زندگینامه زهره صداقت کارآفرین نمونه

دوستان عزیز:

ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با زهره صداقت آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

 خانم زهره صداقت لطفا خودتان را معرفی کنید.

زهره صداقت هستم، بانوی کارآفرین نمونه کشور، در سال ۱۳۴۱ در استان خراسان رضوی، شهر مقدس مشهد به دنیا آمدم.

میزان تحصیلات خود را بیان نمایید.

من در کشور ژاپن دیپلم مدیریت تولید پوشاک را دریافت و پس از بازگشت به ایران، دیپلم مدیریت کسب و کار را در داخل کشور اخذ نمودم.

از تحصیلات و کار همسر خود بگویید.

همسرم دکترای طراحی صنعتی داشته، استاد دانشگاه است. همچنین چندین آموزشگاه مرتبط با حوزه تحصیل و تخصص خود را نیز، در سطح شهر مدیریت می کند.

شما یک کارآفرین نمونه هستید، از شروع کار و حرفه خود بگویید.

علاقه من به خیاطی مربوط به گذشته های دور است که از آن زمان تاکنون به این حوزه علاقه وافری داشتم. این امر موجب شد تا در حدود ۳۳ سال پیش اولین کارگاه خیاطی و تولید پوشاک خود را تاسیس نمایم. همین کارگاه کوچک، زمینه ساز گسترش فعالیت من شده، تا الان که با شما صحبت می کنم و قریب به ۳۳ سال از افتتاح آن می گذرد، کارگاه های بنده همچنان مشغول به فعالیت می باشد.

در حال حاضر، تعداد کارکنانم را به ۲۵۰ نفر رسانده ام. کارگاه بنده، در شهر مشهد قرار داشته، البسه و پوشاک تولید شده را علاوه بر مشهد، در سایر استان های کشور نیز عرضه می نمایم.

چه نوع پوشاک و البسه ای را در کارگاه خود تولید و روانه بازار می نمایید؟

مجموعه تولیدی زهره صداقت، انواع البسه خصوصا برای مدارس، ادارات، مراکز و … همچون فرم مدارس، تریکوجات، البسه بیمارستانی و همچنین لباس فرم کارخانجات، ادارات و سازمان های خصوصی و دولتی را تولید می نماید. 

 

مصاحبه با زهره صداقت کارآفرین نمونه کشوری

خانم زهره صداقت لطفا در خصوص پرسنل خود و شرایط کاری و حقوقی آنها کمی بیشتر توضیح دهید.

کارمندان مجموعه تحت مدیریت من، از دختران و بانوان جامعه بوده که از 18 سال تا حتی بالای 60 سال می باشند. بیشترین میزان حقوق پرداختی به پرسنل، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. این امکان در کارگاه ما وجود دارد که هر فرد، هر زمانی که حقوق خود را نیاز داشته باشد، بتواند آن را دریافت نماید. همچنین کارمندان می توانند با حتی 3 الی 4 ساعت کار در کارگاه خیاطی، درآمد 400 هزار تومان داشته باشند.

شما پوشاک تولید شده در مجموعه خود را، چگونه به فروش می رسانید؟

البسه و پوشاک تولیدی، به بهترین بیمارستان های شهر مشهد و همچنین سایر استان ها ارسال می شود. به عقیده من، یکی از دلایل فروش بسیار بالای مجموعه تحت سرپرستی من، کیفیت تضمینی و بالا، ارسال به موقع و همچنین خوش قولی به مشتری هاست. بیشترین حجم کاری که من در یک ماه داشته ام، تولید ۲۰ هزار دست پوشاک بیمارستان و فرم مدارس بوده که پیشرفتی چشمگیر و بی نظیر در کار من می باشد.

به عنوان یک کارآفرین نمونه، چه عواملی را در موفقیت خود دخیل می دانید؟ 

قطعا اولین مورد، توکل به خداست. پس از آن تلاش و پشتکار مداوم، برنامه‌ریزی دقیق، سنجیده و تخصصی و در نهایت اراده و عدم ناامیدی در مواجهه با مشکلات.

زمانی که تصمیم دارید کار خود را در وسعتی بزرگ آغاز نمایید، قطعا نیاز است که مدیریتی حرفه ای بر کار شما حاکم باشد. برای مثال کارگاه‌های خانگی من در مناطق شمال، غرب، شرق و جنوب شهر مشهد قرار دارند، من به همه این کارگاه‌ها سر زده، بر شیوه کار آنها نظارت می نمایم تا کار آنها از لحاظ کیفی، افت نکرده، با استانداردهای مناسب، محصولات تولید و روانه بازار گردد.

این امر موجب شده که رانندگی در اقصی نقاط شهر مشهد، بخشی جدانشدنی و عادی از زندگی من شود. بنده هرکاری را که به شخصی بسپارم محال است که از او پیگیر نتیجه کار نشده، هر روز از تمامی کارهای خود خبر نگیرم.

مصاحبه با زهره صداقت کارآفرین نمونه کشوری

از افتخارات کسب شده خود بگویید.

دریافت عنوان کارآفرین ملی کشور

دریافت مدال طلای کارآفرینی در سال ۱۳۹۴ از دفتر ریاست جمهوری

دریافت ۸ عنوان کارآفرین برتر و نمونه در مشهد و استان خراسان رضوی

دریافت عنوان بانوی اول کشوری در رشته نساجی و پوشاک

 

مصاحبه با حسین فتاحی، بنیانگذار امرسان را از دست ندهید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×