ماجراهای دکتر و کنجاو – قسمت چهارم

یکی از مشکلاتی که اکثر ما در طول زندگیمون درگیرش هستیم، مشکل شلوغی ذهن ماست. وقتی ذهنمون شلوغ باشه، دقت و تمرکز کافی برای انجام کارهامون نداریم و بعضی از کارهامون رو هم یادمون میره که به موقع انجام بدیم.

تا وقتی نتونیم ذهن شلوغمون رو ساکت کنیم، لذت بردن از لحظه حال هم برامون یک آرزو میشه چون این ذهن ماست که عادت کرده، همیشه در حال رفتن به گذشته و آینده باشه.

ایگو یا همان نفس ما باعث شده که همیشه یک صدایی در ذهنمون احساس کنیم که یا جواب سوالات مارو میده یا بصورت متکلم وحده همش صحبت میکنه و نمیذاره ما سکوت رو تجربه کنیم. سکوتی که بتوانیم آگاهی‌های اطرافمون رو در لحظه‌‌ی حال در یافت کنیم.

در این قسمت کنجاو در مورد اجرای تمرین اهرم رنج و لذت و نتایجش برامون میگه و ما می‌بینیم که با تمرینه که می‌تونیم در کارهامون موفق بشیم.

فایل های تصویری و صوتی قسمت چهارم سریال دکتر وکنجاو

فایل تصویری قسمت چهارم (چطوری ذهنم رو آروم کنم؟) ویدئو

مدت زمان: ۱۸:۴۴ دقیقه | حجم ۳۲۶ مگابایت

فایل صوتی قسمت چهارم (چطوری ذهنم رو آروم کنم؟) فایل صوتی

مدت زمان: 18:44 دقیقه | حجم: 27 مگابایت

سوال کنجاو در این قسمت از دکتر این بود که چکار کنم که بتونم ذهنم رو آروم کنم؟ یا چجوری میتونم با تمرین در لحظه‌ی حال بیشتری باشم؟

دکتر در جواب سوال کنجاو، ۵ تکنیک فوق‌العاده برای آرام کردن ذهن و لذت بردن از لحظه‌‌ی حال رو یاد میده که اجرای هر کدوم از این تکنیک‌‌ها میتونه به آرام شدن ما کمک فراوانی کنه. فقط کافیه این ویدئو رو با دقت نگاه کنیم و روش‌های گفته شده رو در زندگیمون اجرا کنیم. هر کدام از روش‌ها که برای ما نتیجه‌ بهتری داشتند و حس خوبی نسبت بهش داشتیم رو بصورت مداوم (حداقل ۲۱ روز) انجام بدیم تا تبدیل به عادت ما بشه و کنترل ذهنمون رو به عهده گرفته باشیم.

۵ تکنیک مهم آروم کردن ذهن

  1. تکنیک نوشتن
  2. تکنیک لیست کارهای روزانه
  3. تکنیک توجه به کارهای ناخودآگاهمون
  4. تکنیک تنفس عمیق و توجه بر نفس کشیدن
  5. تکنیک مدیتیشن (ویدئوی چطوری مدیتیشن انجام دهیم؟ را حتما مشاهده کنید)

اگر هر کدام یا تعدادی از این تکنیک‌ها را بصورت مداوم انجام بدهیم، کم کم در زندگیمون تغییرات اساسی و فوق‌العاده ایجاد میشه و آرامش و بودن در لحظه‌ی حال بیشتری رو تجربه می‌کنیم. در آخر این موضوع یادت باشه که تنها لحظه‌‌ نقد ما لحظه‌‌ی حاله که اگر بتونیم در این لحظه، حس و حال خوبی رو داشته باشیم، آیندمون صددرصد عالی رقم می خوره و نتایج عالی وارد زندگیمون میشه.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×