به نام خدایی که تنها او را می‌پرستیم و تنها از او یاری می‌جوییم

 

سلام به همه هم فرکانسی‌های عزیز

من سجاد محمدزاده‌ام و در این متن می‌خوام کمی در مورد خودم با شما عزیزان صحبت کنم. من تحصیلات راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه تیزهوشان گذراندم. در کنکور سراسری در رشته مهندسی برق قبول شدم و به لطف خداوند یکتا و با تلاش‌هایی که انجام دادم، توانستم در کارشناسی ارشد و دکتری از طریق استعدادهای درخشان وارد دانشگاه شوم و بصورت پیوسته ادامه تحصیل بدهم. در دوره دکتری به عنوان دانشجوی نمونه انتخاب شدم و عضو بنیاد ملی نخبگان شدم. بعد از آن با دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه، به شهر ونکوور کانادا سفر کردم و مدتی در دانشگاه (Simon Fraser University (SFU کانادا، دوره فرصت مطالعاتی خودم را گذراندم. بعد از بازگشت به ایران، در دانشگاه به عنوان عضو هیات علمی شروع به کار کردم. من با تلاش و پشتکاری که داشتم توانستم در مدت ۴ سال دانشیار شوم و همچنین چندبار به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه انتخاب شدم.

دکتر سجاد محمدزاده

آشنایی و علاقه با قوانین جهان هستی

در دوران کارشناسی مستند راز رو دیده بودم، اما اون زمان چون در مدار آگاهیش نبودم توجه زیادی بهش نکردم و برای من سوال بود که مگر می‌شود به چیزی فکر کنی و آن خواسته وارد زندگی تو شود! چندین سال بعد، همسر عزیزم (فرزانه خزاعی) چند فایل برای من در مورد قانون جذب پخش کرد و توضیحاتی را در این زمینه به من داد ولی ذهنم دوباره مقاومت می‌کرد و مرتب در فکرم تکرار می‌شد که: “اینها همه دروغه و اصلا قبولش نکن”. اما چون همیشه عادت دارم که چیزی را بی‌دلیل قبول یا رد نکنم، تصمیم گرفتم که برای مدتی کوتاه قانون جذب را در زندگی خودم امتحان کنم. مخصوصا که مدتی بود مانند قبل همه کارهایم خیلی خوب پیش نمی‌رفت و در بعضی موارد با مشکلاتی روبرو می‌شدم.

از طرفی همیشه سوالات بسیار زیاد و بی‌پاسخی داشتم که از هرکس می‌پرسیدم جواب قانع کننده‌ای به من نمی‌داد. سوالاتی از قبیل اینکه، چرا در بعضی موارد با اینکه خیلی دعا می‌کنیم به خواسته‌هامون نمی رسیم؟ یا چرا در بعضی کشورها نعمت‌های فراوانی وجود دارد در حالی که به اعتقاد ما آن‌ها در ظاهر ایمانشان از ما کمتر است؟ یا چرا زندگی بعضی از افراد خیلی راحت پیش میره ولی عده‌ای دیگه زندگی سختی دارند؟ یا چرا درصد زیادی از ثروت جهان در دست عده‌ی معدودیه؟ یا چرا صبر خدا اینقدر زیاده؟ و سوالات مشابه دیگه که شاید برای اکثر شما هم پیش اومده باشه.

به همین دلیل کم کم شروع به مطالعه کتاب‌های افراد موفق دنیا همچون آنتونی رابینز، استر هیکس، راندا برن، وین دایر، رابرت کیوساکی و … کردم و پس از آن تصمیم گرفتم برای افزایش آگاهی‌هام در دوره‌های موفقیت اساتید معروف ایران و جهان شرکت کنم. در این مسیر هرچه جلوتر می‌رفتم، علاقه‌ام روز به روز به این قوانین و مفاهیم آن بیشتر و بیشتر می‌شد و کم کم اشکالات کلیدی خودم را پیدا می‌کردم و با سعی در رفع آن‌ها هر روز نتایج بهتری می‌گرفتم.

در تمام این مدت حس می‌کردم که این آموزه‌ها یک نکته‌ای کم دارد به همین دلیل سعی می‌کردم که این آموزه‌ها رو با اطلاعاتی که از قرآن داشتم، مرتبط کنم، تا مطمئن شوم که می‌تونم به یک دید جامع و کاملی در این حوزه برسم که قرآن کریم هم اون رو تایید کرده باشه. به خاطر همین جستجو و مطالعات قرآنی زیادی رو انجام دادم و ریشه بسیاری از کلمات رو نگاه کردم. نهایتا به این نتیجه رسیدم که خداوند یکتا چقدر زیبا، ما رو با قوانین جهان هستی آشنا کرده و نحوه استفاده از اون رو در قرآن آموزش داده است. 

کم کم و با حرکت در مسیر با مفاهیم جالبتری از دنیا و جهان و هدف خلقت آشنا شدم که قانون جذب هم فقط قطره‌ای از این اقیانوس بود. دید کلی و بسیار زیبا که قرآن و اشعار بزرگانی چون مولانا به من دادند، باعث شد زندگی به مراتب ساده‌‌تر شود و تلاش کنم که هرکاری میکنم فقط برای خدا باشد و نه برای دیگران. به همین دلیل هر لحظه خدا رو میلیونها بار به خاطر همه این نعمت‌ها، هدایت‌ها و الهاماتی که در مسیر به من کرد، شکرگزاری می‌کنم؛ و حاضر نیستم این مسیر و آرامش آن را با هزاران میلیارد پول هم جابجا کنم چون حس آن غیرقابل وصف می‌باشد و آرزو میکنم که برای همه ما این حس بیشتر و بیشتر بشه و خدا همیشه در قلب ما باشه و خداگونه زندگی کنیم.

 

چرا این سایت را راه اندازی کردم؟

من چون علاقه زیادی به آموزش افراد و انتقال اطلاعاتم به دیگران داشتم و دارم، شغل هیات علمی را انتخاب کردم چون حس می‌کردم من باید در زندگی مردم تاثیرگذار باشم. حتی زمانی که کارشناسی ارشد قبول شده بودم در مدارس تیزهوشان به دانش آموزان کنکوری مشاوره می‌دادم و در آن سال‌ها نتایج قبولی‌های کنکور آن مدارس به طور قابل توجهی افزایش یافت. همین الان هم، یک بخشی از وقت کلاس‌های دانشگاه رو به صحبت کردن درباره قوانین جهان هستی و زندگی اختصاص میدم و دانشجویان استقبال زیادی از این آموزه‌ها می‌کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتم محیطی را آماده کنم که از طریق آن آگاهی‌های این حوزه و تجربیاتم در این زمینه را در اختیار افراد بیشتری که قصد تغییر در اندیشه‌ها و زندگی خود را دارند، قرار دهم.

 

با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما دوستان عزیز

سجاد محمدزاده