وبلاگ

زندگینامه جان دمول مرد موفق و ثروتمند هلندی

دوستان عزیز:
ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با جان دمول آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید.

جان دمول هستم، متولد 24 آوریل 1955 در کشور زیبای هلند که به عنوان یک تهیه کننده تلویزیون و سرمایه‌دار رسانه، به ثروت و شهرت زیادی دست یابم.

لطفا در همین ابتدا برای همراهان ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده ، دلیل شهرت خود را بیان کنید.

دلیل شهرت، ثروت و موفقیت من، یک برنامه تلویزیونی به نام “برادر بزرگ” است که در هلند و بسیاری از کشورهای جهان، مخاطب خاص خود را دارد.

آقای جان دمول از این مسابقه برای ما بگویید.

مسابقه “برادر بزرگ” در کشور هلند و در یک خانه بزرگ بین 15 نفر برگزار می‌شود و درواقع یک برنامه تلویزیونی است. افراد در این خانه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند که در نهایت یک نفر به مبلغ قابل توجهی دست می‌یابد.
شرکت کنندگان در این مسابقه به مدت ۳ ماه در یک فضای بسته زندگی کرده و کسی که بیشتر از همه در این مدت دوام بیاورد، برنده این مسابقه لقب می‌گیرد.
روشن است که تحمل زندگی در یک محیط بسته برای مدت بیش از یک هفته تقریبا غیر ممکن است، به همین سبب برای شرکت‌کنندگان امتیازاتی نیز در نظر گرفته شده است؛ مثلا اینکه هر شرکت کننده پس از چند روز می تواند با یک روان پزشک صحبت نماید.
پس از آن که یک شرکت کننده از مسابقه اخراج می شود، او به سمت مجری برنامه حرکت خواهد کرد و دقایقی را به صحبت با او خواهد پرداخت.
بینندگان می توانند فعالیت های شرکت کنندگان را در طول برگزاری مسابقه را به صورت ۲۴ ساعته مشاهده نمایند.

در کودکی نیز چنین ایده‌هایی در سر داشتید آقای جان دمول ؟

بله، از همان کودکی نیز علاقه داشتم تا دیگران را از راهی بسیار سریع به پول زیاد برسانم. با این وجود که در کشور من، مردم از لحاظ مالی در موقعیت خوبی هستند، اما دوست داشتم چیزی فراتر از این را به مردم بدهم.

ایده ساخت مسابقه از چه زمانی کلید خورد؟

دقیقا از نوجوانی این ایده در ذهنم شکل گرفت و با گذشت زمان، اجرای این ایده و تصمیم در خصوص آن، برایم جدی‌تر دنبال می‌شد. همین موضوع بود که من را به فکر یک مسابقه انداخت تا با تعداد زیادی اسپانسر، مبلغی شگفت انگیز را به شخص اول هدیه بدهم.

جان دمول کار حرفه‌ای شما دقیقا از کجا آغاز شد؟

من از مالکین شرکت Endemol بودم و خب تهیه کننده برنامه “برادر بزرگ” را بر عهده داشتم و ایده‌های جذابی از همان زمان برای ثروتمند شدن افراد دادم و کارم را آغاز کردم.

این برنامه به خوبی پیش رفت؟

بله، این شوی تلویزیونی اکنون در سراسر دنیا بیننده داشته و همیشه شرکت‌کننده‌ها از کشورهای گوناگون برای حضور در این برنامه تلاش می‌کنند.

در ساخت این برنامه، سختی و مشقت داشتید آقای جان دمول ؟

بله، شرکت تلویزیونی Endemol به یک شرکت مخابراتی فروخته شد، اما با زحمت فراوان، تمام تلاشم را کردم تا این شوی تلویزیونی “برادر بزرگ” سرپا بماند و همین موضوع بود که حمایت‌ها را به ثمر نشاند و در سال 2005، این برنامه، بیشترین میزان بازدید در سراسر دنیا را تجربه کرد.

به این برنامه و این میزان از موفقیت اکتفا کردید؟

خیر، زمانی که این برنامه ساخته شد و موفقیت آن را دیدم، از موقعیت استفاده کردم و شوی جدیدی تحت عنوان “تالپا تی وی” راه‌اندازی نمودم که همچون “برادر بزرگ” بسیار موفق عمل کرد.

میزان دارایی شما چقدر است؟ تاکنون در میان میلیاردرهای جهان بوده‌اید؟

بله، در سال 2009 با سرمایه‌ای به ارزش 2 میلیارد دلار در رده 334امین میلیاردر جهان قرار گرفتم.

اکنون درحال چه فعالیتی هستید؟

تمرکزم را بر روی شوی “تالپا تی وی” گذاشته‌ام تا شهرت جهانی را برای این برنامه نیز کسب کنم.

درخصوص خانواده خود بگویید.

من در سال 1980 تا 1984 با مارگا شدی زندگی کردم. اکنون نیز همسرم ویلک آلبرتی از خوانندگان مشهور است و یک پسر دارم که در عرصه سینما و بازیگری فعالیت دارد.

در زندگی چه چیز برای شما اهمیت دارد آقای جان دمول .

حریم خصوصی در زندگی خانوادگی. روشن است که تلویزیون بسیار فکر را مشغول می‌کند، پس لازم است برای کسب آرامش، اندکی از این فضا و دنیای بیرون فاصله گرفت و زمانی را به زندگی شخصی و خانواده اختصاص داد.

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:

1. درس مهمی که در زندگی جان دمول دیده می‌شود، موضوع آگاهی از علاقه و دنبال این علاقه رفتن است. این پیگیری باید دنباله‌دار و مستمر باشد، درست مثل جان دمول که از زمان نوجوانی، علایق خود را شناسایی کرد و در این زمینه ایده‌پردازی کرد و مهمتر از این‌ها، ایده‌های خود را جامه عمل پوشاند.
2. دیگر نکته در زندگی جان دمول، این موضوع است که ایشان همواره به مقدار کم قانع نمی‌شود، چه در زندگی شخصی خود و چه برای دیگر افراد. درست در بخشی از زندگینامه، ایشان اشاره می‌کند که مردم هلند از وضع خوبی برخوردار هستند، اما ایشان همواره برای مردم کشورش ثروتی بیش از این می‌خواهد. حتی شخص جان دمول که با “برادر بزرگ” به ثروت و شهرتی دست نیافتنی می‌رسد، کار را تمام شده نمی‌داند و با تلاشی مضاعف، به دنبال پیشرفت با برنامه‌ای دیگر به نام “تالپا تی وی” است. این همان موضوع باور فراوانی است که ثروتی عظیم در جهان در اختیارمان قرار دارد و در کسب این ثروت، محدودیتی وجود ندارد.
3. از نکات مهمی که در بحث “ذهنت را تربیت کن” و در بخش “مدیریت زمان” مطرح کردیم، موضوع اولویت‌بندی است. بسیاری از افراد در اولویت‌بندی کارها دچار اشتباه شده و این کار را به خوبی انجام نمی‌دهند. یکی از اولویت‌های مهم زندگی موضوع “زندگی شخصی و خانواده” است. همانطور که دیدیم، جان دمول نیز مانند بسیاری از افراد موفق، برای این اولویت ارزش خاصی قائل شده و نشان می‌دهد در مسیر موفقیت، باید به زندگی شخصی و خانواده نیز اهمیت زیادی داد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×