وبلاگ

زندگینامه لئوناردو دی کاپریو سوپراستار سینمای هالیوود

لئوناردو دی کاپریو سوپر استار بزرگ سینمای هالیوود است که در این مقاله زندگینامه جذاب او همراه با تمامی نکات مهم و اساسی آن بیان گردیده است. با ما همراه باشید.

 

دوستان عزیز،
ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده زندگینامه فوق العاده جالب لئوناردو دی کاپریو را به صورت کاملا ابتکاری و برای درک بهتر شما خواننده عزیز به شکل پرسش و پاسخ درآورده ایم. با ما همراه باشید.

 

لئوناردو دی کاپریو لطفا خودتان را معرفی نمایید.

لئوناردو دی کاپریو هستم که در یازده نوامبر 1974 و در شهر لس آنجلس متولد شدم.  

تحصیلات شما چقدر هست و در کجا درس خواندید؟

دوران دبستان را در مدرسه جان مارشال سپری کردم. در دوران مدرسه نمی‌توانستم بنشینم و تکالیفم را انجام دهم، بنابراین معمولا در کنار افراد باهوش می‌نشستم تا تقلب کنم. دبیرستان را ترک کردم و بعدا دیپلمم را گرفتم.

لطفا توضیحی راجع به خانوادتون بدهید؟

پدرم جورج دی کاپریو، نویسنده کتاب‌های کمیک بود. او ریشه ای ایتالیایی- آلمانی دارد و مادرم ایرملین ایندربرکن ژرمن است که منشی حقوقی بود. مادرم نام مرا از نقاش معروف یعنی لئوناردو داوینچی گرفته است. من بخاطر اجدادم یک نیمه روسی هم هستم.

پدر و مادرم وقتی من تنها یک سال داشتم از هم جدا شدند. من به همراه مادرم در یک محله فقیرنشین به نام ایکو پارک که موسوم به زاغه‌های هالیوود است، شروع به زندگی کردیم. من در کودکی دچار وسواس فکری- عملی بودم.

ما خیلی فقیر بودیم و پدرم مارا رها کرده بود، اما من توانستم با تلاش‌های خستگی ناپذیرم ثروت و شهرت بدست آورم.

لئوناردو دی‌ کاپریو قرار بود اسمتان را عوض کنید؟

وقتی 10 سالم بود اولین مدیر برنامه من معتقد بود اسم من بیش از اندازه غیر انگلیسی و خارجی است و باید آن را به لنی ویلیامز تغییر دهم. من اما عاشق اسمم بودم و این درخواست را قبول نکردم. الان بعد از معروفیتم مطمئن شدم اسمم بسیار خاص و جذاب است.

فعالیت خودتان را چطور آغاز کردید؟

من اولین بار وقتی 5 سالم بود وارد حرفه بازیگری شدم و قرار بود در برنامه کودکی به نام Romper Room and Friends بازی کنم. اما متاسفانه چون خیلی شیطون و سر به هوا بودم از کار اخراج شدم! بعد از آن در چند تبلیغات تلویزیونی بازی کردم و همه متوجه استعدادم شدند و اولین فیلم سینمایی‌ام به نام  Critters 3  را در سال 1991 بازی کردم.

نقطه عطف زندگی شما کجا بود؟

نقطه عطف زندگی من سال 1992 بود که رابرت دنیرو از بین چهار صد جوانی که برای تست بازی در فیلم زندگی این پسر شرکت کرده بودند، مرا انتخاب کرد.
بعد از آن هم فیلم تایتانیک فیلمی بود که مرا به اوج معروفیتم رساند و شاید دیگر هیچ‌وقت نتوانم هیچ نقشی را آنقدر خوب بازی کنم و به آن شهرتم برسم. تایتانیک در بالاترین رده فیلم‌های پرفروش آن زمان و تاریخ سینما قرار گرفت.

برای ما از فعالیت‌های بشردوستانه خودتان بگویید.

من تاکنون یک میلیون دلار برای حفاظت از ببر آسیایی خرج کرده‌ام. همچنین برای نگهداری از گوریل‌ها هم خرج زیادی کرده‌ام.

به بیمارستانی که مخصوص کودکان سرطانی در لس‌آنجلس ‌است کمک می‌کنم.

بنیادی تحت عنوان لئوناردو دی‌ کاپریو تاسیس کردم و در آن برای کمک به حفظ محیط زیست فعالیت می‌کنم. به همین عنوان در سپتامبر ۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شدم.

برای ایجاد و گسترش مناطق حفاظت شده دریایی و همچنین متوقف کردن صید غیرقانونی در دریاها و ۵ اقیانوس زمین، ۲ میلیون دلار کمک کردم.

در سال 2005 جزیره‌ای در بلیز خریداری کردم تا آن را به تفریحگاهی با منابع انرژی تجدید پذیر تبدیل کنم.

لئوناردو دی‌ کاپریو از جوایزی که دریافت کردید برای ما بگویید.

