جلسه چهارم دوره جریان ثروت در کسب و کار

احساس خوب

قانون احساس خوب یکی از مهمترین و اساسی‌ترین قوانین جهان هستی است. این قانون همانند قوانین دیگر جهان (قانون جاذبه زمین و …)، هر لحظه و هر ثانیه بصورت کاملا دقیق و بدون خطا در حال اجرا می‌باشد. قانون احساس خوب میگه که ما هر لحظه با داشتن احساس خوب اتفاقات خوب رو برای خودمون جذب می‌کنیم و هرچقدر بتونیم احساسمون رو خوب نگه داریم، اتفاقات خوب و خوبتری رو برای خودمون رقم می‌زنیم.

در آیات ۵۷ و ۵۷ سوره يونس بسیار زیبا شاد بودن گفته شده که:

يَا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْكُم مَّوْعِظَةٌ مِّن رَّبِّكُمْ وَشِفَاءٌ لِّمَا فِي الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ

ﺍﻱ ﻣﺮﺩم! ﺍﻧﺪﺭﺯﻱ ﺍﺯ ﺳﻮﻱ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺗﺎﻥ ﺑﺮﺍﻱ ﺷﻤﺎ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ; ﻭ ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﺁﻧﭽﻪ ﺩﺭ ﺳﻴﻨﻪ ﻫﺎﺳﺖ; (ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﺩﻟﻬﺎﻱ ﺷﻤﺎ;) ﻭ ﻫﺪﺍﻳﺖ ﻭ ﺭﺣﻤﺘﻲ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺆﻣﻨﺎﻥ! (٥٧)

قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَٰلِكَ فَلْيَفْرَحُوا هُوَ خَيْرٌ مِّمَّا يَجْمَعُونَ

ﺑﮕﻮ: «ﺑﻪ ﻓﻀﻞ ﻭ ﺭﺣﻤﺖ ﺧﺪﺍ ﺑﺎﻳﺪ ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﺷﻮﻧﺪ; ﻛﻪ ﺍﻳﻦ، ﺍﺯ ﺗﻤﺎم ﺁﻧﭽﻪ ﮔﺮﺩﺁﻭﺭﻱ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ، ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ!» (٥٨)

در مثنوی مولوی هم شعری بسیار زیبا با همین مضمون بیان شده است که میگه:

خوش باش که هر که راز داند     داند که خوشی خوشی کشاند

شیرین چو شکر تو باش شاکر     شاکر هر دم شکر ستاند

شکر از شکرست آستین پر         تا بر سر شاکران فشاند

تلخش چو بنوشی و بخندی       در ذات تو تلخیی نماند

در کسب و کار هم هرچقدر بتونیم احساسمون رو بهتر کنیم مسلما تصمیمات بهتر و عالی‌تری می‌گیریم و در همه جنبه‌ها سریعتر پیشرفت می‌کنیم. ما باید از اول صبح که بیدار می‌شویم آگاهانه تلاش کنیم تا احساسمون رو خوب نگه داریم و از هر چیزی که در اطرافمون هست تعریف کنیم و شکرگزار خداوند باشیم‌، بخاطر سلامتیمون، بخاطر چشم‌های قشنگمون، بخاطر بدن زیبامون، بخاطر صبحانه لذیذی که می‌خوریم، بخاطر کسی که صبح به ما لبخند میزنه‌، بخاطر همسرمون و فرزندمون، بخاطر پدر و مادرمون، بخاطر مشتری‌هامون و و و هزاران نعمت دیگه‌ای که خداوند عزیز هر روز به ما داده و میده. همه اینها باعث ایجاد احساس خوب و عالی در وجود ما میشن.

تمرینات جلسه چهارم:

۱- با استفاده از یک تسبیح یا صلوات شمار در روز سعی کن هر چیز مثبتی رو که می‌بینی به عنوان بک اتفاق خوب و مثبت برای خودت بشمار. روزهای اول ۵۰ تا یا ۱۰۰ تا رو به راحتی باید بشمری و کم کم بیشترش کنی تا اینکه بتونی در روز حداقل ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تا اتفاق مثبت برای خودت بشماری. در این تمرین باید کوچکترین چیزی رو که می‌بینی بشمری حتی لبخند یک نفر به تو یا حتی دیدن یک گل زیبا یا حتی دیدن آسمان آبی یا ابرهای زیبا. برای ما بنویسید که در یک روز توانستید به چه چیزهایی بیشتر توجه کنید و اثرات داشتن احساس خوب در یک روز را برای ما بیان کنید.

۲- تمرین دوم این جلسه مربوط به روزه فکری هست و باید تلاش کنی که در مدت ۲۱ روز احساست رو آگاهانه خوب نگه داری یعنی اگر در مدت ۲۱ روز اتفاق بدی برات افتاد و احساست بد شد، باید در کمترین زمان ممکن برگردی و احساست رو خوب نگه داری. اگر این زمان برگشت به احساس خوب بیشتر از ۳ تا ۴ ساعت طول کشید دیگه روزه فکری شما صفر میشه و ۲۱ روز از این روز دوباره شروع میشه. اینکه چند روز تونستید این تمرین بصورت پیوسته انجام بدین و اثرات رو برای ما حتما بنویسید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما