بعضی اوقات شده که برای ما سوال می‌شود که چرا خدا جواب ما را نمی‌دهد؟ یا چرا با این همه دعا که می‌کنیم به خواسته‌هایمان نمی‌رسیم؟

ما اگر بخواهیم که بدانیم خدا کجای زندگی ما قرار دارد و آیا اصلا به ما نگاه می‌کند یا نه؟!  فقط کافیه کمی دقیقتر به خودمان و زندگیمان نگاه کنیم و بدانیم با این همه افکار منفی و ورودی‌های بدی که به ذهنمان می‌دهیم، باید خیلی خدا را شاکر باشیم که از این بدتر هم می‌‌توانست بشود!

حالا اولین قدم برای دیدن خدا در زندگیمان این است که آگاهانه توجهمان را به سمت نکات مثبت زندگی خود ببریم و ورودی‌‌های خوب بدهیم تا کم کم جهان روی خوشش را به ما نشان دهد. نقاط مثبت زندگی حال حاضرمان ممکن است بسیار کوچک باشد اما قوانین جهان هستی به ما یاد می‌‌دهد که اگر به نقاط مثبت زندگیمان هرچند کوچک توجه کنیم، کم کم این نقاط مثبت و حوادث خوب بیشتر و بیشتر می‌شوند و طعم زندگی بهشتی را در همین دنیا حس خواهیم کرد.

فایل های تصویری و صوتی خدا همیشه مواظب ماست

فایل تصویری خدا همیشه مواظب ماست ویدئو

مدت زمان: 07:52 دقیقه | حجم 137 مگابایت

فایل صوتی خدا همیشه مواظب ماست فایل صوتی

مدت زمان: 07:52 دقیقه | حجم: 11 مگابایت

باید توجه داشته باشیم که خدا هر لحظه و هر ثانیه مواظب همه ما هست و لحظه‌ای ما را به حال خودمان رها نمی‌کند. چون طبق آیه قرآن، اگر خوبی به ما میرسد از خداست و اگر بدی به ما میرسد از خودمان است. 

جهان همیشه به سمت خیر و توسعه هست و این دیدگاه و باور ماست که تعیین می‌کند چه روندی در زندگی ما اتفاق بیفتد.

پس هر لحظه باید تلاش کنیم تا ارتباطمان با خدای درونمان بهتر برقرار شود و صدای او را بهتر بشنویم چون خدا هر لحظه در حال هدایت ماست. باید سعی کنیم به مرحله تسلیم و آرامش درونی برسیم چون ما لایق بهترین زندگی در دنیا و آخرت هستیم.

فایل آموزشی “چطوری با خدای خودم صحبت کنم؟” کمک فراوانی برای تجربه ارتباط بهتر ما با خدا می‌کند. 

هُوَ الَّذِی خَلَقَ السَّمَوَ اتِ وَالْأَرْضَ فِی سِتَّهِ أَیَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَی عَلَی الْعَرْشِ یَعْلَمُ مَا یَلِجُ فِی الْأَرْضِ وَمَا یَخْرُجُ مِنْهَا وَمَا یَنزِلُ مِنَ السَّمَآءِ وَمَا یَعْرُجُ فِیهَا وَهُوَ مَعَکُمْ أَیْنَ مَا کُنتُمْ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ

او کسی است که آسمان ها و زمین را در شش روز (و دوران) آفرید، سپس بر تخت قدرت استیلا یافت. آنچه در زمین وارد می شود و آنچه از آن خارج می شود و آنچه از آسمان فرو می آید و آنچه در آن بالا می رود، (همه را) می داند و هر کجا باشید، او با شماست و خدا به آنچه انجام می دهید، بیناست.

هُوَ مَعَكُمْ أَيْنَ مَا كُنتُمْ

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما