جلسه دهم دوره دکترای عزت نفس بگیرید

صفحه دیدگاه‌ها و تمرینات مربوط به جلسه دهم دوره عزت نفس

مسئولیت‌پذیری یکی از مهمترین مسائل در حوزه موفقیت فردی هست. اول بهتره از خودمون سوال کنیم که چقدر مسئولیت اتفاقات زندگیمون رو قبول می‌کنیم و مقصر رو دیگران نمی‌دونیم؟

افرادی که عزت نفس بالایی دارند هر اتفاق زندگیشون رو مسئولیتش به عهده می‌گیرند و تلاش می‌کنند هر لحظه نقاط ضعف و اشتباهات خودشون رو پیدا کنند تا در گام‌های بعدیشون بهتر عمل کنند. چون این افراد می‌دونند که این خودشون هستند که با تصمیمات و فرکانس‌ها و اعمالشون اتفاقات زندگیشون رو رقم می‌زنند.

قانون جهان هستی بر این اساس تنظیم شده که هرکس مسئول صد در صد تمام اتفاقات زندگی خودشه و هیچکس حتی ذره‌ای بر روی زندگی ما تاثیری نداره. این همان عدل الهیست که در جهان قرار گرفته و به قول قرآن فَمَن يَعمَل مِثقالَ ذَرَّةٍ خَيرًا يَرَهُ، وَمَن يَعمَل مِثقالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ.

پس هر اتفاقی در زندگیمون افتاد اول از همه نباید بگیم که فلانی مقصره و اشتباهمون رو تقصیر دیگران بندازیم. دوما در اندیشه‌ها، باورها و اعمال خودمون دقت کنیم که کجا اشتباه کردیم و اونارو اصلاح کنیم تا اتفاقات خوب و خوبتر وارد زندگیمون بشه.

افراد موفق مسیری رو که طی کردند این بوده که همیشه بر روی خودشون و توانایی‌هاشون تمرکز می‌کنند و قدم به قدم در مسیر خواسته‌ها و کسب و کارشون جلو میرن و مطمئن هستند که روزی به موفقیت می‌رسند.

ما باید توجه کنیم که حتی اگر کسی وارد زندگیمون میشه و کاری رو بر علیه ما انجام میده یا حتی کارمندی داریم که عملکرد خوبی نداره یا دوستمون پشت سرمون صحبت کرده و یا هر اتفاق بد دیگه که برامون افتاده است رو خودمون جذب می‌کنیم

باید تمرکزمون رو بر روی تغییر باورهامون بذاریم چون با تغییر باورهاست که ارتعاشات و فرکانس‌های ما تغییر می‌کنه و اعمال ما متناسب باهاشون تغییر می‌کنه و نتایج وارد زندگیمون میشه.

تمرین جلسه دهم

جاهایی رو که مسئولیت‌پذیر بودید و بعدش تصمیمات درستی رو گرفتید و نتایج خوبی گرفتید بنویسید و جاهایی رو که مسئولیت‌پذیر نبودید و دیگران رو مقصر می‌دونستید و ضرر کردید هم برای ما بنویسید

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این مقاله را نیز بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

پیشنهاد ما به شما