وبلاگ

زندگینامه پریناز ایزدیار بانوی موفق سینمای ایران

پریناز ایزدیار ، از بانوان مشهور سینمای ایران بوده که برخلاف میل خانواده، مسیر مورد علاقه خود را به بهترین شکل در پیش گرفته و حتی در این مسیر به شهرت و موفقیت زیادی می‌رسد. در این مقاله به زندگی جذاب و پر از نکته‌ی پریناز ایزدیار پرداخته‌ایم و عکس‌ها، فیلم‌شناسی و افتخارات مهم او نیز در ادامه بیان گردیده است.

 

دوستان عزیز:

ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با پریناز ایزدیار آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

لطفا خودتان را معرفی نمایید.

پریناز ایزدیار هستم متولد 8 شهریورماه 1364 در استان مازندران و بابل که در عرصه بازیگری به موفقیت و شهرت رسیدم.

لطفا در خصوص خانواده خود بگویید.

من فرزند آخر خانواده 5 نفره هستم که خواهر و برادرم هر دو پزشک هستند. پدرم وکیل اهل ساری و مادرم نیز خانه‌دار اهل بابل بودند.

تحصیلات شما چیست؟

مقطع دبستان را در همان ساری خواندم و سپس به تهران مهاجرت کردیم. بار دیگر به دلیل شغل پدرم به بابل آمدم و پیش از کنکور در این شهر بودیم. من مقطع دانشگاهی را با حضور در دوره کارشناسی گرافیک پشت سر گذاشتم.

از همان ابتدا با هنر بازیگری کار خود را آغاز کردید؟

خیر، در دوران دانشجویی به عنوان مدل مدهای اسلامی فعالیت داشتم. بعد از آن به سمت بازیگری رفتم.

از ابتدا به رشته گرافیک علاقمند بودید؟

خیر، من عاشق سینما بودم و حتی در رشته سینما نیز پذیرفته شدم، اما به دلیل اینکه  خانواده‌ام مخالف بودند، به اجبار گرافیک خواندم، ضمن اینکه مطالعاتم در زمینه سینما را ترک نکردم.

اولین بازی را به خاطر دارید؟

بله، در سال 85 بود که به پیشنهاد دوستم، در تست فیلم “بازی خطرناک” ساخته حسن هدایت حاضر شدم، ولی این فیلم مجوز اکران نگرفت. نخستین حضورم در مقابل دوربین نیز به بازی در فیلم “یک مرد، یک شهر” باز می‌گردد که سال 1386 بود.

در چه اثر و در چه زمانی به شهرت رسیدید؟

در سال 1391 و در سریال تلویزیونی “زمانه” ساخته حسن فتحی به شهرت زیادی رسیدم و تاحدودی شناخته شدم. البته در سال 1390 و با حضور در سریال تلویزیونی 5 کیلومتر تا بهشت نیز شناخته شده بودم.

آیا این اوج شهرت شما بود و به همین میزان شهرت اکتفا کردید؟

خیر، شهرت من به شکل پلکانی و روزافزون افزایش داشت، شاید اوج شهرتم به سال‌های 1393 تا 1397 و سریال پر مخاطب شهرزاد باز می‌گردد که در کنار بزرگانی همچون علی نصیریان، شهاب حسینی، مصطفی زمانی و ترانه علیدوستی و همچنین صدای خاص محسن چاوشی، ساخته حسن فتحی حضور داشتم.

به چه غذایی علاقه دارید؟

عاشق فست فود هستم، ولی خب می‌دانم مضر هست و در اکثر مواقع در مقابل خوردن فست فود خود را کنترل می‌کنم.

برای حرفه خود، چیزی که بدان علاقه داشتید را کنار گذاشته‌اید؟

من عاشق تنقلات و خوراکی‌ها بودم، ولی خب زمانی که متوجه شدم این تنقلات خیلی برای پوست مضر است، بخصوص آن که ما بازیگران مدت زیادی گریم روی پوست خود داریم و نیازمند پوستی شاداب هستیم، به کلی آن را کنار گذاشتم.

ازدواج کردید؟

خیر، نمی‌گویم ازدواج را دوست ندارم، بلکه بر عکس، عاشق ازدواج و بچه هستم. اما حس می‌کنم به آن پختگی لازم برای بردوش کشیدم مسئولیت زندگی نرسیده‌ام.

آیا سیمرغ بلورین را کسب کردید؟

بله، در سال 1394 زمانی که 30 سال سن داشتم، در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای اثر ابد و یک روز سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کردم.

چه خصوصیت اخلاقی برجسته‌ای دارید؟

بزرگ‌ترین خصوصیت اخلاقی من، سادگی است. من اهل روابط پیچیده و سیاست‌های عجیب رفتاری نیستم و همواره حس واقعی خود را نشان می‌دهم.

به غیر از بازیگری، چه حرفه ای را دوست دارید؟

موسیقی را بسیار دوست دارم و ممکن است به این دلیل که در زمینه نواختن موسیقی استعدادی نداشتم، به دنبالش نیز نرفتم. در کل موسیقی را گوش می‌دهم و سبکش مهم نیست، تنها باید موسیقی را دوست داشته باشم.

هیچگاه به جراحی صورت فکر کرده‌اید؟

خیر، معتقدم بازیگرانی که جراحی زیبایی انجام داده‌اند، همگی شکل هم هستند. برای من طبیعی بودن صورت بسیار مهم است و هیچگاه جراحی نخواهم کرد. برای از دست ندادن نقش‌ها هم که شده، هرگز جراحی زیبایی انجام نخواهم داد.

در امور خیریه فعالیتی داشته‌اید؟

بله، همراه با کامران تفتی، فرزاد حسنی در یک نمایشنامه به نام “سفر به نهایت دور” حاضر شدم که برای کمک به موسسه محک مخصوص کودکان سرطانی بود.

در کدام آثار سینمایی حضور یافتید؟

ملاقات خصوصی – 1400
مغز استخوان – 1398
سه کام حبس – 1398
لتیان – 1397
متری شیش و نیم – 1397
سرخ پوست – 1397
خوک – 1396
مقیمان ناکجا – 1396
هت‌ تریک – 1395
تابستان داغ – 1395
ویلایی ها – 1395
یک روز به خصوص – 1394
ابد و یک روز – 1394
360 درجه – 1393
این سیب هم برای تو – 1393
استخر – 1393
زنده به گور – 1393
خط ویژه – 1392
ورود آقایان ممنوع – 1392
در امتداد شهر – 1389
فال قهوه – 1389
گور به گور – 1388
همان روز – 1387
یک مرد یک شهر – 1386

در سریال خانگی و تلویزیونی چطور؟

تلویزیون:

زمانه – 1391
پنج کیلومتر تا بهشت – 1390
مثل یک کابوس – 1390

شبکه خانگی:

جیران – 1400
شهرزاد 3 – 1396
شهرزاد 2 – 1395
شهرزاد 1 – 1394

افتخارات خود را برای ما بیان نمایید.

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 1398 برای سه کام حبس

نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 1398 برای متری شیش و نیم

برنده بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 1397 برای ویلایی‌ها

نامزد بهترین بازیگر زن درام در سال 1397 برای شهرزاد

برنده بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 1396 برای تابستان داغ

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 1395 برای تابستان دغ

نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 1395 برای ابد و یک روز

برنده بهترین بازیگر زن سینما در سال 1395 برای ابد و یک روز

نامزد بهترین بازیگر زن درام در سال 1395 برای شهرزاد

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 1394 برای ابد و یک روز

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:

  1. همواره، شرایط محیطی، اجتماعی و خانوادگی، ممکن است ما را از هدفی که داریم و یا نسبت به علایقی که داریم، دور سازند. درست مثل پریناز ایزدیار که تحمیل خانواده سبب شد تا ایشان، نتواند در رشته مورد علاقه خود یعنی بازیگری و سینما فعالیت کند و به اجبار به رشته گرافیک رفت. اما این موضوع سبب نشد تا ایشان هدف خود و علایق خود را از یاد ببرد، چرا که در کنار همان رشته گرافیک، مطالعات خود در زمینه سینما را ادامه داد و نتیجه را دریافت نمود.
  2. گاهی اوقات زندگی، در مقابل ما یک درگاه قرار می‌دهد. درگاهی که باید آن را فرصتی مناسب شمرده و به بهترین شکل از آن استفاده کنیم. در زندگی پریناز ایزدیار نیز چنین درگاهی توسط دوست او پیشنهاد می‌شود. درگاهی به نام تست بازیگری برای یک فیلم نه‌چندان مشهور که ایشان به دلیل علاقه‌ی زیاد، این فرصت را غنیمت شمرده و به بهترین شکل از آن برای حضور در سینما استفاده می‌کند.
  3. در زندگی ما، همواره باورهایی وجود دارد که اثر مخرب داشته و به عنوان ترمز عمل می‌کند. در برخی مواقع، باوری نادرست به سبب آن‌چه در سینما و تلویزیون نمایش داده می‌شود، به ما القا می‌شود که افراد ثروتمند، افراد خوبی نیستند. اما پریناز ایزدیار نیز به مانند بسیاری از افراد ثروتمند و مشهور، ثروت خودرا در جهت امور خیریه بهره برده که نشان می‌دهد، ایشان از این ثروت، برای زیباتر شدن جهان استفاده می‌کنند.
  4. دیگر درسی که می‌توان از زندگینامه پریناز ایزدیار گرفت، این موضوع است که ایشان به قدری با خود در صلح بوده و در خود احساس لیاقت را می‌بیند، که نیاز به جراحی زیبایی را در خود نمی‌بیند و خودش را به همین شکل پذیرفته است.
  5. ناامیدی یک عامل بسیار قوی در جا ماندن از دستیابی به موفقیت است. پریناز ایزدیار ، سال 1386 کار هنری را آغاز کرد، ولی مسیر موفقیت برای ایشان و رسیدن به شهرت 4 سال زمان برد و ایشان در سال 1390 به شهرت رسید که به خوبی توانست در این مدت امید خود را حفظ کرده تا نتیجه را ببیند.
  6. ممکن است انسان در همان ابتدا، در مسیر خواسته نهایی خود قرار نگیرد، امام مهمترین نکته این است همچون ایشان دلسرد نشویم، برای مثال، ایشان در ابتدا کار هنر را با مدلینگ آغاز کردند، سپس به بازیگری رسیدند.
  7. حرف، باور و عرف درون جامعه و خانواده، روی تغییر خواسته ایشان اثرگذار نبوده است. برای مثال، خواهر و برادر پریناز ایزدیار ، هر دو در رشته پزشکی تحصیل کرده‌اند، اما پریناز ایزدیار ، هرگز نگفته است از آن‌جایی که خواهر و برادرم پزشک هستند، زشت است اگر من بازیگر شده و یا نسبت به آن‌ها کمتر درس بخوانم.
  8. بهای موفقیت در زندگی بسیاری از افراد موفق باید پرداخته شود. همچون پریناز ایزدیار که به مانند خیلی از علایقش، تنقلات را از زندگی خود برای موفقیت بیشتر حذف می‌کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×