وبلاگ

زندگینامه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا

دوستان عزیز:

ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با دونالد ترامپ آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

خودتان را معرفی کنید.

من دونالد جان ترامپ (Donald John Trump) هستم. من متولد ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ ابرتاجر، نویسنده، سرمایه‌ گذار و مجری تلویزیون آمریکایی بودم و در سال 2016 توانستم به عنوان نماینده حزب جمهوری‌ خواه برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کنم و پیروز انتخابات شوم.

 

در چه زمینه هایی فعالیت دارید؟

من رئیس هیئت مدیره و رئیس سازمان ترامپ و مؤسس تفریگاه‌ های ترامپ هستم. عملکردم، تلاش‌ های من در زمینهٔ برندسازی و مسلک رک گویی‌ام به من کمک کرده تبدیل به یک ابرستاره شوم، جایگاهی که با موفقیت ریلتی شوی کارآموز من در ان بی سی تقویت شده است.

 

از پدرتان بگویید.

من فرزند فرد ترامپ، از ساختمان سازان نیویورک هستم. من در انتخاب حرفهٔ ساخت املاک شدیداً تحت تأثیر پدرم قرار داشتم. من حین تحصیل در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا در شرکت پدرم کار می‌ کردم و پس از فارغ‌ التحصیلی در سال ۱۹۶۸ به آن پیوستم. از سال ۱۹۷۱ کنترل شرکت را در دست گرفتم و آن را به “سازمان ترامپ” تغییر نام دادم. من از چهره‌ های مهم صنعت املاک و مستغلات آمریکا و ستاره‌ ای رسانه‌ ای هستم.

 

از نامزدی حزب رفرم بگویید.

من در سال ۲۰۰۰ برای کسب نامزدی حزب رفرم در انتخابات ریاست جمهوری رقابت کردم ولی پس از نامزدی پت بیوکنن از آن حزب به تلاش‌ های خود خاتمه دادم. من در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ رسماً نامزدی خود برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ حزب جمهوری خواه اعلام کردم. کمپین من مورد پوشش گستردهٔ رسانه‌ ای قرار گرفت و من شاهد صعود شدید محبوبیت مردمی خود بودم. از اواخر ژانویه ۲۰۱۵، من به طور مستمر در صدر نظرسنجی‌ های افکار عمومی برای نامزدی حزب جمهوری خواه قرار داشتم و به همین دلیل توانستم پیروز بزرگ انتخابات شوم.

 

از سیاست ضد مهاجرت خود بگویید. 

سیاست ضد مهاجرت غیرقانونی من تضادی تعیین کننده با جمهوری خواهانی دارد که از اعطای وضعیت قانونی به مهاجرین غیرقانونی که مدت طولانی در آمریکا بودند حمایت کرده‌ اند. این سیاست حمایت رای‌ دهندگان طبقهٔ کارگر را در میان جنجال‌ های پرشمار و سنگین رسانه‌ ای، برای من به همراه آورده است. من به دلیل پیشنهاد توقف موقت مهاجرت مسلمانان به آمریکا تا زمانی که اقدامات امنیتی احتیاطی بهتری به کار گرفته شود واکنش‌ های بسیاری را به خود جلب کرده ام.

 

از خانواده خود بگویید.

من فرزند چهارم از پنج فرزند مریان و فرد ترامپ هستم که در سال ۱۹۳۶ ازدواج کردند. خواهرم مرین ترامپ بری، قاضی فدرال ایالات متحده در وضعیت ارشدیت در دادگاه استیناف حوزه سوم ایالات متحده آمریکا است. مادرم مهاجری اسکاتلندی بود، که در جزیره لوئیس در ساحل غربی اسکاتلند متولد شده بود. پدربزرگ و مادربزرگ پدری من مهاجرینی آلمانی آمریکایی بودند، پدر بزرگ من، فریدریش درومپف، رستوران داری موفق در دوره تب طلای کلوندایک بود که اسم خود را انگلیسی سازی کرده بود. من در کتاب “هنر توافق” خود که در ۱۹۸۷ منتشر شده، به غلط ادعا کردم فریدریش درومپف از تبار سوئدی بوده، حرفی که فرد ترامپ پیشتر سالها زده بود. من بعداً پذیرفتم که تبار آلمانی دارم و در رژه آلمانی آمریکایی اشتویبن در ۱۹۹۹ در نیویورک به عنوان گرند مارشال فعالیت کردم.

 

کجا تحصیل کرده اید؟

من دو سال در دانشگاه فوردهام در برانکس تحصیل کردم و سپس به مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، منتقل شدم زیرا وارتون دارای یکی از تنها دانشکده‌ های مطالعات املاک در دانشگاه‌ های آمریکا بود. من در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی در اقتصاد فارغ‌ التحصیل شدم.

 

پس از تحصیل چه کردید؟

من واجد شرایط شرکت در بخت‌ آزمایی فراخوانی به خدمت سربازی حین جنگ ویتنام بودم. در سال ۲۰۱۱ گفتم “من خوش شانس بودم زیرا شمارهٔ سربازی خیلی بالایی داشتم”. اسناد خدمت گزینشی به دست آمده توسط سایت ده اسموکینگ گان، از دفتر ملی بایگانی و مدارک آمریکا نشان می‌ دهند که گرچه من در سال ۱۹۶۹ نهایتاً شمارهٔ بخت آزمایی خدمت گزینشی بالایی داشته ام، پیش از آن او به دلیل چهار معافیت تحصیلی حین تحصیل در دانشگاه، و پس از آن به دلیل یک معافیت پزشکی که پس از فراغت از تحصیل در ۱۹۶۸ آن را اخذ کردم، پیش از ایجاد بخت آزمایی، به خدمت فراخوانده نشده بودم. کمی پیش از معافیت تحصیلی من در سال ۱۹۶۸، یک هیئت محلی یک آزمون پزشکی ارتش در سال ۱۹۶۶ من را مناسب خدمت تشخیص داده بود.

 

bn-oy844_trumpk_p_20160718150506

 

زندگی شخصی شما چگونه است؟

من در سال ۱۹۷۷، با مانکن اهل جمهوری چک ایوانا ترامپ، در نیویورک ازدواج کردم. ما با هم سه فرزند داریم: دانلد، جونیر، ایوانکا ترامپ و اریک. ایوانا در سال ۱۹۸۸ تابعیت آمریکا را در حالی که من در کنارش بودم، کسب کرد. ما در سال ۱۹۹۱ طلاق گرفتیم.

من در سال ۱۹۹۳ دو ماه پس از تولد دخترم به نام تیفانی با هنرپیشه‌ ای به نام مارلا میپل ازدواج کردم. ما در سال ۱۹۹۹ طلاق گرفتیم.

من در سال ۱۹۹۸، با ملانیا کناوس مانکن مد اهل اسلوونی ملاقات کردم. ما در سال ۲۰۰۵ در پالم بیچ، فلوریدا، ازدواج کردیم.

 

z

 

از ملانیا همسر تان بگویید.

ملانیا در سال ۲۰۰۶ تابعیت آمریکا را دریافت کرد. در همان سال او بارون پنجمین فرزند من را به دنیا آورد.

ترامپ و همسرش

دخترتان با شما کار می کند؟

دختر بزرگم ایوانکا، به عنوان نایب رئیس اجرایی من مشغول به کار است.

 

جریان برج ترامپ چیست؟

برج ترامپ یک آسمان خراش با کاربری مختلط ۵۸ طبقه در شماره ۷۲۵ خیابان پنجم (منهتن) در میدتاون منهتن نیویورک، توسط من و شرکت اطمینان زندگی منصفانه، ساخته شد و توسط دراسکات معمار شرکت سوئنکی هیدن کانل طراحی شد. امروزه من تنها مالک آن هستم.
11

از فعالیت های دیگر خود بگویید.

جدا از کارهای سنتی ام در زمینهٔ املاک، هتل داری و صنایع تفریحی نام و برند ترامپ را در دیگر صنایع و محصولات تثبیت کرده ام.

در سال ۲۰۱۱، ارزش برند ترامپ چقدر بود؟

برند من در حدود ۳ میلیارد دلار ارزش دارد.
bb

در بورس هم فعالیت دارید؟

در سال ۲۰۱۱ من از ناامید شدن از بازار املاک آمریکا به بازار بورس نیویورک حمله بردم و سهام هایی از جمله در بنک آو آمریکا، سیتی‌ گروپ، کاترپیلار، اینتل، جانسون و جانسون، پروکتر اند گمبل و فیسبوک را خریدم. من هنگام فروش سهام در سال ۲۰۱۴، ۲۷ میلیون دلار سود کردم و از ۴۵ سهامی که خریدم ۴۰ تایشان سودده بودند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×