جلسه هفتم دوره دکترای عزت نفس بگیرید

صفحه دیدگاه‌ها و تمرینات مربوط به جلسه هفتم دوره عزت نفس

مهم بودن نظر دیگران یکی از پاشنه‌های آشیل ماست که خیلی از کارها و تصمیم‌گیری‌های مارو تحت تاثیر قرار میده. متاسفانه خیلی از ماها در زندگیمون تلاش می‌کنیم که دیگران رو راضی نگه داریم و حتی خیلی از اوقات از خودمون و خانوادمون می‌گذریم تا کار دیگران رو انجام بدیم که اونها از ما راضی باشند. ما باید این باور رو در زندگی خودمون ایجاد کنیم که هیچکس در زندگی ما تاثیری نداره و این خودمون هستیم که با باورها و فرکانس‌ها و اعمالمون زندگیمون رو رقم می‌زنیم.

راضی نگه داشتن همه افراد امکانپذیر نیست چون ذات جهان مادی اینو میگه که شما هرچی هم تلاش کنید فقط یک گروه رو می‌تونید راضی نگه دارید و گروه دیگه مسلما ناراضی هستند. عقاید، انتظارات، سلیقه‌ها و علایق افراد کاملا متفاوت و حتی در بعضی اوقات متضاد هم هستند. پس ما باید برای خودمون یک سبک زندگی مشخصی داشته باشیم و برای این سبک زندگی احترام قائل باشیم.

خیلی از افراد نظر دیگران رو اینقدر برای خودشون بزرگ می‌کنند که حتی بخاطر اونها حاضرند وام بگیرند که یک وسیله‌ای برای خودشون بخرند که دیگران بیان و بینند که مثلا فلان تلویزیون، فلان مبلمان، فلان ماشین رو خریدند!

ما باید به نظر دیگران احترام بذاریم اما مواظب هم باشیم که روی ما تاثیر منفی نگذارند. همچنین ما باید نظر دیگران رو بشنویم و سعی کنیم که از دیگران مشورت بگیریم، اما در نهایت تصمیم رو بر اساس شرایط خودمون و اون سبک زندگی که انتخاب کردیم، بگیریم. یعنی تصمیم آخر رو خودمون بگیریم و اصلا نترسیم که ممکنه اشتباه کنیم. مهم نبودن نظر دیگران در اینجا مهمه که با دو تا حرف، سریع تصمیممون رو تغییر ندیم و محکم و با قدرت در جهت تصمیممون گام برداریم.

راضی نگه داشتن دیگران یک نمونه از شرک هست چون ما به یکی غیر خدا داریم قدرت میدیم و فکر می‌کنیم اون فرد میتونه در زندگی ما تاثیر بذاره! ما باید بدونیم که همه افراد دستان خدا بر روی زمین هستند و اگر یکی کار مارو انجام نده، یک نفر دیگه هست که بهتر از اون فرد قبلی کارو برای ما انجام میده. ما فقط کافیه به خدا توکل کنیم و از خودش بخوایم که کارمون رو درست کنه.

تمرین جلسه هفتم

زمان‌هایی رو که نظر دیگران رو در نظر نگرفتید و اقدام کردید و موفق شدید و زمان‌هایی رو که نظر دیگران رو مهم دونستید و ازش ضربه خوردید رو برای ما بنویسید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما