ماجراهای دکتر و کنجاو – قسمت سوم

در این قسمت کنجاو دچار اعتیاد به سیگار و مواد مخدر شده و مشکلات فراوانی برای او بوجود آمده و خانواده‌اش او را ترک کرده‌اند.

با این شرایط و حال و احوال به پیش دکتر آمده است تا راهنمایی بگیرد و زندگی خودش را تغییر دهد. او نیازمند انگیزه‌ی فراوان برای ترک مواد مخدر است چون بارها برای ترک اقدام کرده ولی موفق نشده است.

برای انجام هر کار جدیدی ذهن انسان نیازمند انگیزه برای حرکت می‌باشد. بهترین روش برای ایجاد انگیزه دائمی استفاده از اهرم رنج و لذت هست. به. همین دلیل دکتر به کنجاو اهرم رنج و لذت را یاد میدهد و به او می‌گوید که فکر کند و بنویسد که اگر مواد مخدر را ترک کند، ۵ سال آینده چه اتفاقاتی برایش افتاده و اگر ترک نکند، ۵ سال آینده کجا خواهد بود و به کجا می‌‌رسد.

همانطور که در ویدئو گفته شد، در اهرم رنج و لذت باید یک صفحه دفتر را بصورت عمودی به دو قسمت تقسیم کنیم. در سمت راست مزایا و در سمت چپ معایب را بنویسیم  (حتما دفتر باشد و نه یک برگه کاغذ و نه گوشی). یعنی بنویسیم اگر این کار را همینطور بصورت مداوم تکرار کنم در ۵ سال آینده کجا هستم و اگر تکرار نکنم، ۵ سال آینده کجا هستم و چه اتفاقی برایم می‌‌افتد. در هر ستون حداقل هفت مورد را بصورت کاملا توصیفی و کامل بنویسید تا برای ذهنتان منطقی شود و انگیزه شما برای ایجاد تغییر و حرکت در مسیر بهبود بیشتر و بیشتر شود.

در پایان صفحه یا در صفحه بعد، اقدامات عملی برای رسیدن به هدف را بصورت کامل و شفاف بنویسید. یعنی برنامه زمانبندی دقیقی برای انجام اقدامات بنویسید و تمام تلاش خودتان را برای رسیدن به هدف انجام دهید.

سعی کنید به مدت ۲۱ روز و هر روز این اهرم رنج و لذت را صبح‌ها بعد از بیدار شدن نگاه کنید تا انگیزه شما بیشتر و بیشتر شود و اقدامات عملی بیشتری برای رسیدن به هدف انجام بدهید. حواستان به قانون تکامل باشد و بدانید که موفقیت حاصلِ تکرارِ میلیاردها بارِ یک کارِ درست می‌باشد.

فایل های تصویری و صوتی ماجراهای دکتر و کنجاو – قسمت سوم

فایل تصویری قسمت سوم (اهرم رنج و لذت) ویدئو

مدت زمان: 17:16 دقیقه | حجم 299 مگابایت

فایل صوتی قسمت سوم (اهرم رنج و لذت) فایل صوتی

مدت زمان: 17:16 دقیقه | حجم: 16 مگابایت

برای اطلاع بیشتر از اهرم رنج و لذت می‌توانید به مقالات “نحوه‌‌ استفاده از اهرم رنج و لذت”  و “ترک تنبلی با تکنیک‌های ساده” مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما