زندگینامه زهره صداقت کارآفرین نمونه

زندگینامه زهره صداقت کارآفرین نمونه

زهره صداقت یکی از بانوان بسیار موفق ایرانی می‌باشد که بارها افتخار کارآفرین نمونه را از آن خود کرده است. در ادامه با ایشان و باورهای مهم این شخصیت برای رسیدن به موفقیت آشنا می‌شویم.

 

دوستان عزیز،
ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده زندگینامه فوق العاده جالب زهره صداقت را به صورت کاملا ابتکاری و برای درک بهتر شما خواننده عزیز به شکل پرسش و پاسخ درآورده ایم. با ما همراه باشید.

 

خانم زهره صداقت لطفا خودتان را معرفی کنید.

زهره صداقت هستم، کارآفرین نمونه کشوری که در سال ۱۳۴۱ در استان خراسان رضوی، شهر مشهد مقدس به دنیا آمدم.

میزان تحصیلات خود را بیان نمایید.

من در کشور ژاپن دیپلم مدیریت تولید پوشاک را دریافت و پس از بازگشت به ایران، دیپلم مدیریت کسب و کار را در داخل کشور اخذ نمودم.

زهره صداقت لطفا از خانواده خود بگویید.

همسرم دکترای طراحی صنعتی داشته و استاد دانشگاه است. همچنین چندین آموزشگاه مرتبط با حوزه تحصیل و تخصص خود را نیز، در سطح شهر مدیریت می‌کند.
دو فرزند دختر و پسر دارم که آن‌ها نیز با وجود فعالیت های دیگر، در کنارم حضور دارند و من را در انجام کارها همراهی می‌کنند.

از شروع کار و حرفه خود بگویید.

علاقه من به خیاطی مربوط به گذشته های دور است که از آن زمان تاکنون به این حوزه علاقه وافری داشتم. این امر موجب شد تا در حدود ۳۳ سال پیش اولین کارگاه خیاطی و تولید پوشاک خود را تاسیس نمایم. همین کارگاه کوچک، زمینه ساز گسترش فعالیت من شده، تا الان که با شما صحبت می کنم و قریب به ۳۳ سال از افتتاح آن می گذرد، کارگاه های بنده همچنان مشغول به فعالیت می باشد.

خانم زهره صداقت از این کارگاه برای ما بگویید.

یک کارگاه مرکزی داریم که در آن فقط کار برش و بسته‌بندی انجام می‌شود. این کارگاه در منطقه‌ای بسیار پایین از شهر مشهد قرار دارد که در این منطقه مستضعفان بسیاری زندگی می‌کنند. 
در حال حاضر، تعداد کارکنانم را به ۲۵۰ نفر رسانده‌ام که به شکل مستقیم و غیرمستقیم مشغول هستند. کارگاه بنده، در شهر مشهد قرار داشته که البسه و پوشاک تولید شده را علاوه بر مشهد، در سایر استان‌های کشور نیز عرضه می‌نمایم.

آیا برای کاهش هزینه‌های خود این منطقه را انتخاب کرده‌اید؟

خیر! انتخاب این منطقه به دلیل وجود خانواده‌هایی در آن جا است که مشکلات مالی دارند و با کار کردن در این کارگاه می‌توانند خرج و مخارج زندگی‌شان را تامین کنند.

سرکار خانم زهره صداقت ، کارکنان شما را قشر خاصی از جامعه تشکیل داده‌اند؟

بیشترین تعداد کارکنانم را خانم‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست تشکیل می‌دهند که تعدادی از آن‌ها با گرفتن سفارش در خانه‌هایشان که به کارگاه خیاطی تبدیل کرده‌اند، به تولید پوشاک پرداخته‌اند.

چه نوع پوشاک و البسه‌ای را در کارگاه خود تولید و روانه بازار می‌نمایید؟

مجموعه تولیدی ما، انواع البسه خصوصا برای مدارس، ادارات، مراکز و غیر همچون فرم مدارس، تریکوجات، البسه بیمارستانی و همچنین لباس فرم کارخانجات، ادارات و سازمان‌های خصوصی و دولتی را تولید می‌نماید. 

خانم زهره صداقت لطفا در خصوص پرسنل خود و شرایط کاری آن‌ها کمی بیشتر توضیح دهید.

کارمندان مجموعه تحت مدیریت من، از دختران و بانوان جامعه بوده که از 18 سال تا حتی بالای 60 سال می‌باشند. این امکان در کارگاه ما وجود دارد که هر فرد، هر زمانی که حقوق خود را نیاز داشته باشد، بتواند آن را دریافت نماید. همچنین کارمندان می‌توانند با حتی 3 الی 4 ساعت کار در کارگاه خیاطی، درآمد مناسبی داشته باشند.

شما پوشاک تولید شده در مجموعه خود را، چگونه به فروش می رسانید؟

البسه و پوشاک تولیدی، به بهترین بیمارستان‌های شهر مشهد و همچنین سایر استان‌ها ارسال می‌شود. به عقیده من، یکی از دلایل فروش بسیار بالای مجموعه تحت سرپرستی من، کیفیت تضمینی و بالا، ارسال به موقع و همچنین خوش قولی به مشتریان می‌باشد. بیشترین حجم کاری که من در یک ماه داشته‌ام، تولید ۲۰ هزار دست پوشاک بیمارستان و فرم مدارس بوده که پیشرفتی چشمگیر و بی نظیر در کار من می‌باشد.

به عنوان یک کارآفرین نمونه، چه عواملی را در موفقیت خود دخیل می دانید خانم زهره صداقت ؟ 

قطعا اولین مورد، توکل به خداست. پس از آن تلاش و پشتکار مداوم، برنامه‌ریزی دقیق، سنجیده و تخصصی و در نهایت اراده و عدم ناامیدی در مواجهه با مشکلات.

برای افرادی که می‌خواهند کار خود را در وسعتی بزرگ توسعه دهند، چه توصیه‌ای دارید؟

زمانی که تصمیم دارید کار خود را در وسعتی بزرگ آغاز نمایید، قطعا نیاز است که مدیریتی حرفه‌ای بر کار شما حاکم باشد. برای مثال کارگاه‌های خانگی من در مناطق شمال، غرب، شرق و جنوب شهر مشهد قرار دارند، من به همه این کارگاه‌ها سر زده و بر شیوه کار آن‌ها نظارت می‌نمایم تا کار آن‌ها از لحاظ کیفی، افت نکرده و با استانداردهای مناسب، محصولات تولید و روانه بازار گردد.

این امر موجب شده که رانندگی در اقصی نقاط شهر مشهد، بخشی جدا نشدنی و عادی از زندگی من شود. بنده به شخصه هرکاری را که به شخصی بسپارم محال است که از او پیگیر نتیجه کار نشوم و هر روز از تمامی کارهای خود خبر نگیرم.

زهره صداقت ، لطفا از افتخارات کسب شده خود بگویید.

دریافت عنوان کارآفرین ملی کشور.

دریافت مدال طلای کارآفرینی در سال ۱۳۹۴ از دفتر ریاست جمهوری.

دریافت ۸ عنوان کارآفرین برتر و نمونه در مشهد و استان خراسان رضوی.

دریافت عنوان بانوی اول کشوری در رشته نساجی و پوشاک.

اگر بخواهید هنرهای خود را بیان کنید، این هنرها چیست؟

من طراح لباس، مدیر تولیدی پوشاک هستم و همه‌ی استانداردهای تولیدی را دریافت کرده‌ام. علاوه بر این، بازاریابی محصولات تولیدی را خودم انجام می‌دهم و همه‌ی دوره‌های مدیریتی را نیز پشت سر گذاشته‌ام.

آیا این فعالیت‌ها و هنرها، زندگی شخصی شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد خانم زهره صداقت ؟

خیر، من در زندگی شخصی خود دچار هیچ مشکلی نشده‌ام و به همه‌ی امور زندگی شخصی‌ام نیز رسیدگی می‌کنم.

مدیریت زندگی روزانه شما به چه شکل است؟

هر روز که از ۷ صبح در کارگاه‌های خیاطی مشغول به کار می‌شوم، ظهر خود را به خانه می‌رسانم و پس از اندکی استراحت، کارهای خانه را انجام می‌دهم و پس از گذشت ۲ ساعت، به محل کار بر می‌گردم و تا ۱۰ شب آن‌جا می‌مانم.

زهره صدقت ، لطفا به ما بگویید هدف شما از تاسیس این کارگاه چه بود؟

تاسیس یک کارگاه خیاطی، اسم و رسم خوبی برای هر فرد به‌جای می‌گذارد، اما هدف من کسب ثروت یا اسم و رسم نبود.
در کشور ما، بانوان بسیار زیادی وجود دارند که با وجود نیاز مالی شدید، شرایط و اجازه خروج از منزل را ندارند. برای ما بسیار راحت‌تر بود اگر می‌خواستیم یک کارخانه تولیدی راه‌اندازی کنیم، اما افرادی برای استخدام مراجعه می‌کردند که شرایط خروج از منزل را دارند و توانایی پرداخت هزینه رفت و آمد به محل کار را دارند.
من با وجود تمام سختی‌های این شیوه کار، هیچ هدفی جز ایجاد اشتغال برای بانوان بی‌سرپرست و بدسرپرست را نداشته‌ام. این بانوان در کنار بهبود اوضاع اقتصادی خود، از آسیب‌های اجتماعی نیز در امان می‌مانند.

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:

  1. زهره صداقت عنوان می‌کند که از سالیان دور و دراز، رویا و آرزوی داشتن یک کارگاه خیاطی را در سر پرورانده و با پشت سر گذاشتن موانع و موارد مختلف، به این آرزو و علاقه، جامه عمل پوشانده است که این موضوع نشان از عملگرا بودن این بانوی موفق ایرانی دارد. دقت داشتنه باشید که در برخی مواقع، شاید زمینه‌ای که به آن علاقه داریم، ثروت‌ساز و قابل توسعه به نظر نرسد، اما باید بدانید که این تنها یک مانع در ذهن شما بوده و در هر زمینه‌ای می‌توان به ثروت و موفقیت دست یافت. درست به مانند زهره صداقت که از یک علاقه بسیار ساده، به مراحل بالای موفقیت دست یافته است.
  2. خانم زهره صداقت فردی بسیار موفق و ثروتمند است. اما هدف ایشان از باورهای معنوی ایشان سرچشمه گرفته و ایشان با ثروت و هنر خود، همواره در تلاش است تا دنیا را به مکانی بهتر تبدیل نماید. همین امر نیز سبب شده است تا بتواند بسیاری از بانوان نیازمند را استخدام کرده و به نوعی با باوری معنوی، فعالیت خود را پیش برد.
  3. خانم زهره صداقت به بهترین شکل ممکن از پس شرایط زمانی و کنونی کشور بر آمده و خود را در این مسیر به موفقیت رسانده است. بسیاری از افراد شرایط نامطلوب امروزی کشور را عاملی بر عدم موفقیت دانسته، اما اشخاصی همچون زهره صداقت با باوری درست و هدفی بزرگ، در همین شرایط زمانی نیز مسیر موفقیت را طی می‌نمایند.
  4. از جهت دیگر، بسیاری از افراد برای کسب و کار خود، به دنبال یک مکان کاری بسیار بزرگ همچون یک کارخانه و در بهترین نقطه از شهر هستند. اما زهره صداقت با یک ایده بسیار جالب، کار را در یک کارگاه مرکزی آغاز کرده و آن را به منازل بانوان هدایت کرده است. اتفاقی که در آن صرفه‌جویی‌های بسیار زیادی نیز وجود دارد.
  5. برخی بانوان، به سبب شرایط جامعه، خود را در قامت یک شخصیت موفق و کارآفرین ندیده و فکر می‌کنند که تنها لایق خانه‌داری و یک شغل حداقلی هستند. در صورتی که بانوان زیادی همچون زهره صداقت در کشور وجود دارند که به توانایی‌های خود ایمان داشته و با شجاعت، در مسیر مورد علاقه خود گام بر می‌دارند و موفقیت‌های بسیار زیادی را کسب می‌کنند.
  6. بهبود مداوم و پیگیری کار و  همچنین مدیریت لحظه به لحظه، تا زمانی که کار به پیشرفت برسد، به منظور ماندگاری پیشرفت و کسب پیشرفت‌های بیشتر ضروری می‌باشد. یک کارآفرین موفق، کارآفرینی است که حتی پس از گسترش کار و فعالیتش، بهبود مداوم کار و فعالیت را متوقف نکرده و همچنان توسعه کسب و کار خود را دنبال نماید.

 

زندگینامه و باورهای سازنده زهره صداقت را با هم مطالعه کردیم. این شخصیت موفق، به خوبی توانست مسیر مورد علاقه خود را پیدا کند و با پشت سر گذاشتن این مسیر طلایی، به این نقطه برسد که امروزه به عنوان یک الگو از وی یاد شود. برای اینکه شما نیز بتوانید مسیر شغلی خود را بیابید و از چگونگی کسب موفقیت در این شغل آگاه شوید، دوره فوق‌العاده “سیر تا پیاز یافتن شغل مورد علاقه و موفقیت در آن” به شما پیشنهاد می‌گردد:

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×