من تا به امروز برای 161 جایزه نامزد شده‌ام و 54 جایزه را دریافت کرده‌ام. اولین‌های آن‌ها عیارتند از:

 • شصت و ششمین دورهٔ جوایز اسکار (۱۹۹۴): بهترین بازیگر نقش مکمل، نامزدی برای چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد
 • هفتاد و هفتمین دورهٔ جوایز اسکار (۲۰۰۵): بهترین بازیگر، نامزدی برای هوانورد
 • هفتاد و نهمین دورهٔ جوایز اسکار (۲۰۰۷): بهترین بازیگر، نامزدی برای الماس خونین
 • هشتاد و ششمین دورهٔ جوایز اسکار (۲۰۱۴): بهترین فیلم و بهترین بازیگر، نامزدی برای گرگ وال استریت
 • هشتاد و هشتمین دورهٔ جوایز اسکار (۲۰۱۶): بهترین بازیگر، پیروزی برای بازگشته
 • نود و دومین دورهٔ جوایز اسکار (۲۰۲۰): بهترین بازیگر، نامزدی برای روزی روزگاری در هالیوود

من برنده سه جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر مرد در فیلم‌های درام “هوانورد” و “بازگشته “و بهترین بازیگر مرد  فیلم موزیکال یا کمدی  “گرگ وال استریت” شدم.

من همینطور برای بازگشته برنده یک جایزه بفتا و یک جایزه انجمن بازیگران فیلم شدم.

نام چند فیلم خودتان را برای ما بگویید.

 1.  چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد (۱۹۹۳)
 2. رومئو + ژولیت (۱۹۹۶)
 3.  تایتانیک (۱۹۹۷)
 4.  اگه می‌تونی منو بگیر (۲۰۰۲)
 5.  دارودسته‌های نیویورکی (۲۰۰۲)
 6.  هوانورد (۲۰۰۴)
 7.  رفتگان (۲۰۰۶)
 8.  الماس خونین (۲۰۰۶)
 9.  جزیره شاتر (۲۰۱۰)
 10. سرآغاز (۲۰۱۰)
 11. جنگوی زنجیرگسسته (۲۰۱۲)
 12. گتسبی بزرگ (۲۰۱۳)
 13. گرگ وال استریت (۲۰۱۳)
 14. بازگشته (۲۰۱۵)
 15. روزی روزگاری در هالیوود (۲۰۱۹)
 16. تلقین” Inception “

در مورد فعل Leo برای ما بگویید.

من تلاش‌ها زیادی کرده بودم و در فیلم‌های موفق زیادی بازی کرده بودم اما همیشه نامزد دریافت جایزه اسکار می‌شدم و برنده آن نبودم. در سال 2016 بعد از بازی در فیلم بازگشته بالاخره موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شدم.

بعد از آن فعل Leo به معنی بدست آوردن چیزی پس از سال‌ها تلاش به گنجینه دیکشنری آکسفورد اضافه گردید، که این فعل برگرفته از نامم لئوناردو دی کاپریو است که توانستم پس از سال‌ها تلاش برنده جایزه اسکار شوم.

شهرت و دیده شدن و یا در مرکز توجهات بودن برایتان جذاب است؟

من همیشه از کلیشه های دنیای بازیگری دور هستم، تا جایی که من به تغییر قیافه برای فرار از دوربین عکاسان شهرت دارم.

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:

 1. لئوناردو دی کاپریو یک نمونه بارز از افرادی است که سبب می‌شوند باورمان را نسبت به ثروت اصلاح نماییم. ثروت وسیله‌ای است که می‌توانیم با استفاده از آن، همچون لئوناردو دی کاپریو به خوبی به جهان هستی خدمت کنیم و در زمینه‌های مختلف، جهان هستی را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل نماییم.
 2. تحصیلات هیچگاه عامل مهمی برای موفقیت نیست و افراد زیادی همچون لئوناردو دی کاپریو حضور دارند که صرف نظر از تحصیلات، توانسته‌اند به خوبی در زمینه مورد نظر و مورد علاقه خود به بهترین اتفاقات دست یابند و مراحل موفقیت را به خوبی طی نمایند.
 3. این که می‌گویند سن تنها یک عدد است را به خوبی می‌توانیم در زندگی لئوناردو دی کاپریو ببینیم. لئوناردو دی کاپریو به بهترین شکل ممکن، از سنین بسیار پایین مسیر مورد علاقه خود را در پیش گرفته است و خیلی زود توانسته است به بهترین اتفاقات، در همان سنین پایین دست یابد.
 4. موضوعی که در زندگی لئوناردو دی کاپریو دیده می‌شود، عزت نفس است. شاید در ابتدا بسیاری افراد به او گفته‌اند نامش را عوض کند تا بهتر و راحتتر بتواند به شهرت برسد، اما او به جای اینکه با نامش به شهرت برسد، توانست با تلاش بسیار زیاد و درخشش، نام واقعی خود را به شهرت برساند و بر سر زبان‌ها بنشاند.
 5. لئوناردو دی کاپریو با وجود تضادهایی همچون فقر و عدم حمایت والدین، توانسته به این موفقیت‌ها دست یابد.

 

زندگینامه و باورهای سازنده لئوناردو دی کاپریو را با هم مطالعه کردیم. این شخصیت موفق، به خوبی توانست مسیر مورد علاقه خود را پیدا کند و با پشت سر گذاشتن این مسیر طلایی، به این نقطه برسد که امروزه به عنوان یک الگو از وی یاد شود. برای اینکه شما نیز بتوانید مسیر شغلی خود را بیابید و از چگونگی کسب موفقیت در این شغل آگاه شوید، دوره فوق‌العاده “سیر تا پیاز یافتن شغل مورد علاقه و موفقیت در آن” به شما پیشنهاد می‌گردد:

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×