جلسه ششم دوره جریان ثروت در کسب و کار

باور احساس لیاقت

اگر باورها رو فقط به دو دسته اساسی تقسیم کنیم یکی باور لیاقت و یکی باور فراوانی هست. باور احساس لیاقت اینقدر مهمه که ما باید هر لحظه روی این باور کار کنیم. خیلی از افراد سوال می‌کنند که چرا من لایق هستم؟ جواب من براساس آیات قرآن اینه که:

۱- خداوند از روح خودش در ما دمیده

۲- دستور سجده همه کائنات و فرشتگان و مخلوقات برای انسان

۳- انسان گل سر سبد کائنات (احسن الخالقین)

۴- مسخر کردن همه کائنات برای انسان

۵- همه ما به خدا به یک اندازه نزدیکیم

وقتی روی باورها احساس لیاقتت کار کنی، برای خودت ارزش قائل هستی، برای دیگران هم ارزش قائل هستی و به همه احترام می‌گذاریم و روی خودمون کار می‌کنیم که هر لحظه بهتر باشیم و اتفاقات خوب بهتری رو برای خودمون جذب کنیم.

اولین راه برای افزایش باور احساس لیاقت، استفاده از جملات تاکیدی هست که میتونی با استفاده از اون احساست رو خوب کنی. جملات تاکیدی باعث میشه ما در مدار جدید قرار بگیریم و در مدار جدید نشونه‌هایی می‌بینیم و ایده‌ها و الهاماتی به ما میرسه که با عمل به اونها می‌تونیم خودمون رو در اون مدار ثابت نگه داریم و باز روی باورهامون کار کنیم و بهتر و بهتر بشیم و به ایده‌ها عمل کنیم و همین روند ادامه بدیم و ادامه بدیم.

باید به نکته مهم این جلسه دقت کنیم که وقتی روی باورهامون کار می‌کنیم، به ما یک سری الهامات میشه که با عمل به اون الهامات اتفاقات بزرگ و طلایی در زندگی و کسب و کارمون میفته و هر لحظه پیشرفت می‌کنیم و تا آخر عمر باید این روند طی کنیم و روی باورهامون کار کنیم.

دومین و مهمترین راه برای افزایش باور احساس لیاقت، یادگیری مهارت در شغل مورد علاقه هست. چون وقتی ما شغل مورد علاقمون پیدا کردیم، باید در حوزه مورد علاقمون و در رسالتی که برای خودمون تشخیص دادیم، حرکت کنیم و مهارت یاد بگیریم. برای یادگیری مهارت باید ویدئو نگاه کنیم، دوره آموزشی شرکت کنیم، کتاب بخونیم و هر لحظه در این مسیر خودمون رو پیشرفت بدیم و تبدیل به یک فرد متخصص در شغل مورد علاقمون بشیم. این مسیر مسلما و قطعا باور لیاقت و ارزشمندی مارو در کسب و کار افزایش میده و وقتی باورمون بهبود پیدا کنه، به میزان بهبود باورهامون، نتایج شروع میشن و جهان در جهت خواسته‌های ما تغییر میکنه و یک زندگی بهشتی برای خودمون ایجاد می‌کنیم.

تمرین:

۱- جملات تاکیدی‌ای که برای خودت ساختی و مربوط به باور لیاقت در حوزه کسب و کار هست رو برای من بنویس.

۲- لیست صفت‌های و خصوصیت‌های خوب خودت رو بنویس.

۳-  مثال‌هایی از افراد معروف بنویس که مثلا برای یک کار خاص باید یک خصوصیت خاص داشته باشند اما اون خصوصیت ندارند اما در کارشون یک فرد موفق هستند  (اختیاری).

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما