وبلاگ

در دسترس‌ ترین راه برای حل مشکل سلامت شما

در دسترس‌ ترین راه برای حل مشکل سلامت شما

پیشتر درخصوص “چگونه بدون هیچ هزینه‌ای سلامتی خود را بدست آوریم؟” و “راز دستیابی به سلامتی کامل با قدرت ذهن” صحبت‌هایی را مطرح نمودیم، اما در این مقاله سعی داریم درخصوص قانون جذب و سلامتی صحبت نماییم.

پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

قانون جذب

پیش از آنکه به موضوع جذب سلامتی با استفاده از قانون جذب بپردازیم، اجازه دهید تا با یکدیگر مروری بر موضوع “قانون جذب” داشته باشیم. همانطور که می‌دانید، قانون جذب مفهومی ساده است که به “جذب” اشاره دارد. جذب یعنی تمایل میان دو چیز، برای نزدیک شدن به یکدیگر. در قانون جذب نیز از نظر ما، چیزهای مشابه تمایل به نزدیکی به یکدیگر و در واقع جذب شدن را دارند. همانطور که در اکثر مقالات این موضوع بیان شد، هر چیزی که در این جهان وجود دارد، از انرژی تشکیل شده و انرژی‌هایی با ویژگی‌های مشابه، یکدیگر را جذب می‌نمایند. برای مطالعه جامع‌تر و دقیقتر در خصوص قانون جذب و آشنایی هرچه بیشتر با این مضمون، می‌توانید به مقاله “بررسی قانون جذب در یک نگاه” مراجعه نمایید.

بررسی قانون جذب در یک نگاه

 

قانون جذب و سلامتی و پیشگیری از بیماری

هر اتفاقی که در دنیا برای ما رخ می‌دهد، حال مثبت باشد یا منفی، این رویداد حاصل انرژی فکری خودمان است. ذهن و فکر ما پیوسته درحال تولید فکرهایی با انرژی‌های متفاوتی بوده که این افکار، اتفاقات یکسان با خود را به سمت ما می‌کشد و آن اتفاق در زندگی‌مان رخ می‌دهد. پس به راحتی می‌توانیم دریابیم که اگر ما انسانی با نشاط هستیم، علتش واضح و روشن بوده و این است که افکار ما سالم و بانشاط می‌باشند. درست در مقابل این موضوع، اگر دچار بیماری و مشکلات جسمی یا روحی می‌شویم، انرژی افکار ما، مهمترین و اثرگذارترین موضوع در جذب بیماری ما می‌باشد.
چیزی که عیان و آشکار است این موضوع است که اگر فضای ذهن ما، آکنده از افکار و عقاید منفی در زمینه‌های مختلف از جمله سلامتی باشد، آمادگی ما برای بیماری بیش از دیگر افرادی است که همیشه تفکراتی مثبت درخصوص سلامتی دارند.

بیان یک مثال از یک شخصیت واقعی در اینجا خالی از لطف نیست. دوستی عنوان می‌کرد:

فردی را می‌شناختم که با وجود رعایت تمام موارد بهداشتی و سلامتی، همواره در مورد شرایط جسمی خود در تردید و ترس زندگی می‌کرد. او از بیمار شدن می‌ترسید و به محض یک سردرد مختصر، منفی‌ترین افکار در مورد بیماری‌های خطرناک، به سراغش می‌آمد. او همیشه خود را بیمار می‌دید و واقعاً هم همیشه بیمار بود. در مقابل، افراد دیگری که باورها و افکار مثبتی راجع به شرایط جسمانی خود دارند، کمتر دچار بیماری می‌شوند.

قانون جذب و سلامتی و بهبود بیماری

تا اینجا، بیشتر از این موضوع صحبت شد که افکار ما و قانون جذب در پیشگیری از بیماری بسیار مفید و مهم هستند. اما قانون جذب تنها به همین نقطه محدود نشده و در موارد بسیاری می‌توان به سراغ درمان بیماری‌های مختلف رفت. قانون جذب و قدرت ذهن در بهبود سلامتی را می‌توانیم در زندگی بسیاری از الگوهای مختلف ببینیم، الگوهایی که بنیاد موفقت دکتر محمدزاده، زندگینامه‌ای جامع و کامل از آن‌ها را در بخش “زندگینامه افراد موفق” قرار داده تا بتوانید از آن بهره ببرید و نکات مثبت زندگی این افراد را به عنوان الگوی رفتاری اخذ کرده و از آن استفاده نمایید. در مبحث قانون جذب و بهبود در بیماری، زندگینامه “مایکل فلپس” آمریکایی می‌تواند نمونه‌ای بارز از این موضوع باشد که به شکلی خلاصه آن را بیان می‌کنیم:

مایکل فلپس، قهرمان افسانه‌ای شنا، در دوران کودکی خود از اختلال بیش‌فعالی رنج می‌برد و به همین سبب نیز مجبور بود دائماََ داروهای مختلفی را مصرف نماید تا بتواند تمرکز خود را کنترل نماید. اما در بخشی از زندگی، او تصمیم می‌گیرد تا افکار و قانون جذب را جایگزین داروهای خود کند. همین موضوع سبب می‌شود تا او با ارسال فرکانس‌های مثبت و درمان کننده درخصوص آب، آرامش ذهنی خود را در شنا کردن و آب ببیند، و خیلی زود با همین شیوه، اختلال تمرکز خود را برطرف نموده و دیگر فرد بیماری که نیاز به مصرف دارو دارد، جلوه نکند.

اگر به درستی، قانون جذب را به فعالیت وا داریم، می‌توانیم بزرگترین معجزات زندگی را شاهد باشیم. افراد زیادی وجود دارند که با بهره بردن از قانون جذب، بیماری‌هایی را درمان کرده‌اند که دارویی برای آن وجود نداشته است. چیزی که در این بین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، موضوع ایمان است که منشأ اصلی معجزات است. در فیلمی به نام “دختری که به معجزه اعتقاد دارد” این موضوع به زیبایی نشان داده شده است.

قدرت ذهن در کسب سلامتی با قانون جذب

واضح و روشن است که ذهن ما انسان‌ها، بر بدنمان اثرگذار بوده و اگر رفتاری همچون خشم و نفرت و یا دیگر رفتارهای بد را در درون خود داریم، جسم ما این رفتارها را منعکس کرده و بیماری ذهنی ما به بیماری جسمی تبدبل می‌گردد.

بیایید همیشه تلاشمان را به کار بندیم تا افکاری شاد و سالم را کسب نموده و همواره خود را در سلامت کامل تصور نماییم و این سلامتی را بدون کم‌خواهی، حق کامل خود بدانیم. بیماری و درد تنها یک آلارم و هشدار به شمار می‌رود که ما از ذهن و بدن خود استفاده درستی نمی‌کنیم.

همانطور که می‌دانید، در موارد زیادی، بسیاری از پزشکان به استفاده و تجویز دارونماها می‌پردازند. در واقع این داروها، هیچ تاثیر و عارضه‌ای بر روی بدن ما ندارند و پزشکان با تجویز این دارو، به بیمار می‌گویند که بسیار موثر است. همین موضوعات و مباحث، محققان را به بررسی دقیق و جامع بر روی این موضوعات وا داشته و امروزه آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که ذهن بشر مهمترین عامل در شفابخشی می‌باشد که حتی در مواردی، تاثیری فراتر از داروها را دارد.

در طی تحقیقاتی، دو پزشک از دانشگاه یوکوهامای ژاپن، به این نتیجه رسیدند که 84 درصد از بیماران توانسته‌اند تاثیر استاندارد هیستامین نسبت به پیچک سمی را از بین ببرند. در این آزمایش و تحقیق، زمانی که بیماران تحت مراقبه آرامش قرار گرفتند، به راحتی تصور کردند که پیچک سمی یک گیاه بی‌خطر است. همین موضوع سبب شد تا خارش، تورم و تاول‌های ناشی از این گیاه از بین برود. بخش زیادی از این بیماران نیز تحت آزمایش معکوس قرار گرفتند و زمانی که تصور کردند که این گیاه سمی است، بدن آن‌ها دچار تاول و خارش گردید پس ذهن ما در سلامتی ما تاثیر مستقیمی دارد.

“یکی از عوامل اصلی بهبودی و موفقیت درمان، نگرش بیماران است.”

