وبلاگ

فیلم انگیزشی فارست گامپ

فیلم انگیزشی فارست گامپ Forrest Gump

 

خلاصه داستان:

در این فیلم، فارست گامپ (تام هنکس) مادرزاد دچار اختلالاتی ذهنی و جسمی است. در کودکی به طور معجزه آسایی توانایی راه رفتن را بدست می‌آورد اما همچنان ضریب هوشی‌اش بسیار از حد نرمال پایینتر است. مادرش با تلاش فراوان او را به مدرسه می‌فرستد. بر اساس سلسله‌ای از حوادث به موفقیت‌هایی بزرگ دست پیدا می‌کند. به جنگ ویتنام می‌رود و به عنوان قهرمانی دست پیدا می کند و حتی عاشق می شود.

فیلم فارست گامپ، فیلمی آمریکایی به کارگردانی رابرت زمکیس محصول سال ۱۹۹۴ پارامونت پیکچرز است. فیلم برپایهٔ رمانی به همین نام اثر وینسنت گروم ساخته شده است. این فیلم یک موفقیت بزرگ تجاری بود به طوری که در مجموع ۶۷۷ میلیون دلار در گیشه جهانی کسب کرد و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم آمریکا در آن سال شد. فارست گامپ نامزد دریافت ۱۳ جایزهٔ اسکار شد و از این تعداد ۶ جایزه را که شامل جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین کارگردانی و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای تام هنکس را بدست آورد. در لیست ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما در سایت IMDB این فیلم در رتبه ۱۳ قرار دارد. این فیلم همزمان با فیلم موفق رستگاری در شاوشنک (در یک سال) ساخته شد و تقریباً در تمامی جایزه‌های اسکار با این فیلم رقیب بود.

در فیلم فارست گامپ مشاهده می‌کنید که فارست نماد یک انسان زندانی هست که مورد تمسخر همه اطرافیانش قرار می‌گیرد ولی ناگهان به خودش می‌آید و تصمیم می‌گیرد که تمامی حصارها را شکسته و به آن چیزی که خودش در ذهن خودش می‌خواست دست پیدا کند. زندگی ما هم همین گونه است بارها در زندگی دیدم که بسیاری از خصوصیات اخلاقی ما را اطرافیان ما به ما تحمیل کرده‌اند و از ما چیزی ساخته‌اند که ما به هیچ عنوان آن نیسیتیم!

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما