وبلاگ

فیلم انگیزشی دست‌نیافتنی‌ها

فیلم انگیزشی دست‌نیافتنی‌ها (The Intouchables)

خلاصه‌ی داستان: داستان این فیلم از یک داستان واقعی گرفته شده است. در این فیلم ثروتمندی به نام فیلیپ، در اثر سقوط با چتر از گردن به پایین فلج می‌شود و برای پرستاری از خود مردی به اسم دریس را استخدام می‌کند. فیلیپ تا قبل از استخدام دریس؛ مردی بداخلاق و غیرقابل تحمل بود اما با حضور دریس که شخصی است که سابقه سرقت و زندان نیز دارد زندگی و شخصیت فیلیپ متحول می‌شود. دریس زندگی فیلیپ را به‌طور کامل عوض می‌کند. زندگی کسل‌کننده فیلیپ با ورود دریس تغییر می‌کند به گونه‌ای که از بیرون رفتن با آمبولانس، به بیرون رفتن با ماشین‌های مازراتی خود رو می‌آورد.

فیلم دست نیافتنی ها در سال 2006 به کارگردانی الیور ناکاشه و اریک تولدانو در سینمای تخیلی آمریکا که فیلم‌های فاقد داستان و فانتزی به فروش‌های غیرقابل باور دست می‌یابند، تنها ۱۰ میلیون دلار برابر با ۲.۴ درصد فروش داشت. ولی دنیا نگاه متفاوتی به این فیلم مهم داشت و بیش از ۴۱۶ میلیون دلار در دیگر نقاط جهان به ویژه اروپا و آسیا فروش داشت. این فیلم پرفروش ترین فیلم غیرانگلیسی زبان تاریخ لقب گرفته است.

در فرانسه حدود ۴۰ میلیون نفر به تماشای این اثر نشستند و ۱۶۰ میلیون دلار از فروش این فیلم در گیشه های فرانسه ثبت شد و آلمانی ها با ۷۹ میلیون دلار، اسپانیایی ها با ۲۱ میلیون دلار، ایتالیایی ها با ۱۹ میلیون دلار، ژاپنی ها با ۱۸ میلیون دلار، هلندی ها با ۱۲ میلیون دلار و مردم کره جنوبی با یازده میلیون دلار، با فروش های هشت رقمی بیشترین استقبال را از این اثر کردند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما