وبلاگ

زندگینامه دارن هاردی نویسنده مشهور و سخنران انگیزشی

دارن هاردی ، شخصی که در سنین کم، یعنی 18 تا 27 سالگی به یک ثروتمند تبدیل شد، در عین حال که زندگی خانوادگی مناسبی نداشته و با موضوع جدایی والدین دست و پنجه نرم کرده است. اکنون اما زندگی کامل این فرد موفق در این مقاله بیان گردیده تا با مطالعه آن و نکات بیان شده در زندگی ایشان، بهترین انتخاب‌ها و تصمیمات را در زندگی شخصی داشته باشیم.

 

دوستان عزیز،
ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده زندگینامه فوق العاده جالب دارن هاردی را به صورت کاملا ابتکاری و برای درک بهتر شما خواننده عزیز به شکل پرسش و پاسخ درآورده ایم. با ما همراه باشید.

 

دارن هاردی شما متولد چه سالی هستید و در کجا به دنیا آمدید؟

دارن هاردی هستم که در تاریخ ۲۶ فوریه ۱۹۷۱ در ایالات متحده آمریکا متولد شدم و در زمینه نویسندگی، سخنرانی و مشاوره به شهرت زیادی دست یافتم.

تحصیلات شما چقدر هست و در کجا درس خواندید؟

دوران مدرسه را در Fort white محل زندگی‌ام گذرانده‌ام، اما فقط یک ترم در کالج درس خواندم.

دارن هاردی چرا تحصیل دانشگاهی را رها کردید؟

تحصیل رسمی و کسب دانش از طریق خواندن کتاب‌ها و استفاده از دانش آکادمیک برای توسعه یک کسب و کار را دوست نداشتم و ترک تحصیل کردم.

پس احتمالا خیلی زود کسب و کار شخصی خود را آغاز کردید.

بله، در سن ۱۸ سالگی کسب و کار شخصی‌ام را آغاز کردم.

چه مدت طول کشید تا به یک میلیونر تبدیل شوید آقای دارن هاردی ؟

تقریبا 9 سال زمان برد تا در سن ۲۷ سالگی به یک میلیونر تبدیل شدم.

لطفا توضیحی در مورد خانوادتون بدهید؟

در زمانی که 18 ماه سن داشتم، والدینم از یکدیگر جدا شدند و از آنجا که مادرم سرپرستی من را قبول نکرد، کودکی را با پدرم سپری کردم. با وجود اینکه پدرم هرگز محدودیت‌های سخت و زیادی برای من وضع نکرده بود، اما من هیچگاه سمت مواد مخدر و رفتارهای پرخطر نرفتم.

دارن هاردی پس چگونه با اصول زندگی آشنا شدید؟

پدرم با رفتارها و استانداردی که داشت مرا با اصول زندگی آشنا کرد. او همواره به من می‌گفت: شرایط مهم نیستند. اگر دیگران باهوش‌ترند یا استعداد بیشتری دارند، تو باز هم می‌توانی پیروز شوی. سخت‌تر تلاش کن، بیشتر درس بخوان و خودت را بیشتر از بقیه تحت‌فشار قرار بده و یک استثنا باش تا موفق شوی.
یک روز وقتی اسکیت کار می‌کردم و اصلا نیفتادم انتظار تمجید از پدرم را داشتم ولی او به من گفت: نگاه کن دارن، اگر خودت را تحت فشار قرار ندهی و توانایی کنونی‌ات را افزایش ندهی، نمی‌توانی رشد کنی. تو باید سقوط کنی تا بهتر شوی. افتادن بخشی از پیشرفت است.

هرگز بابت وضعیت گذشته خود شرمنده و یا ناراحت شده‌اید؟ آیا از اشتراک زندگی شخصی خود در رسانه ترسی ندارید؟

خیر، من هیچ وقت از زندگی گذشته‌ام خجالت نمی‌کشم و به راحتی زندگی خودم را برای دیگران شرح می‌دهم. من در همه سخنرانی‎‌ها و کتاب‌هایم می‌خواهم به همه افراد ثابت کتم که حتی اگر فقیر هستند و شکست خوردند می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند و پرغرور و با افتخار زندگی کنند.

ازدواج کرده‌اید؟

بله، زمانی که جوان بودم و به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرده بودم، این فکر به ذهنم خطور کرد که حالا وقت پیدا کردن شریک زندگی و ازدواج است. پس شروع به نوشتن بیش از ۴۰ صفحه درباره ویژگی‌های زن مورد علاقم کردم و نوشتم و نوشتم و هیچ موردی را از قلم نینداختم. در نهایت دختری با تمام ویژگی های مورد نظر پیدا شد. در سال ۲۰۰۱ با جورجیا ازدواج کردم.

دارن هاردی فعالیت خودتان را چطور آغاز کردید؟

من در 18 سالگی با راه انداختن کارم اعلام استقلال کردم و در همین سنین کم به ثروتی معادل 1 میلیون دلار دست پیدا کردم. همچنین در سن 20 سالگی خانه‌ای با شکوه با قیمتی معادل 1 میلیون دلار داشتم.
اما دوره‌ی کاری خودم را با راه اندازی سه شبکه‌ی تلویزیونی با موضوع موفقیت آغاز کردم.

در 27 سالگی، وضعیت شما به چه شکل بود؟

در سن 27 سالگی، مالکیت شرکتی با درآمد 50 میلیون دلاری در سال را بر عهده داشتم و از همین طریق، صنعت مشاوره و سخنرانی را در پیش گرفتم. 

عمده موفقیت شما به چه سالی بر می‌گردد آقای دارن هاردی ؟

عمده موفقیت من به سال 2010 که برای من و صنعت موفقیت، سالی طلایی بود چرا که در آن سال، کتاب محبوب و مشهور “اثر مرکب” را به چاپ رساندم که من را به یکی از موفق‌ترین افراد زمان خودم تبدیل کرد.
حتی امروزه بسیاری از افراد مشهور همچون بازیگران، ورزشکاران، صاحبان کسب و کار بزرگ و سیاستمداران، این کتاب را خوانده و از مطالب آن برای بهبود وضعیت شخصی خود بهره می‌برند.

در شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت داشتید؟ این شبکه‌ها به شهرت شما و موفقیت شما کمک کرد؟

بله، یکی دیگر از عوامل ثروت من شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب و … بود. در آنجا هر روز فعالیت‌های زیادی داشتم تا جایی که کلیپ‌های من در طول روز بارها و بارها دیده می‌شد.

توضیحی در مورد راه اندازی مجله موفقیت بدهید آقای دارن هاردی .

مجله موفقیت در سال 1897 توسط اوریسون سوئت ماردن نویسنده الهام‌بخش آمریکایی تاسیس شد. اولین اثر ماردن با نام «حرکت به جلو» به سرعت فروش رفت. این مجله شامل نکاتی برای خودسازی و مشاوره‌های شغلی از سوی افراد و کارآفرینان موفق است. من در سال 2007 ناشر مجله موفقیت شدم و همچنین مدیرعامل این شرکت بودم اما برای رسیدن به سایر اهدافم و موفقیت بیشتر این مجله را ترک کردم.

دارن هاردی نام چند کتاب خود را برای ما می‌گویید؟

 • اثر مرکب
 • دیوانگان ثروت ساز
 • بهترین سال زندگی تو
 • ارتش کارآفرینی
 • قطار کارآفرینی
 • مرد واقعی
 • ۱۰ هفته تا موفقیت بی چون و چرا
 • استثنا باشید
 • مسیر میلیاردر شدن

دلالیل موفقیت شما چیست؟

 1. شکست نخوردن به معنای پیشرفت کردن نیست، چرا که شکست جزئی از صعود است.
 2. همیشه روزتان را با “چرا” شروع کنید و بعد با “چگونه” ادامه دهید.
 3. موفقیت آن چیزی که می‌دانی یا یاد گرفتی نیست، در واقع موفقیت عمل به آن چیزهایی است که می‌دانی و یاد گرفتی.
 4. امپراطوری‌های موفقیت زمانی شکست می‌خورند که به موفقیت‌های کوچکی دست پیدا می‌کنند و بعد از آن دیگر تلاشی نمی‌کنند
 5. هیچ وقت آرزو نکن کاش آسان‌تر بود، آرزو کن کاش من بهتر بودم.
 6. چیزی که توجه تو را جلب می‌کند کنترل زندگی تو را هم در دست دارد.
 7. ترس‌ها وجود خارجی ندارند، آنها را جدی نگیر، ترس تنها زاده ذهن خلاق توست.
 8. وقتی که اهدافت را تعیین می‌کنی به ذهنت چیز جدیدی برای تمرکز و دنبال کردن داده‌ای.
 9. هر شخصی تحت تاثیر سه عامل است: ورودی‌های ذهنی، روابط و محیط اطراف. در انتخاب آن‌ها نهایت دقت را داشته باش.
 10. انتخاب‌های تو ریشه تمام نتایج تو هستند و تمام انتخابات تو حاصل عادت‌هایی که داری هستند، پس عادت‌های خودت درست انتخاب کن.
 11. بینش و نگرش فوق العاده زیبای من به زندگی و علاقه شدیدم به پیشرفت شخصی و بهبود نظم فردی، تاثیر زیادی در موفقیتم داشته است.

به نظر شما، تصمیم گرفتن برای موفق شدن کافیست آقای دارن هاردی ؟

خیر، تصمیم بگیریم که موفق باشیم کافی نیست، بلکه باید عمیق‌تر برویم و انگیزه‌های اصلی و چرایی زندگی خود را پیدا کنیم.

به نظر شما، هر شخص چگونه می‌تواند شروعی تازه داشته باشد؟

شما نمی‌توانید به عقب برگردید و دوباره شروع کنید؛ ولی امروز می‌توانید پایانی برای کارهای ناتمام گذشته ایجاد کنید، فقط در این صورت است که می‌توانید یک شروع تازه داشته باشید.

چه چیزی زندگی را متحول می‌کند آقای دارن هاردی ؟

کنترل کردن دو چیز می تواند زندگیتان را متحول کند: نگرش و اقدامات.

شغل کنونی شما چیست؟

من تقریبا یک دهه را به عنوان ناشر و سردبیر مجله SUCCESS گذرانده‌ام. هم اکنون نیز مربی موفقیت، نویسنده و سخنران انگیزشی هستم.
تاکنون نیز عضو چندین شرکت متعدد بوده‌ام و به هزاران شرکت بزرگ مشاوره داده‌ام؛ از این رو تاثیر بسیار زیادی بر صنعت سخنرانی‌های انگیزشی و کتاب‌های روانشناسی و موفقیت داشته‌ام.

ثروت کنونی شما چقدر است؟

ثروت کنونی من حدودا ۹۲ میلیون دلار است.

اگر بخواهید جملاتی را برای مخاطبان ما بیان کنید، آن جملات چیست آقای دارن هاردی ؟

 • اگر نمی توانید رویاها و اهداف خود را به دست بیاورید پس بهانه نیاورید زیرا مقصر اصلی خودتان هستید.
 • با کسانی که نمی توانید با آنها آینده خوبی داشته باشید؛ با آنها گذشته نسازید.
 • هدف بی نیازی نیست. هدف این است که ثروتمند شوید.
 • دانش شما را بی نیاز می کند، اما تنها اقدام به آن است که شما را ثروتمند میکند.
 • نترسید شگفت انگیز باشید.
 • موفقیت زمانی اتفاق می افتد که افکار و سخنان و اعمال شما یکی باشد.
 • رقیب اصلی شما دیگران نیستند. رقیب اصلی شما خودتان ها هستید.
 • آرزو نکن آسان تر باشد؛ آرزو کن بهتر شوی.
 • جای زباله در زباله دان است. با افکار پوچ سر خود را به یک سطل زباله دان تبدیل نکنید.
 • مردم شکست خورده در مورد مشکلات صحبت می کنند. افراد ثروتمند در مورد ایده ها و اهدافشان صحبت می کنند. گفتگوی شما سرنوشت شما را انتخاب می کند.
 • بخشیدن به دیگران بزرگترین هدیه است که می توانید به خود بدهید.
 • همه می توانند چیزی را شروع کند. اما افراد کمی می توانند به پایان برسانند.

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:

 1. نکته مهمی که در زندگی دارن هاردی می‌توان دید، این موضوع است که ایشان به مانند بسیاری از افراد مشهور، دوران کودکی مناسب همراه با خانواده‌ای بدون مشکل را نداشته و تنها پس از گذشت 18 ماه از تولد، والدینش جدا شده و او طعم نبود مادر را چشیده است. اما او هرگز این را بهانه و توجیهی برای کم کاری نکرده، بلکه تمام توان و تلاش خود را به کار بسته است تا به بهترین شکل این خلاء زندگی را پوشانده و از آن عبور کند تا به موفقیت برسد.
 2. باور تحصیلات دومین نکته در زندگی دارن هاردی می‌باشد. جایی که ایشان پس از اتمام تحصیلات مدرسه، یک ترم را گذرانده و سپس از دانشگاه خارج شده است چرا که ایشان اعتقادی به کسب آموزش تئوری بدون کار عملی نداشته و به خوبی نشان داده است که رسیدن به موفقیت همواره نیازمند یک مدرک تحصیلی بالا نیست.
 3. باور سن دیگر باوری است که زندگی دارن هاردی را دگرگون کرده است. چه بسیار افرادی که با سنین کم، خود را دسته کم گرفته و حاضر به قبول این موضوع نیستند که برای رسیدن به موفقیت، سن تنها یک عدد است و مانع نیست. دارن هاردی تنها 18 سال سن داشته است که به موفقیت رسیده و به ما اثبات می‌کند که که در سنین پایین نیز می‌توان به موفقیتی مهم دست یافت.
 4. دارن هاردی شخصی است که به مانند بسیاری از افراد موفق، هزینه‌ای برای رسیدن به اوج موفقیت پرداخت کرده است. گاهی این هزینه مالی و گاهی هزینه‌ای در ازای ترک خانواده است و حتی دیگر هزینه‌ها. دارن هاردی نیز زمانی که در سال 2007 به عنوان مدیر و ناشر مجله مشهور موفقیت لقب گرفت، آن را برای رسیدن به اهداف خود کنار گذاشت تا به نوعی هزینه آن را پرداخت کرده باشد.
 5. اعتماد به نفس در زندگی دارن هاردی دیده می‌شود که در سن 18 سالگی کسب و کار خود را راه اندازی می‌کند. این موضوع یکی از عوامل پایه‌ای موفقیت ایشان می‌باشد.
 6. موضوع بعدی را می‌توان به صبر کردن و تکامل ایشان اختصاص داد که می‌گوید رسیدن به موفقیت توسط ایشان 9 سال زمان برده است. این 9 سال نشان می‌دهد که این شخص برای طی کردن تکامل خود عجله‌ای نداشته است.
 7. باورهای درست که توسط والدین به فرزندان داده می‌شود، می‌تواند مهم و با اهیمت واقع شود و در زندگی فرزند موثر باشد. مثلا پدر ایشان دقیقا همیشه درخصوص تلاش و این موضوع که همواره نیازی نیست نسبت به بقیه بهتر باشی و مهم این است که روی رشد خود و پیشرفت خود کار کنی صحبت کرده و این باورهایی که به دارن هرادی داده شده است، سبب شده تا ایشان این نکات را در ناخودآگاه خود ثبت کرده و ایشان را تبدیل به یک انسان با اعتماد به نفس نماید.
 8. ایشان یک نکته بسیار مهم در زندگی خود دارد و آن این است که هرگز خجالتی نسبت به بیان گذشته خود ندارد و این بدان معناست که ایشان همواره با خود در صلح است. این فرد اعتماد و علاقه زیادی به خود داشته و هرگز ترس قضاوت شدن ناشی از بیان گذشته خود را ندارد.
 9. هدف‌های که ایشان در نظر داشته را می‌نوشته است چرا که درخصوص همسر خود، تمام اهداف و ویژگی‌هایی که انتظار دارد همسر او داشته باشد را می‌نویسد. انسان‌های موفق همواره برای رسیدن به اهداف از این نوشتن‌ها به خوبی استفاده می‌کنند.
 10. عملگرایی در زندگی دارن هاردی به شکل واضحی قابل مشاهده می‌باشد. حال چه در جملا ت و چه در فعالیت‌ها که همواره بیان می‌دارد تنها نباید حرف زد و باید نسبت به همه چیز، عملگرایی را اعمال کرد که یک نکته بسیار طلایی می‌باشد.
 11. از دیگر نکات مهم در زندگی دارن هاردی ، فکر کردن مداوم به چرایی زندگی می‌باشد. این کار سبب می‌شود انگیزه ما برای پیشرفت و پیشروی در مسیر موفقیت زنده شود و شعله زندگی روشن بماند و این بسیار مهم است که چرایی زندگی را مدام مورد تفکر قرار دهیم و بدانیم برای چه چیزی پا به این جهان هستی گذاشته‌ایم.

 

منبع

 

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86_%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C

زندگینامه دارن هاردی – بزرگمرد دنیای موفقیت

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×