وبلاگ

جلسه ششم دوره دکترای عزت نفس بگیرید

صفحه دیدگاه‌ها و تمرینات مربوط به جلسه ششم دوره عزت نفس

احساس برتر بودن دیگران نسبت به خود یکی از احساساتی است که از مقایسه خودمون با دیگران ایجاد میشه. وقتی شرایط حال حاضر خودمون رو با شرایط حال حاضر دیگران مقایسه می‌کنیم، ناامید میشیم و شکست رو قبول می‌کنیم. ما فقط اجازه داریم خودمون رو با خودمون مقایسه کنیم یعنی شرایط و توانایی‌های امروزمون رو با روز یا ماه یا سال گذشتمون باید مقایسه کنیم. این مقایسه است که به آدم انگیزه و قدرت حرکت میده. افرادی که عزت نفس بالایی دارند می‌دونند که قرار نیست در اینجایی که هستند بمونند و مطمئن هستند که چند سال آینده اونها هم تبدیل به یک فرد موفق میشن پس فقط تلاش می‌کنند هر روز موفقتر از دیروزشون باشند.

ما آفریده نشده‌ایم برای مقایسه شدن، ما آفریده شده‌ایم برای خلق کردن، برای موفق شدن، برای پیشرفت. ما همه در یک سطح هستیم تفاوت افراد در فرکانس‌ها، باورها، تلاش‌ها و گام‌هایی است که برمی‌دارند. ما باید آگاهانه تلاش کنیم، ورودی‌های ذهنمون رو کنترل کنیم و فرکانس‌ها، افکار و باورهایی رو ایجاد کنیم که به سمت موفقیت حرکت کنیم و هر روز پیشرفت کینم.

احساس قربانی بودن یعنی اینکه ما می‌خوایم در دیگران احساس گناه ایجاد کنیم یا دلمون می‌خواد دیگران دلشون به حال ما بسوزه، به همین دلیل سعی می‌کنیم اتفاقات بد زندگیمون رو برای دیگران تعریف کنیم یا حتی اجازه میدیم دیگران کارهایی بر علیه ما انجام بدن. اما ما نمی‌دونیم که با اینکار داریم به جهان هستی بدترین فرکانس‌هارو می‌فرستیم و اتفاقات بد رو به زندگیمون جذب می‌کنیم. افرادی که عزت نفس بالایی دارند سعی می‌کنند در مورد موفقیت‌ها و اتفاقات خوب زندگیشون با دیگران صحبت کنند و دوست ندارند که دیگران در حق اونها دلسوزی و ترحم کنند.

براساس قوانین جهان هستی، همه ما آزاد آفریده شده‌ایم و هیچکس نمی‌تونه در زندگی ما تاثیری بذاره و این خودمون هستیم که اتفاقات زندگیمون رو رقم می‌زنیم. اگر قرار باشه که اتفاقات، شرایط و دیگران روی زندگی ما تاثیر داشته باشند ما اون دنیا باید جواب چی رو بدیم؟ عدالت خدا پس چی میشه؟! ما نباید به هیچکس قدرت بدیم و فقط به خدا تکیه کنیم چون خداست که برای ما بهترین‌هارو می‌خواد.

افراد موفق زمانی در کسب و کارشون تغییر ایجاد می‌کنند که همه چیز ایده‌آل هست. یعنی صبر نمی‌کنند تا جهان اونهارو مجبور به تغییر کنه و خودشون هر روز به دنبال بهبود و پیشرفت در همه جنبه‌ها هستند. اگر ما هر روز به فکر تلاش و بهبود زندگیمون نباشیم و در یک نقطه ثابت بمونیم مسلما محکوم به شکست هستیم چون به میزانی که به گسترش زندگی خودمون و جهان هستی کمک می‌کنیم، پیشرفت و موفقیت رو وارد زندگی خودمون می‌کنیم.

تمرینات جلسه ششم

1- با یک یا چند فرد موفق و ثروتمند مصاحبه کنید و نتایجش رو برای ما بنویسید.

2- در جنبه‌های مختلف زندگیتون یک بهبود کوچک ایجاد کنید مثلا اگر کسب و کاری دارید یک بهبود یا خدمات کوچک برای مشتری فراهم کنید. از نتایجتون برای ما بنویسید.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما