زندگینامه ابیگل جانسون کارآفرین موفق

دوستان عزیز:

ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با ابیگل جانسون آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

ابیگل جانسون در چه تاریخی به دنیا آمدید؟

من در تاریخ ۱۹ دسامبر سال ۱۹۶۱ میلادی، در ایالت ماساچوست آمریکا متولد شدم.

 

در چه خانواده ای متولد شده اید؟

من فرزند ادوارد جانسونر، یکی از میلیاردرهای مشهور جهان می باشم و به کمک ثروت بسیار زیاد پدر خود توانستم خیلی زود پله های موفقیت را بپیمایم.

 

ابیگل جانسون آیا شما یک تحیلیلگر اقتصادی مشهور هستید؟

بله، من از جمله تحلیل‌گرهای اقتصادی مشهور در جهان می باشم و این به خاطر تحصیل من در مراکز علمی معتبر جهان می باشد.

 

این علاقه از کودکی بود؟ 

من از همان دوره ی کودکی و طبق برنامه ریزی مهمی که پدرم برای من کرده بود توانستم به مراتب والایی در زندگی خود دست پیدا کنم.

 

ابیگل جانسون

از آغاز فعالیت حرفه ای خود بگویید؟ ورود به تجارت چگونه بود؟ 

همان طور که می دانید فعالیت در حرفه ی تجارت برای یک زن سختی های خود را به همراه خواهد داشت. به ویژه در زمانی که من شروع به تحصیل در رشته ی مورد نظرم کردم، نگاه سنتی نسبت به زن و مرد و کار کردن زنان به عنوان تاجر در کشوری چون آمریکا نیز وجود داشت. اما من به لطف ثروت پدرم توانستم به کار تجارت ورود پیدا کنم و مدتی بعد به عنوان یکی از موفق ترین تاجران دنیا شناخته شوم.

 

ثروت پدرتان کمک کننده بود؟ 

به عبارتی شاید اگر پدر من از ثروتمندان آن دوره به حساب نمی آمد، من نیز به هیچ وجه نمی توانستم به جایگاه و مرتبه ی کنونی خود دست پیدا کنم.

 

ابیگل جانسون شما استعداد ذاتی داشتید یا ثروت پدر باعث این موفقیت شد؟!

ثروتمند بودن یک مسئله است و حفظ و حتی افزایش دادن آن ثروت بحثی دیگر. من نیز می توانستم مانند بسیاری از فرزندان میلیاردرهای جهان به استفاده از ثروت پدرم بدون اندکی تفکر و تامل بپردازم و در نهایت زندگی راحتی را برای خودم رقم بزنم. اما من چنین شخصیتی نداشتم.

من دوست نداشتم که برای همیشه زیر بار منت پدرم باشم. درست است که پدر من جزو ثروتمندترین افراد دنیا به حساب می آمد، اما من به هیچ وجه دوست نداشتم که مردم دنیا من را به خاطر خوردن و تصاحب مال پدرم بشناسند، به همین دلیل هم بود که وارد دانشگاه شدم و سعی کردم مدرک تحصیلی خود را از یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان تصاحب کنم. پس از مدتی توسط پدرم وارد کسب و کار شدم و در آن جا توانستم خودی نشان دهم.

پدرتان از شما حمایت کرد؟ 

پدرم که استعداد ذاتی من را در کار تجارت دیده بود، تصمیم گرفت تا مسئولیت سنگین تری را در اختیار من قرار دهد؛ مسئولیتی که می توانست هم برای من و هم برای دارایی پدرم نقشی تعیین کننده باشد. پدرم این ریسک را کرد و یکی از مهم ترین سمت های شرکت خود را در اختیار من قرار داد.

 

پاسخ شما به اعتماد پدرتان چه بود ابیگل جانسون؟ 

من که ارزش فرصت ها را به خوبی می شناختم، تمام سعی خود را به کار گرفتم تا نتیجه ی اعتماد پدر را به بهترین شکل ممکن بدهم. به همین منوال من توانستم رشدی صعودی را در میزان دارایی های شرکت پدرم به وجود آورم و در نتیجه از عهده ی مسئولیتی که به من داده شده بود سربلند بیرون آیم.

 

ابیگل جانسون

 

در بین ثروتمندترین زنان دنیا قرار دارید؟

در جدول ثروتمندترین افراد دنیا زنان زیادی حضور دارند. زنانی که هر کدام به نحوی موفق شده اند در این جدول حضور پیدا کنند. هر کدام از این افراد نیز سختی های فراوانی را برای رسیدن به این مقام و مرتبه کشیده اند. برای نمونه باربارا کاکس آنتونی و آن کاکس دو خواهری هستند که در این جدول حضور دارند و صاحب ۷.۱ میلیارد دلار ثروت می باشند. جالب است بدانید که تحصیلات این دو خواهر دیپلم می باشد و آن ها با آشنایی با چم و خم کار موفق شده اند به جمع ثروتمندترین افراد دنیا راه پید کنند. اما قرار داشتن این دو خواهر در جمع ثروتمندترین زنان دنیا به معنای پولدارترین آن ها نمی باشد.

در حال حاضر من که در دوران میانسالی به سر می برم، با در اختیار داشتن ثروتی معادل ۱۵ میلیارد دلار در رده ی پانزدهم ثروتمندترین شهروندان ایالات متحده آمریکا قرار گرفته ام. در رده بندی کلی نیز من در رده ی چهل و سوم میلیاردرهای جهان قرار گرفته ام که این رده بندی ها من را جزو مهم ترین افراد جهان قرار داده اند.

 

 

تشکیل خانواده داده اید؟

بله من به همراه فرزندان و همسرم در شهر محل تولدم یعنی بوستون زندگی می کنم و صاحب دو فرزند می باشم.

 

با برادر خود همکاری می کنید؟ 

به همراه برادر خود مدیریت شرکت FIDELITY INVESTMENTY را بر عهده دارم. که میزان دارایی های این شرکت در حال حاضر مبلغی بالغ بر ۵.۱ تریلیون دلار می باشد که آن را در دسته ی موفق ترین شرکت های دنیا قرار می دهد.

 

این شرکت در چه زمینه ای فعالیت دارد؟ 

زمینه کاری شرکت FIDELITY INVESTMENTY فعالیت های مالی و اعتباری می باشد و حضوری فعال در رسانه ها و هم چنین سرویس های حمل و نقل نیز دارد. سرویس اتوبوس رانی بین شهری هم اکنون تحت نظر این کمپانی فعالیت دارد و آژانس های کاریابی بسیاری نیز هستند که با مجوز این شرکت مشغول فعالیت می باشند.

 

ابیگل جانسون

صاحب روزنامه هستید؟ 

من صاحب بسیاری از روزنامه های مشهور شهر بوستون نیز می باشم که البته آن ها را به هرالد واگذار نموده ام.

 

ابیگل جانسون آیا شما استعفا دادید؟ 

در سال ۲۰۰۷ میلادی، از ریاست شرکت استعفا دادم و سکان هدایت کمپانی را به برادر خود، «ند» واگذار کردم.

 

دلیل استعفای شما چه بود؟ 

به دلیل فعالیت های شخصی و هم چنین پیشرفت شرکت این کار را انجام دادم.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×