وبلاگ

فیلم انگیزشی کارآموز

فیلم انگیزشی کارآموز (The Intern)

 

از فیلم کارآموز چه درس‌هایی می‌توان گرفت؟

  • در مورد افراد زود و بدون برخورد با آنها قضاوت نکنید (جولز ابتدا بن را قبول نمی‌کرد در حالیکه هنوز کار او را ندیده بود و از کمکی که او می‌تواند به زندگیش کند خبر نداشت).
  • زن‌ها هم می‌توانند مدیران خیلی خوبی باشند و در زندگی هم موفق باشند. (جولز به درستی و در بهترین حالت ممکن یک شرکت فروش اینترنتی لباس را مدیریت می کرد)
  • اگر فردی باشید که کارتان را به بهترین نحو ممکن انجام می دهید در بازنشستگی هم برای شما بهترین کارها پیدا می شود. (همانطور که بن فرد بسیار مرتبی بود و به همه در انجام کارها کمک می کرد).
  • اگر جویای انجام کار باشید مطمئنا جهان شما را به سمت بهترین کار هدایت می‌کند حتی اگر سن شما بالا باشد. (بن به طور اتفاقی در محلی تبلیغات شرکتی را دید که یک فرد بازنشسته را لازم داشتند)
  • اگر اتفاقی در زندگی افتاد سعی کنید خودتان آن زا مدیریت کنید و مسئولیت پذیر باشید. به عبارت دیگر سعی کنید با مشکلات صبورانه برخورد کنید و در عصبانیت کاری نکنید. (همانطور که شوهر جولز به او خیانت کرده بود اما جولز به درستی این موضوع را مدیریت کرد و باعث شد شوهرش متوجه اشتباهش شود)

 

خلاصه داستان:

بنجامین ویتاکر (دنیرو) بازنشسته‌ای است که از حدود سه سال پیش در غم از دست دادن همسرش به سر می‌برد. او که چندان از بی‌کار بودنش خرسند نیست، تصادفاً تبلیغ یک شرکت فروش اینترنتی لباس مبنی بر استخدام کارآموز باتجربه (سالخورده) را می‌بیند. بعد از آن وی به عنوان کارآموز، دستیار شخصی جولز آستین (هتوی) مدیر عامل شرکت می‌شود که بسیار در کار خود غرق شده و زندگی خصوصی و اجتماعی آشفته‌ای دارد. بن با تثبیت خود در کنار جولز به کمک او می‌شتابد.

فیلم جدید میرز بر پایه رابطه میان بن و جولز می گذرد. خوشبختانه اینبار خبری از رابطه عاشقانه میان این دو نیست و اختلاف سنی بالای آنها می تواند ضامن این مسئله باشد که رابطه آنها دوستانه خواهد بود و سمت و سویی رمانتیک نخواهد گرفت. کلیت فیلم « کارآموز » نیز بر پایه همین رابطه دوستان میان دو شخصیت اصلی داستان بنا شده.

در فیلم « کارآموز »، صحبت های مختلفی که میان بن و جولز شکل می گیرد، شنیدنی و جذاب هستند و بهترین لحظات فیلم را تشکیل می دهند. این صحبت ها از خودشناسی گرفته تا دیدگاه نسبت به زندگی و آدم‌های پیرامونمان، قطعا می تواند ارزش چند بار شنیدن را داشته باشد.

« کارآموز » را در مجموع می توان کمدی ساده و جمع و جوری معرفی کرد که ادعایی ندارد اما می تواند شما را تا انتهای فیلم مشتاق نگه دارد. چندین سکانس میان جولز و بن که با دیالوگ های زیبایی همراه هست، می تواند باعث شود که حال خوشی پیدا کنید.

 

رزومه فیلم:

فیلمی کمدی به کارگردانی نانسی مایرز است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. در این فیلم بازیگرانی همچون رابرت دنیرو، ان هتوی، رنه روسو، آندرس هولم، اندرو رنلز، زک پرلمن، آدام دیواین، نات وولف، لیندا لوین، سلیا وستون، مری کی پلیس، استیو وینوویچ و مالی برنارد ایفای نقش کرده‌اند.

نانسی میرز از معدود کارگردانان زن هالیوودی است که در مسیر حرفه ایش که بیش از سه دهه ادامه داشته، همواره علاقه مند به روابط میان انسانها و مشخصا دنیای زنان بوده است. وی در فیلم « زنان چه چیز می خواهند » به سراغ مردی رفت که قادر بود به ندای قلب زنان گوش دهد و در آخرین ساخته اش هم به نام « پیچیده هست » به سراغ زوج کهنسالی رفت که دچار مشکلات زناشویی شده بودند. وی اینبار نیز شخصیت اصلی داستانش را مردی بازنشسته انتخاب کرده و او را در مقابل زنی جوان قرار می دهد و قرار است که مثل همیشه، این دو در کنار یکدیگر به توفیق برسند.

«کارآموز » دنباله روی دیگر آثار نانسی میرز است. میرز در طی دوران فعالیت هنری خودش به عنوان کارگردان، همواره شخصیت اصلی فیلمهایش را زنانی قدرتمند از لحاظ کاری و اجتماعی تشکیل داده اند. در « کارآموز » نیز آن هاتاوی زنی زیبا، قدرتمند و موفق است که به نظر می رسد از هر لحاظ عالی باشد. اما دقیقا در نقطه ای دچار آسیب پذیری و ضعف هست که دیگر شخصیت های زن فیلمهای سابق میرز نیز با آن دست و پنجه نرم کرده اند؛ یعنی ازدواج و مسائل مربوطه.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما