زندگینامه مارسلو ستاره برزیلی فوتبال

زندگینامه مارسلو ویرا

دوستان عزیز:

ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با مارسلو آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

زندگینامه مارسلو ویرا

مارسلو ویرا از خودتان برای ما بگویید.

من بازیکن برزیلی و دفاع چپ تیم فوتبال رئال مادرید هستم که از سال ۲۰۰۷ مشغول بازی در این تیم می‌باشم. در دوازدهم مه ۱۹۸۸ در نیو دو ژانیرو برزیل به دنیا آمدم.

 

از آغاز فوتبال خود بگویید. 

من  فوتبالم را از سن ۹ سالگی آغاز کردم، در سن ۱۳ سالگی به باشگاه نوجوانان فلومیننزه پیوستم. در آن سال‌ها برزیل شرایط اقتصادی بسیار بدی را سپری می‌کرد و باشگاه‌های فوتبال نمی‌توانستند در قبال به خدمت گرفتن فوتبالیست‌های جوان به آن‌ها مبلغی ارائه دهند. من نیز هر طور که بود شرایط حضور در باشگاه فلومیننزه را پذیرفتم و تمام تلاش خود را به کار گرفتم تا در آینده به یکی از بازیکنان مهم این تیم تبدیل شوم.

 

مارسلو ویرا از پست خود بگویید.

در زمانی که من به این باشگاه راه پیدا کردم، مربی تیم به من دستور داد که در پست دفاع چپ بازی کنم و این در حالی بود که پست اصلی من، هافبک دفاعی بود؛ این چنین بود که در نهایت من به یک دفاع چپ قابل تبدیل شدم و شاید اگر دستور این مربی نبود من هم در حال حاضر به جایگاه کنونی‌ام در فوتبال نرسیده بودم.

 

اوضاع اقتصادی شما و باشگاه چطور بود؟

شرایط بد اقتصادی و عدم پرداخت پول از سوی باشگاه، خانواده‌ مرا در اوضاع بسیار بدی قرار داده بود. به طوری که شرایط به قدری بد پیش می‌رفت که پدرم دیگر پولی برای پرداخت کرایه‌ی من که به باشگاه می‌آمدم، نداشت.

من  چند روزی به باشگاه نرفته بودم. روزی متوجه شدم که یکی از سران باشگاه به خانه‌ی ما آمده و دلیل نیامدن مرا جویا شد و متوجه شد که خانواده من، حتی از پرداخت کرایه اتوبوس من برای آمدن به باشگاه ناتوان هستند.

در نتیجه باشگاه فلومیننزه که می‌دانست من یکی از بازیکنان آینده دار فوتبال جهان هستم، کلیه هزینه‌های رفت و آمد مرا متقبل شد و مبلغی را هم به عنوان پیش قرارداد به خانواده  من پرداخت کرد و این گونه بود که من توانستم به فوتبال بازگردم و باز هم برای تبدیل شدن به ستاره بزرگ در دنیای فوتبال تلاش کنم.

 

از آغاز فعالیت حرفه‌ای خود بگویید مارسلو ویرا.

باشگاه فلومیننزه که یکی از باشگاه‌های مستقر در ریو دو ژانیرو است، از جمله تیم‌های ورزشی قدیمی حاضر در برزیل می‌باشد؛ اما این باشگاه نیز درست مانند سایر تیم‌های ورزشی آن زمان و به علت شرایط اقتصادی بسیار بد برزیل اوضاع سختی را متحمل بود.

من نیز که در این باشگاه مشغول به فعالیت بودم از وضعیت خودم راضی نبودم، اما چاره‌ای جز پذیرش آن چه که در حال رخ دادن برایم بود نداشتم و امیدوار بودم که یکی از باشگاه‌های اروپایی فوتبال من را زیر نظر بگیرد تا بتوانم از شرایط اقتصادی سخت کشورم رها شوم.  در فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ برای تیم فلومیننزه به میدان رفتم.در مجموع برای این تیم ۳۰ بازی انجام دادم و ۶ گل را هم به ثمر رساندم و با عملکرد خوب توانستم نظر باشگاه‌های بسیاری را به سوی خودم جلب کنم.

در بین همه ی باشگاه‌هایی که به من پیشنهاد داده بودند، تصمیم گرفتم تا رئال مادرید را انتخاب کنم زیرا در آن زمان هم پیشنهاد مالی رئال مادرید بهتر بود و هم این تیم از اوضاع بسیار خوبی بهره‌مند بود و از سویی دیگر بازیکنانی بسیار بزرگ در این تیم مشغول بازی بودند و من هم تصمیم گرفتم تا بازی در این تیم باشگاهی را انتخاب کنم.

 

از چه سالی در رئال هستید؟ 

من که از سال ۲۰۰۶ در حال بازی در رئال مادرید می‌باشم. با گذشت زمان و با تلاش خود توانستم به یکی از بازیکنان اصلی این تیم تبدیل شوم؛ به گونه‌ای که تا به امروز در ۳۲۰ بازی برای این تیم به میدان رفته ام و ۲۳ گل را هم وارد دروازه حریفان کرده‌ام.

 

مارسلو ویرا چه کسانی تورا تحسین کرده اند؟ 

همواره در زمان حضور مربیان بزرگی چون کارلو آنچلوتی، زیدان و رافا بنیتز از جمله بازیکنان مورد اعتماد این مربیان بزرگ بوده‌ام و همه ی این افراد من را یکی از بهترین و با ثبات‌ترین دفاع چپ‌های دنیا معرفی کرده‌اند.

 

 

مارسلو ویرا

 

 

لیست عناوین و افتخارات؟

۱ – کسب عنوان قهرمانی در لالیگا اسپانیا در سال‌های ۲۰۰۷ ،۲۰۰۸ ، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷

۲ – قهرمانی در مسابقات جام حذفی اسپانیا موسوم به کوپا دل ری در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴

۳ – قهرمانی سوپر جام فوتبال اسپانیا در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷

۴ – کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال‌های ۲۰۱۴ ، ۲۰۱۵ ، ۲۰۰۱۷ و ۲۰۱۸

۵ – کسب مقام قهرمانی در سوپرجام باشگاه‌های اروپا در سال‌های ۲۰۱۴ ، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

۶ – کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×