وبلاگ

زندگینامه کریستین امانپور خبرنگار انگلیسی

دوستان عزیز:

ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با کریستین امانپور آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید.

کریستین امانپور هستم. متولد ۱۲ ژانویه ۱۹۵۸ برابر با ۱۳۳۷ خورشيدي در لندن، پدرم محمد امان‌پور مدیر هواپیمایی و مادرم پاتریشیا فردی انگلیسی تبار بود. کمی پس از تولد من، خانواده ام به ایران مهاجرت نمودند. تا سن 11 سالگی در ایران زندگی کردیم، اما پس از آن به انگلیس بازگشتیم. من تا پایان دوران دبیرستان را در انگلیس خوانده، سپس برای تحصیل در رشته روزنامه نگاری، به دانشگاه رودآیلند آمریکا رفتم. در سال ۱۹۹۸ با سخنگوی وقت دولت آمریکا، جیمز روبین ازدواج کردم.

در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید؟

در شبکه خبری سی‌ان‌ان و در قسمت اخبار بین‌المللی برای مدتی گزارشگر ارشد بودم. همچنین در امریکا به عنوان یک خبرنگار سرشناس و معروف شناخته می شوم. در حال حاضر نیز، مجری برنامه «این هفته» هستم.

مصاحبه با کریستین امانپور خبرنگار معروف انگلیسی

خانم کریستین امانپور، از جوایزی که تاکنون دریافت نموده اید، بگویید؟

با توجه به اینکه از خبرنگاران جنگی متبحر جهان به شمار می‌روم، گزارش‌های من از بالکان موجب شد که در سال ۱۹۹۴ جایزه جورج فاستر _ پيبادي، دو جایزه جورج پولک و همچنین جایزه شجاعت را در گزارشگری دریافت کنم.

چه گزارش های مهمی را تاکنون گرفته اید؟

علاوه بر حضور در جنگ های بالکان، در دسامبر سال ۱۹۹۲ و در زمان آغاز عملیات نیروهای آمریکایی در کشور سومالی، برای مدت کوتاهی به این کشور رفتم تا از موگادیشو بصورت زنده گزارش تهیه نمایم. همچنین با افراد مشهور بسیاری مصاحبه نمودم.

برای مثال: در سال ۲۰۰۳ (پیش از حمله امریکا به عراق) با ژاک شیراک، مصاحبه با پرویز مشرف در سال ۲۰۰۱، محمود عباس در سال ۲۰۰۳، مصاحبه با ملک عبدالله در سال ۱۹۹۹، یاسر عرفات در سال ۲۰۰۰ و همچنین مصاحبه با محمد خاتمی در سال ۱۹۹۷ و همچنین محمود احمدی نژاد.

خانم کریستین امانپور، شما به چه زبان هایی مسلط هستید؟

به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و فارسی مسلط هستم.

از چگونگی استخدام خود بگویید؟

بعد از پایان تحصیلات در شبکه WJAR رودآیلند، در زیر مجموعه NBC مشغول به کار شدم. اما بعدها بخاطر لهجه و مدل موهایم، در شرکت های خبری معروف نتوانستم کاری بگیرم. بعد از مدت ها تلاش بالاخره در شبکه تازه تاسیس CNN بعنوان دستیار در سرویس بین الملل استخدام و شروع به فعالیت کردم.

کریستین امانپور خبرنگار معروف انگلیسی

 

خانم کریستین امانپور، شما چطور شهرت یافتید؟

در سال 1986 بعنوان خبرنگار CNN، (در آخرین سالهای جنگ سرد) به شرق اروپا فرستاده شدم. شهرت من با خبرهای ارسالی ام از جنگ عراق و کویت و تهاجم آمریکا در سال 1990 شروع شد. همچنین در جنگ بوسنی نیز گزارش های بی نظیری تهیه کردم.

در مورد تجربه بازیگری خود بگویید.

برای اولین بار در سال 2000 بعنوان بازیگر فیلم دختران گیلمور در نقش خبرنگار بازی کردم که تجربه جالبی بود.

خانم کریستین امانپور، در چه فیلم های دیگری، تاکنون بازی کرده اید؟

من تجربه بازی در فیلم های مرد آهنین 2، فیلم Pink Panther 2، زنان در جنگ و ده ها فیلم دیگر در نقش خبرنگار را دارم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×