وبلاگ

زندگینامه کریم بنزما فوتبالیست فرازمینی فرانسوی

دوستان عزیز:
ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با کریم بنزما آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

لطفا خودتان را معرفی نمایید.

کریم بنزما هستم متولد 19 دسامبر 1987 در شهر لیون فرانسه که در زمینه فوتبال و ورزش به موفقیت‌های زیادی دست یافتم.

کریم بنزما درخصوص خانواده خود برای ما بگویید.

یک خانواده 11 نفره دارم و ششمین فرزند از این خانواده هستم. پدرم یک کارمند مجلس و مادرم نیز خانه دار بود که اصالتی الجزایری داشتند و از مسلمانان اهل سنت کبیلیای هستند.

چه زمانی علاقه به فوتبال در شما شکل گرفت؟

درست از همان دوران کودکی بود که این علاقه را در خودم مشاهده کردم. همین موضوع سبب شد تا آن دوران، خیلی سریع این علاقه را بشناسم و در تیم فوتبال مدرسه ژان لوگرت به بازی مشغول شوم.

آیا این مسیر را ادامه دادید؟

بله، در برخی مسابقات شرکت کردم و در چندین و چند مدرسه و باشگاه فوتبالی حضور داشتم و دائم این مدرسه ها تغییر می‌کرد تا در نهایت توسط استعدادیاب‌ها شناسایی شوم.

چه کسی استعداد شما را شناسایی کرد و این استعداد را پرورش داد؟

آقای گیامه تورا، مربی ولاژ تولا که از مربیان بزرگ بوده و به جز من، بازیکنانی نظیر بن عرفا، مالودا و برونو انگوتی را کشف و پرورش داده است.

واکنش خانواده شما به این جابجایی و توجه بیش از حد به فوتبال چه بود؟

آن‌ها در میان این جابجایی‌ها، دائما من را مورد تشویق قرار می‌دادند.

آقای کریم بنزما توانستید در تیم نولاژ تولا درخشش را ادامه دهید؟

بله، با تلاش بسیار زیاد، وضعیت به شکلی شده بود که در سال 2003 در هر بازی 2 ال 3 گل به ثمر می‌رساندم و همین موضوع سبب شد تا توجهات را به خود جلب نمایم.

فوتبال حرفه‌ای چه زمانی برای شما آغاز گردید؟

سال 2004 بود که فوتبالم را در سطح حرفه‌ای با باشگاه المپیک لیون آغاز کردم و در بزرگسالان این تیم پا به توپ شدم. در این تیم در 112 دیداری که به میدان رفتم، موفق به زدن 43 گل نیز شدم.

پس از این درخشش چه اتفاقی افتاد.

5 سال حضور و درخشش در لیون سبب شد تا در سال 2009 با قراردادی به ارزش 41 میلیون یورو به تیم رئال مادرید بپیوندم. آن سال رئال مادرید خریدهای بزرگی انجام داد از جمله کاکا و کریستیانو رونالدو که برای حضور در ترکیب، کار سختی در پیش داشتم.

اولین حضور خود در تیم رئال مادرید را به یاد دارید؟

بله، در یک دیدار دوستانه در مقابل شامروک و در نیمه دوم به میدان رفتم تا در دقیقه 87 تک گل تیمم را به ثمر برسانم و تاحدودی خود را اثبات نمایم.

تا بدین لحظه در رئال مادرید چه عملکردی از خود برجای گذاشتید؟

تا این لحظه برای رئال مادرید در 408 دیدار به میدان رفتم که 215 گل نیز حاصل این حضور بوده است.

درآمد شما چقدر است؟

سالیانه مبلغی در حدود 8/5 میلیون یورو از باشگاه رئال مادرید دریافت می‌کنم.

در دوران فوتبالی رکوردی از خود بر جای گذاشته‌اید؟

بله، رکوردهای زیادی دارم، مثلا سریع‌ترین گل تاریخ بازی‌های ال‌کلاسیکو یا بهترین گلزن فرانسوی لیگ قهرمانان اروپا را به نام خود ثبت کرده‌ام. همین درخشش‌ها و موضوعات سبب شده تا لقب زین‌الدین زیدان یعنی “زیزوی جدید” را به من نیز نسبت دهند.

چه افتخاراتی در دوران فوتبالی خود کسب کرده‌اید؟

لیون

 • لیگ ۱(۴): ۲۰۰۴–۲۰۰۵، ۲۰۰۵–۲۰۰۶، ۲۰۰۶–۲۰۰۷، ۲۰۰۷–۲۰۰۸
 • جام حذفی فوتبال فرانسه(۱): ۲۰۰۷–۲۰۰۸
 • سوپر جام فوتبال فرانسه(۲): ۲۰۰۶، ۲۰۰۷

رئال مادرید

 • لالیگا(۳): ۲۰۱۱–۲۰۱۲، ۲۰۱۶–۲۰۱۷، ۲۰۱۹–۲۰۲۰
 • کوپا دل ری(۲): ۲۰۱۰–۲۰۱۱، ۲۰۱۳–۲۰۱۴
 • سوپر جام فوتبال اسپانیا(۴): ۲۰۱۲، ۲۰۱۷، ۲۰۱۹، ۲۰۲۱
 • لیگ قهرمانان اروپا(۴): ۲۰۱۳–۲۰۱۴، ۲۰۱۵–۲۰۱۶، ۲۰۱۶–۲۰۱۷، ۲۰۱۷–۲۰۱۸
 • سوپر جام اروپا(۳): ۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷
 • جام باشگاه‌های جهان(۴): ۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸

بین‌المللی

 • جام ملت‌های اروپا زیر ۱۷ سال (۱ قهرمانی): ۲۰۰۴
 • لیگ ملت‌های اروپا ۲۰۲۱(۱ قهرمانی)

شخصی

 • آقای گل لیگ ۱ فرانسه: ۲۰۰۷–۰۸
 • جایزه براوو:۲۰۰۸
 • بهترین بازیکن لیگ ۱ فرانسه: ۲۰۰۷–۰۸
 • بهترین بازیکن سال فرانسه :۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴
 • بهترین لژیونر فوتبال فرانسه :۲۰۱۸
 • بهترین بازیکن لالیگا: ۲۰–۲۰۱۹

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:

 1. در موارد بسیاری، برخی این تفکر و باور محدود کننده را در ذهن خود پرورش می‌دهند که خانواده پرجمعیت، کمبود توجه را به همراه داشته و این موضوع سبب می‌شود راه موفقیت تا حدودی سد شود. اما کریم بنزما مانند بسیاری از افراد موفقی که زندگینامه آن‌ها در اینجا ثبت گردیده است، این باور اشتباه را نقض کرده و به ما می‌فهماند که زندگی در خانواده پرجمعیت، مانعی برای رسیدن به موفقیت نیست.
 2. یکی از مهمترین مراحل در زمینه کسب موفقیت، یافتن مسیر مورد علاقه و زمینه کاری مورد علاقه است که کریم بنزما ، از همان دوران کودکی توانست زمینه شغلی مورد نظر را شناسایی کرده و تمام وقت و تلاش خود را به پیشرفت در این زمینه اختصاص دهد. تست شغل مورد علاقه که در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده برای شما همراهان عزیز قرار داده شده است، می‌تواند کمکی شایان در زمینه یافتن مسیر و شغل مورد علاقه باشد.
 3. سومین درس برای همراهانی است که دارای فرزند هستند. والدینی که همواره قصد دارند علایق شخصی خود را بر فرزند دیکته کنند و بزرگترین ضربه را به او وارد نمایند. بدون شک هیچ انسانی شبیه به دیگری نیست و هر شخص، علایق خاص خود را دارد. والدین کریم بنزما می‌توانستند با توهم دلسوزی، در مقابل خواسته کریم بنزما مقاومت به خرج دهند و از او بخواهند شاید در یک زمینه مانند تحصیل در رشته پزشکی و یا مهندسی به فعالیت ادامه دهد. اما آن‌ها به علاقه فرزند خود احترام گذاشته و همواره در شرایط مختلف، او را مورد تشویق خود قرار می‌دهند. تشویقی که قطعا مانند یک تکیه‌گاه، به کریم بنزما امید و انگیزه بخشیده و امروز به ستاره‌ای بی چون و چرا در دنیای فوتبال تبدیل گردیده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×