جلسه یازدهم دوره دکترای عزت نفس بگیرید

صفحه دیدگاه‌ها و تمرینات مربوط به جلسه یازدهم دوره عزت نفس

 

میزان عزت نفس شما ارتباط نزدیکی به سطح رابطه شما با افراد داره. یعنی افرادی که عزت نفس بالایی دارند دوستان خوبی هم دارند و همه دوست دارند که اگر سفری یا تفریحی میرن حتما با اینطور افراد برن. افرادی هم که عزت نفس پایینی دارند وارد هر رابطه‌ای میشن ازشون سوء استفاده میشه و همیشه در ارتباطاتشون شکست می‌خورند.

اگر ما از دیگران محبت و عشق رو گدایی کنیم و همش از دیگران انتظار داشته باشیم که در حق ما خوبی کنند، مسلم بدونیم که براساس قوانین جهان هستی هیچ چیز ارزشمندی به گدا نمیدن. این ما هستیم که با اندیشه‌ها، باورها، ارتعاشات، فرکانس‌ها و اعمالمون به جهان میگیم لیاقت ما اینطور رابطه‌ای است.

افرادی که عزت نفس پایینی دارند معمولا وقتی وارد یک رابطه میشن و شکست می‌خورند اعتماد به نفسشون خیلی کمتر میشه و چون شکست خوردند، سریعا وارد یک رابطه دیگه میشن، اما در اون رابطه هم شکست می‌خورند. این روند تا جایی ادامه داره که اونها متوجه بشن که مقصر خودشون هستند و در جهت اصلاح خودشون و باورهاشون گام بردارند. بعضی‌ها هم که کلا رابطه با افراد کنار رو میذارن و به این باور اشتباه میرسن که همه آدم‌ها یا همه مردها یا همه زن‌ها بد هستند!

ما باید برای خودمون ارزش قائل باشیم و خودمون، خودمون رو دوست داشته باشیم و عاشق خودمون باشیم. ما باید از تنهایی با خودمون لذت ببریم تا افرادی وارد زندگیمون بشن که عاشق ما هستند و هزاران کار برای ما انجام بدن.

ما وقتی می‌خوایم وارد یک رابطه بشیم اول باید با خودمون در صلح باشیم تا جهان هستی فردی رو وارد زندگیمون کنه که اونم با خودش در صلح باشه. وقتی دو نفری که در صلح با خودشون هستند وارد یک رابطه میشن، مسلما در کنار هم به یک زندگی بهشتی و عالی هدایت میشن و از همه لحظاتشون لذت میبرن.

تمرین جلسه یازدهم

رابطه خودتون رو با دیگران (چه پسر یا چه دختر) بررسی کنید و مثلا اگر شکست‌های متوالی در ارتباط با جنس مخالفتون داشتید یا اگر اعتقاد دارید که اکثر دوستاتون در حق شما ظلم کردند و یا هر اتفاق تکراری در موضوع ارتباطاتتون اتفاق افتاده رو برای ما بنویسید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما