جلسه هفتم دوره جریان ثروت در کسب و کار

باور فراوانی ۱

باور فراوانی یکی دیگه از باورهای مهم در زندگی همه ماست. همانطور که جلسه پیش گفتیم اگر باورها رو فقط به دو دسته تقسیم کنیم، یک دسته باور لیاقت و دسته دیگه باور فراوانی قرار می‌گیره. مثال‌های بسیار زیادی در زندگی همه ما وجود داره که بخاطر باورهای اشتبامون انجامشون دادیم. در لحظه لحظه زندگیمون با رفتارهای اشتباه به خودمون و خانوادمون سخت گرفتیم و از امکانات و توانایی‌هامون به درستی استفاده نکردیم و در یک کلام لذت نبردیم چون به خدا و فراوانی نعمت‌هاش ایمان نداشتیم و نتونستیم باور کنیم که خداست که همیشه به ما روزی میده.

باور فراوانی در تمامی حوزه‌های سلامتی، روابط، معنویت و ثروت تاثیر بسیار بسیار مهمی داره چون ما اگر این باور درست کنیم دیگه حسرت نمی‌خوریم، حسادت نمی‌کنیم، دروغ نمی‌گیم، غیبت نمی‌کنیم، عجله نمی‌کنیم، قضاوت نمی‌کنیم و برای همه بهترین‌هارو میخوایم و در یک کلام الهی میشیم و لذت می‌بریم از لحظه لحظه زندگیمون.

اولین مثالی که در زندگی همه ما وجود داشته و شیطون تونسته مارو بخاطر باور کمبود به زمین بفرسته، خوردن از درخت سیب بوده که خودش یک نماده و ما هر لحظه با ورودی‌های اشتباهمون به شیطون قدرت میدیم که بتونه از طریق این باور ما رو گمراه کنه.

هرچی از مهم بودن این باور بگم کمه چون هیچکس در جهان مادی نمی‌تونه ادعا کنه فلان باور من دیگه ۱۰۰٪ درست شده و ما باید هر روز و هر لحظه روی این باورها کار کنیم تا خداوند مارو هدایت کنه به شرایط و مکان‌هایی که متناسب با باور ماست. ما روی باور فراوانی کار می‌کنیم و بعد از کار کردن بر روی باور هدایت‌ها و نشونه‌های الهی شروع میشه و با عمل به هدایت‌ها و توجه به نشونه‌ها، فراوانی در زندگی ما بهتر و بیشتر میشه و کم کم به بی‌نیازی می‌رسیم.

اما اشکال خیلی از ماها اینه که ایمان نداریم که اگر باورمون عوض بشه، جهان بیرونمون هم عوض میشه. ما باید روی خودمون و باورهامون کار کنیم و به خدایی که این جهان زیبارو آفریده ایمان داشته باشیم چون قدرت مطلق خداست و جهان رو براساس قوانین آفریده که ما با استفاده از این قوانین به یک زندگی بهشتی برسیم.

من در این جلسه مثال‌هایی از زندگی خودم براتون زدم که بدونید که چقدر این باور در زندگی ما ریشه داره و مطمئنم همه شما از این مثال‌ها بسیار زیاد دارید. خود من به میزانی که تلاش کردم این باور در زندگی خودم عوض کنم زندگی من بهتر و بهتر شده و هدایت شدم به مکان‌ها و حالت‌هایی که فراوانی بیشتر و بیشتر بوده. باید تا آخر عمر روی این باور کار کرد و برای بهبودش تلاش کرد تا زندگیمون بهتر و بهشتی‌تر بشه و لذت ببریم از لحظه لحظه زندگیمون.

 

تمرین این جلسه:

۱- مثال‌هایی در زندگی خودتون که باور کمبود داشتید و به خودتون سخت گرفتید و جاهایی رو که باور فراوانی خوبی داشتید و لذت بردید رو بنویسید (این تمرین اختیاریست)

۲- وسایل اطرافتون رو حساب کنید که تولید کننده اون وسیله در سال یا در ماه یا در روز چقدر درآمد داشته است. به طور مثال وقتی دستمال کاغذی می‌بینید بگین در سال حداقل ۴۰ میلیون از این محصول به فروش میرسه و اگر قیمت هر بسته دستمال کاغذی بصورت میانگین ۱۵ هزار تومن باشه، گردش مالی حاصل از آن در یک سال ۶۰۰ میلیارد تومن خواهد بود. شما هم مثال‌هایی در این زمینه بصورت تقریبی برای ما بنویسید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما