نگرش بیماران است.”

تکنیکهای کاربردی درمان بیماری

تکنیک‌های کاربردی درمان بیماری

در ادامه برخی از تکنیک‌های کاربردی برای جذب سلامتی و درمان بیماری با استفاده از ذهن و تلقین در یک لیست قرار گرفته است تا با استفاده از آن، حال خوب و سلامتی را به خود هدیه دهیم:

 • بالا نگه داشتن روحیه و تکذیب بیمار بودن و ساخت این باور که من در حال حاضر سالم هستم. حتی اگر مجبور باشیم تظاهر کنیم و در ظاهر دروغ بگوییم.
 • نادیده گرفتن مواردی همچون ترس و باورهای دیگران نسبت به بیماری و دوری از خشم، نفرت و افکار منفی.
 • جمع‌آوری فیلم‌های کمدی، خنده‌آور و شادی‌برانگیز و تماشای این آثار.
 • جستجوی مطالب طنز و مطالعه لطیفه و مطالب کمدی.
 • خنده در مقابل آیینه از اعماق وجود، به گونه‌ای که ماهیچه‌های گونه دچار درد شود. حتی اگر اشتباهی مرتکب شدیم، از اعماق دلمان به اشتباهات خود بخندیم.
 • انجام اعمالی که شادی مضاعفی را به دنبال دارد، کارهایی که شاید بسیاری از ما آن را انجام می‌دهیم و بسیار خوب و مناسب است، کارهایی مثل آواز خواندن در حمام و خلوت خود، قدم زدن در طبیعت و کوه، ورزش و پیاده روی و … .
 • شکرگزاری را در طول روز انجام دهیم و آن را از یاد نبریم.(برای مطالعه بیشتر درخصوص طریقه شکرگذاری می‌توانید به مقاله “دستورالعمل گام به گام برای استفاده از جادوی شکرگزاری” مراجعه نمایید.)

دستورالعمل گام به گام برای استفاده از جادوی شکرگزاری

 • استفاده از قدرت تجسم و به کارگیری آن برای اندیشیدن شفاف به زمانی که در سلامت کامل به سر می‌بردیم.(برای استفاده از این تجسم خلاق، مطالعه‌ی مقاله “تجسم خلاق، پلی بین رویا تا واقعیت” توصیه می‌گردد.)

تجسم خلاق، پلی بین رویا تا واقعیت

 • گذشت و بخشش را در زندگی آغاز کنیم و آن را به کار گیریم. بخشش را می‌توانیم در مبنای گذشت و عفو دیگران در نظر بگیریم و یا اینکه به دیگران کمک کنیم و چیزهایی را به آن‌ها ببخشیم، بخشش عشق، لباس، غذا،  پول و هر آنچه که داریم بسیار مفید است. این بخشش و بخشندگی را از اعماق وجودمان حس کنیم و از آن لذت ببریم. این حالت زیبا که ما توانایی کمک به دیگران را داریم، با عمق وجود خود حس کنیم.
 • استفاده از عبارات تاکیدی مثبت در زمینه سلامتی، می‌تواند اثری شگرف در این تلقین و استفاده از ذهن در درمان بیماری و کسب سلامتی داشته باشد.(برای مطالعه در خصوص این موضوع، می‌توانید مقاله‌ای در این خصوص به نام “جملات تاکیدی باور سلامتی” را مطالعه نمایید).

جملات تاکیدی باور سلامتی

 • زمانی که از بیماری رنج می‌بریم، لازم است تا از صحبت در این خصوص و فکر کردن در این باره دست بکشیم و تمرکزمان را بر روی سلامتی خود قرار دهیم. باید گله و شکایت در خصوص بیماری را رها کنید.
 • توکل به خدا، راز و نیاز با او و ارتباطی مستقیم با او را از یاد نبریم و این کار را بیشتر و بیشتر نماییم.
 • در مقابل حرف‌های دیگران، حتی اگر نزدیکان ما هستند و عزیزانمان‌اند و گاهی تحت نجواها، سخنانی به ما می‌گویند که بیماری ما لاعلاج است و زمان درمان آن طولانی است و …، چوب‌پنبه را در گوش خود فرو کنیم و به حرف آن‌ها گوش نسپاریم. نجوای خانواده، همکاران و دوستان نزدیک، یعنی ساخت باور محدود کننده. چرا به معجزاتی که روزانه در اطرافمان شکل می‌گیرد توجه نکنیم؟  معجزاتی که هر روز می‌بینیم و ساده از کنار آن‌ها می‌گذریم. معجزاتی همچون اینکه زنده‌ایم، نفس می‌کشیم، درختان رشد می‌کنند، نگاه‌های عاشقانه و …
 • سکوت اختیار کنیم. نیازی نیست در خصوص بیماری و مشکل خود با دیگران صحبت کنیم. هر زمان که شخصی جویای حال و احوال ما شد، از شرح بیماری خود بپرهیزیم و به‌جای آن، بگوییم که خدا رو شکر، عالی هستم. به طور کلی سکوت انرژی های درونی ما را بسیار قوی می کند.
 • پرهیز از دنبال کردن اخبار درخصوص بیماری‌ها و راه‌های درمان آن و هر چیزی که به بیماری مرتبط است.
 • باورهای مخرب و ترمزها را شناسایی کنیم و به دنبال ساخت باورهای مثبت و صحیح مربوط به سلامتی باشیم.
 • بدیهی و روشن است که با تمام این موارد، به پزشک نیز باید مراجعه شود چون این کار به دلیل منطقی بودن برای ذهنمان بیشتر به باورهای سالم شدن ما کمک می کند و قطعا با ایجاد باورهای درست و حس خوب بهترین مسیرها حتی در درمان پزشکی پیش رویمان قرار می گیرد.

 

تکنیک خاص:

گاهی اوقات این موضوع رخ می‌دهد که ما با شخصی رو به رو می‌شویم که دوست و یا عزیز ما بوده و دچار بیماری شده است. ممکن است این شخص به کلی خود را باخته باشد،این را نیز باید بدانیم که ما نمی‌توانیم این شخص را وادار کنیم که به خود تلقین کند و از درون خود این بیماری را درمان کند، چرا که شخص باید خودش و از درون خودش، با درک و فهم کامل این موضوع را بخواهد. اما می‌توانیم با یک تکنیک خاص، به او کمک کنیم. این تکنیک به این شکل است:

 1. تعدادی قرص آهن و یا ویتامین را تهیه کنیم.
 2. قرص‌های تهیه شده را درون یک جعبه و یا پاکت که دارای ظاهری زیبا بوده و کلمات و جملات انگلیسی بر روی آن نوشته شده است، قرار می‌دهیم.
 3. یک عدد دستور مصرف دارو یا بروشور که حاوی دستور‌العمل‌ها و یا جملات انگلیسی است را تهیه می‌کنیم و همراه با جعبه قرار می‌دهیم.
 4. درخصوص این قرص، به شخص بیمار می‌گوییم که این قرص‌ها توسط یکی از دوستانمان از تهران و یا از خارج از کشور تهیه شده است و اساس تولید آن نیز، جدیدترین تحقیقات روز دنیا بوده و قوی‌ترین قرص و داروی موجود در زمینه درمان همان بیماری مورد نظر است. همچنین می‌توانیم بگوییم که این قرص بر اساس سال‌ها تحقیق و از نوعی درخت بسیار کمیاب که تنها در بخشی از جنگل‌های استوایی موجود است تولید شده. پس تا می‌توانیم باید از این قرص تعریف و تمجید نماییم.
 5. بروشوری که با زبان انگلیسی نوشته شده را بیاوریم و بگوییم که این بروشور را با کمک یک مترجم، ترجمه کرده‌ایم و در این بروشور بیان شده است که این قرص، قویترین داروی ضد این بیماری بوده و حداکثر مصرف 3 الی 5 قرص از این دارو، سبب بهبود صد در صد بیماری می‌شود. حتی می‌توانیم بگوییم که در این بروشور نوشته شده است که زمانی که این دارو را با یک لیوان و در قبل از غذا مصرف کنیم، به سرعت درون بدنمان دچار حرارت شده و بدنمان گرم می‌شود و همین موضوع سبب دفع بیماری از بدن می‌گردد. تا می‌توانیم باید جزئیات استفاده از آن را زیاد کنیم.
 6. اکنون قرص آهن و یا ویتامین تهیه شده را برای مصرف به وی می‌دهیم.

تجربه ی یکی از دوستان در خصوص استفاده از این تکنیک خاص:

“روزی یکی از دوستان در محل کار بیمار شده بود و به شدت سر درد داشت، به گونه‌ای که از درد به خود می پیچید و توان حرکت نداشت. من وقتی وضعیت را دیدم سریع یک قرص اهن تهیه کردم و به دوست بیمار خود گفتم این یکی از قوی ترین قرص های مسکن موجود در ایران است که بسیار گران قیمت است و دکتر آن را برای مادرم تجویز کرده، بعد هم این قرص را دادم به او و آن را خورد. اتفاق جالبی که افتاد این بود که در مدت کوتاه حالش خوب شد و هیچ اثری از درد و بیماری در وجود او نبود”


کتاب در زمینه تمرین و تکرار و تلقین برای سلامتی

کتاب شفای زندگی اثر لوئیز هی:

کتاب شفای زندگی با عنوان اصلی You can heal your life اولین بار در سال 1984 منتشر شد. این کتاب مانند بیشتر کتاب‌های لوئیز هی به سرعت به فروشی چشم‌گیر رسید. لوئیز هی این کتاب را در چهار بخش نوشته است. او در ابتدای کتاب توضیح می‌دهد که تنها هدفش از نوشتن این کتاب این است که زندگی زیباتری برای همه‌ی خوانندگان بسازد، سبب شود آن‌ها به  شفاي درون برسند و هرآنچه که می‌داند را به خوانندگانش منتقل کند. او به خوانندگانش توصیه می‌کند که از راهکارهای این کتاب استفاده کنند و آن‌ها را دائما تکرار کنند. لوئیز آل هی در بخش‌هایی از کتابش توضیح می‌دهد که کتاب شفای زندگی از خوانندگان نمی‌خواهد که ارتباطشان را با پزشکان و درمان‌گرها قطع کنند، بلکه تنها روشهایی به خواننده داده است که می‌تواند با همکاری پزشک خود و با یاری او برای تندرستی و سلامت بیشتر از آن‌ها استفاده کنند.

 

برای اگاهی‌های بیشتر در حوزه سلامتی می‌توانید به ویدئوهای ”بگذار افکارت درمانگر تو باشند” دکتر محمدزاده و مقالات سلامتی ذهنت رو تربیت کن مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×