 

قدم‌هایی برای جذب سلامتی با قانون جذب

در این بخش سعی داریم تا قدم‌های مهم و اساسی در جهت درمان و بهبود بیماری با استفاده از قانون جذب را بیان نموده و در این مسیر قدم برداریم.

1 – پاکسازی فضای ذهنی

چیزی که برای اتفاقات موجود در آینده‌ی ما بسیار مهم است و توانایی تغییر آینده را دارد، همین فضای ذهنی ماست. بدون شک، پرواضح است که از آنجایی که آینده از فضای ذهنمان تاثیرپذیر است، باید این فضای ذهنی را تمیز و پاک نماییم. بدون تردید، مقصر دانستن خود، یک اتفاق ناخوشایند بوده و نباید خود را سرزنش نماییم. این را باید بپذیریم که ما سزاوار بیماری نیستیم و حتی اگر بیمار شده‌ایم، دلیل بر این نیست که سزاوار بیماری بوده‌ایم. البته واضح است که در شرایط بیماری، فضای ذهنی شخص بیمار با شخص سالم متفاوت بوده و مثبت نگه داشتن این فضا، کمی دشوار است. حتی اگر ذهنمان را در فضایی منفی مشاهده نمودیم، دچار اضطراب نشده و این باور را در ذهنمان پرورش دهیم که ما لایق سلامتی هستیم چرا که زندگی ما بسیار ارزشمند است. باید این اطمینان را در خود بوجود آوریم که قانون جذب در زمینه ی سلامتی برای ما کارساز و بسیار مفید است.

2 – مراقبت‌های ذهنی

شاید در بسیاری از مواقع، دچار افکار منفی شده باشیم. افکاری که سرتاسر ذهن ما را فرا گرفته و لحظات ناخوشایندی را برایمان رقم می‌زند. چیزی که در این بین اهمیت دارد، این است که درک کنیم که این افکار منفی، مختص شخص ما نبوده و هرگز نباید از حضور این افکار در ذهنمان، دچار اضطراب گردیم و یا نگرانی در ما رخنه کند. ما نیز به مانند همه‌ی انسان‌ها از این قاعده مستثنی نبوده و ممکن است ذهنمان جولانگاه افکار منفی گردد. چیزی که بیشتر از این افکار منفی اهمیت دارد، نحوه تعامل ما با این افکار منفی می‌باشد و بهترین تمرین برای مقابله با این افکار نیز تمرین تقویت افکار مثبت و کاهش افکار منفی است، تمرینی که از آن به نام مراقبه یاد می‌شود.

حال اینکه این مراقبه چگونه صورت می‌پذیرد، بسیار راحت و آسان است. در هر حالتی که هستیم، باید سعی کنیم تا ستون فقراتمان در حالت راست قرار بگیرد. حتی اگر نمی‌توانیم از روی تخت برخیزیم، کافیست در همان حالت خوابیده این تمرین را انجام دهیم. چشمان خود را بسته و تمرکز ذهنی را بر روی نفس کشیدنمان معطوف می‌نماییم. هر نفس که در سینه‌مان فرو می‌رود را در ذهنمان نظاره کنیم و با تجسم خود بنگریم که چگونه از قفسه سینه ما خارج می‌گردد. کافیست فقط تلاش کنیم تا به نفس کشیدن خود بیاندیشیم. تنها به این دم و بازدم و آمد و شد هوا در درونمان بیاندیشیم. اصلا هم نیازی نیست به شکلی خاص نفس بکشیم، کافیست درست به مانند همیشه نفس بکشیم و این نفس کشیدن را نظاره نماییم. مدتی بعد کنترل ذهن از دستمان خارج شده و لحظه‌ی هجوم افکار مختلف و متفاوت به ذهن فرا می‌رسد. حتی اگر در بین این افکار، ترس و نگرانی از بیماری را نظاره کردیم، با آن مبارزه نکرده و تنها با تماشای آن‌ها از حضورشان آگاه می‌شویم. این تمرین را روزانه به مدت 10 الی 15 دقیقه دنبال می‌نماییم.
تمرین بیان شده، تمرینی در زمینه خودشناسی بوده و به ما در شناخت افکار، انگیزه‌ها و باورها، کمکی شایان می‌نماید. اما برای خودشناسی در زمینه سلامتی و یا هر زمینه دیگر و آشنایی بیشتر با سطح فرکانسی خود در زمینه‌های مختلف از جمله سلامتی، می‌توانیم از تست سنجش مدار نیز بهره ببریم.

تست سنجش مدار

3 – تجسم خلاق

یکی از تکنیک‌های کاربردی، موضوع “تجسم خلاق”می‌باشد. در نوشته‌های پیشین و مقاله “تجسم خلاق، پلی بین رویا تا واقعیت“، به شکل جامع و کامل در این خصوص به صحبت پرداخیتم.

تجسم خلاق، پلی بین رویا تا واقعیت

برای این تکنیک و تمرین، کافیست روزانه 2 الی 3 نوبت از زمانی که درد ناشی از بیماری در ما کمتر است را صرف این تمرین کنیم. این کار از پیچیدگی خاصی برخوردار نبوده و کافیست تا در این 2 یا 3 نوبت، هر بار 2 تا 3 دقیقه چشمان خود را بسته و تلاش کنیم تا در ذهن خودمان به سلامتی کامل دست یابیم و تمام آن کارها و رفتارهایی را که با تنی سالم و در زمان سلامتی انجام می‌دادیم را در ذهنمان تجسم نماییم. حتی خود را در حال خوردن غذای مورد علاقه خود و یا ورزش و قدم زدن در یک فضای بانشاط و سرسبز تصور نماییم. در مواقعی می‌توانیم عضوی از بدنمان را که دچار آسیب شده است تصور نماییم که در سلامت کامل، درحال خدمت رسانی به ما می‌باشد. برای مثال، اگر دستمان دچار شکستگی شده، محل شکستگی را تجسم نماییم که سلول‌های آن با تلاشی بی‌وقفه و ستودنی در حال ترمیم هستند. در همین حین، لازم است به خود اطمینان خاطر دهیم که بزودی سلامتی خود را کسب می‌کنیم. هرچقدر که بتوانیم در پذیرش باور سلامتی و تندرستی موفقت‌تر عمل کنیم، احتمال موفقیت در استفاده از قانون جذب در جهت کسب سلامتی بیشتر و بیشتر می‌شود. پس تنها به خودمان بستگی دارد و باید سعی کنیم تا بیشترین حد ممکن این باور را در خودمان پرورش دهیم.

4 – جملات تاکیدی

از دیگر مواردی که بسیار روی باور ما اثرگذار است، می‌توانیم به جملات تاکیدی اشاره نماییم. جملاتی که باید در آن قاطعانه و با اطمینان به خود یادآوری نماییم که سلامتی خود را به زودی بدست خواهیم آورد. حضور کلماتی همچون قطعا، حتما و غیره در این جملات بشدت توصیه می‌گردد. در اینجا به شکلی خلاصه و مختصر، موضوع جملات تاکیدی در زمینه کسب سلامتی بیان گردید.

من قطعا می‌توانم سلامتی‌ام را به دست آورم.
حال من مطمئناََ هر لحظه خوب‌تر می‌شود.
خدایا برای سلامتی که به من دادی از تو سپاسگزارم.
من بدنم را دوست دارم.
من به بدنم رسیدگی می‌کنم.
من آهنربای سلامتی هستم .
به لطف خداوند سلامتی‌ام روز به روز بهتر می‌شود .
هر روز بدنم پر انرژی تر و قوی تر می‌‍شود .
بدن من لبریز از سلامتی است.

اما برای مطالعه دقیقتر و کاملتر در این زمینه، می‌توانید به مقاله “جملات تاکیدی باور سلامتی” مراجعه نمایید.

جملات تاکیدی باور سلامتی

  • در وبسایت بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده، موضوع قانون جذب و سلامتی به شکلی کامل و جامع، در قالب فایل ویدیویی و مقالات شرح داده شده و حتی برای رویدادها و باورهای مربوط به سلامتی، فایل‌های صوتی سابلیمینال تولید شده است. شما همراهان بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده می‌توانید با مراجعه به “بگذار افکارت درمانگر تو باشند” به این فایل‌های ویدیویی و صوتی دسترسی داشته و از آن برای کسب لحظات و رویدادهای بهتر، در زندگی خود بهره ببرید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما
×